999 rezultate për

venecia

Dialogu Rama-Basha, kryeministri tregon kur do të nisin bisedimet Edi Rama ka diskutuar ditën e sotme dhe për çështjen e Teatrit Kombëtar, nisjen e një dialogu të mundshëm me kryetarin e
Komisioni i Venecias shqyrton kërkesën për shkarkimin e Metës Komisioni i Venecias ka futur në axhendë kërkesën për shkarkimin e Metës. Kjo kërkesë i është dorëzuar 6 ditë më par
Shkarkimi i Metës, çfarë u kërkua prej komisionit të Venecias (FOTO LAJM) Zbardhet shkresa e Kuvendit të Shqipërisë drejtuar presidentit të Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio. Në letrë
Komisioni Hetimor i nis letër Venecias për shkarkimin e Metës Komisioni Hetimor pritet ti nisë sot Komisionit të Venecias letrën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Në letër,
E TRISHTË/ Kur Venecias i humb shkëlqimi (FOTO LAJM) Venecia është qyteti më unik dhe më i pazakontë në botë, ai është i ndërtuar mbi ujë, në një lagunë të cekët të Detit Ad
Vazhdon "beteja" Rama-Meta në rrjetet sociale, është radha e Presidentit Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta vazhdojnë “luftën” mes tyre në rrjetet sociale. Rama i është përgjigju
Meta sulmon sërish Ramën: Ku bazohet timonieri ynë Presidenti Ilir Meta ka reagauar ësërish me anë të një postimi në Facebook, duke thumbuar kryeministrin Rama. Meta flet
Incident mes anijes dhe kryqëzorit në Venecia, plagosen 5 persona (VIDEO) Një incident mes një kryqëzori dhe një anije me avull ka ndodhur sot paradite në portin e Venecias, Itali. Sipas info
Gondolat rrezikojnë zhdukjen nga “tradita” veneciane (FOTO LAJM) Gondolat, varkat turistike në rrugët ujore të Venecias janë ikona romantike dhe simboli i qytetit italian. Të prodhuara
Rama nxjerr foton e ushtarëve në aeroport dhe thotë të mos bëhemi merak Angazhimi i ushtrisë pa vendim qeverie dhe leje nga Kuvendi ka shkaktuar mjaft reagime gjatë orëve të fundit ndaj qeveri
Denoncimi: Dako po shkatërron me eskavator "Torrën Veneciane" (VIDEO) Një denoncim me video ka ardhur nga gazetari Aulon Kalaja për Vangjush Dakon. Sipas gazetarit eskavatorët e Bashkisë
Vettingu në politikë, Venecia miraton opinionin përfundimtar Komisioni i Venecias ka dhënë opinionin përfundimtar në lidhje me vettingun në politikë. Ky komision ka bërë ndryshi
"Vettingu në politikë, jo ndryshim të Kushtetutës" Komisioni i Venecias u ka dërguar sot palëve politike në Shqipëri, mazhorancë e opozitë, draftin paraprak të opinionit t
Panik në avionin Venecia-Tiranë, rrezikohen 200 shqiptarë Një defekt është konstatuar në avionin e linjës Venecia-Tiranë. Avioni i linjës Blu Panorama ka pësuar defekt në ajër
Venecia, autoritetet: Të ndalohet ulja në tokë Autoritetet në Venecia kanë propozuar ndalimin e personave të ulen apo shtrihen në tokë, ndërkohë që qyteti vijon kështu
5 shtetas në pranga, shkatërrohet grupi italo-shqiptar i drogës Ditën e sotme policia italiane ka bërë 5 arrestime, italianë dhe shqiptarë, të cilët akuzohen për trafik droge. Opera
E dashura e Neymar mahnit Venecian, kështu dukej në tapetin e kuq Në Venecia të Italisë po mbahet edicioni i 75-të i Festivalit të Filmit ku figura të njohura nga të gjitha fushat zbresi
Matteo Salvini "turbullon" Festivalin e Venecias Regjisori i njohur kinematogragik, amerikani Spike Lee, njëkohësisht skenarist producent e fitues i çmimit Oskar për kar
Tirana hap dyert në Edicionin e 16-të të Bienales së Arkitekturës në Venecia Me një trokitje simbolike në një derë të vjetër tipike tiranase, kryeqyteti i Shqipërisë hapi dyert në Edicionin e 16-të
Tirana në Bienalen e Venecias në 26 Maj, Veliaj: “Prezantojmë një pjesëz të historisë tonë” Një pjesë e mjedisit urban të Tiranës do të shkojë në Bienalen e Venecias. Në edicionin e 16-të të Ekspozitës Ndërko