999 rezultate për

venecia

Mazhoranca kërkon shkarkimin e Presidentit, zbardhen pyetjet finale Kuvendi i ka dërguar Komisionit të Venecia për hetimin e presidentit të Republikës Ilir Meta dhe emërimin e 2 anëtarëve
Delegacioni i Venecias së shpejti në Tiranë, reagon Presidenca Pas njoftimit se delegacioni i Komisionit të Venecias në fillim të muajit shkurt so të vijë në Shqipëri ka reaguar dhe P
Meta përgjigjet "flakë për flakë": Do i drejtohem Komisionit të Venecias për shkeljet e Kuvendit Presidenca ka reaguar për vendimin Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të Shtetit. Komisioni vendosi të zgjerojë h
Shkarkimi i Metës, komisioni i drejtohet sërish "Venecias" Ka përfunduar mbledhja e Komisionit Hetimor i ngritur për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Metës. Abcnews
Venecia dhe shumë qytete përsëri nën ujë, nuk ndalen stuhitë Venecia do të përballet me më shumë reshje shiu, pas përmbytjeve të javës që po lëmë pas. Meteorologët parashikojnë m
Ambasadorja e Francës në Tiranë: “Venecia” mund të ndërhyjë sërish Kristina Vazak, ambasadore e Francës në Shqipëri, mendon se Komisioni i Venecias mund të ndërhyjë sërish për të këshillu
Përplasja për Kushtetuesen, ambasada e SHBA kërkon dërgimin e çështjes në "Venecia" Ambasada amerikane ka reaguar pas përplasjes për emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke bërë edhe një sugjerim. Në reagim
Pothuajse 2 metra nën ujë, pamje të frikshme nga Venecia (FOTO LAJM) Venecia është goditur nga një valë tjetër e lartë, duke lënë gati 70 përqind të qytetit të përmbytur, shprehen autoritet
Çdo gjë nën ujë, Venecia pritet të goditet nga stuhitë Venecia do të përballet me më shumë reshje shiu, pas përmbytjeve të javës që po lëmë pas. Meteorologët parashikojnë m
Po bënte selfie, turistit i ndodh e papritura në Venecia Një turist i fiksuar me fotografitë ka rënë në një prej kanaleve të famshëm italianë, teksa përpiqej të kapte një foto s
Përmbytjet në Venecia, kryebashkiaku njofton gjendjen e jashtëzakonshme Kryebashkiaku i Venecias Luixhi Brunjaro, ka njoftuar në Tëitter gjëndjen e jashtëzakonshme të qytetit për shkak të përm
Ambasadori italian: Palët të marrin mendimin e Venecias për Kushtetuesen Ambasadori italian Alberto Cutillo ka reaguar lidhur me situatën aktuale të Gjykatës Kushtetuese. Sipas Cutillo, edhe
Italia do të shpallë gjendje emergjente pas përmbytjeve në Venecia Italia ka vendosur të deklarojë gjendje të jashtëzakonshme në Venecia pasi qyteti italian u përfshi nga nivelet e larta
Vajza heq pantallonat dhe kalon në ujë, fotoja bëhet simbol në Venecia Duket se pavarësisht situatës së vështirë, njerëzit kanë gjetur forcën të bëjnë edhe humor në Venecia. Një foto është
Venecia nën ujë, dalin fotot me pamjet katastrofike (FOTO LAJM) Venecia po përballet me përmbytjen më të rrezikshme në 50 vitet e fundit. Shumë nga sheshet historike të qytetit kan
Dy viktima nga përmbytjet në Venecia, niveli i ujit në rritje Ditën e djeshme janë parë që Venecia është përballur me përmbytje masive ku niveli i ujit ka arritur nëpër banesa deri n
Alarm në Venecia, përmbytja më e madhe në 50 vitet e fundit (FOTO LAJM) Venecia po përballet me përmbytjen më të rrezikshme në 50 vitet e fundit. Kryetari i bashkisë fajësoi ndryshimin e klimë
VOA: Venecia ndryshon opinion për Metën, nuk shkeli Kushtetutën Teksti i Opinionit përfundimtar të Komisionit të Venecias, i publikuar sot, pësoi ndryshime të ndjeshme nga dokumenti pa
Qëndrimi i Komisionit të Venecias për Metën, reagon opozita e bashkuar Opozita e Bashkuar përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias që rrëzoi planin antikushtetues të Edi Ramës për të uzu
Qëndrimi i Komisionit të Venecias, reagon Meta Ditën e sotme, K0omisioni i Venecaias ka publikuar raportin zyrtar lidhur me presidentin Meta, ku ndër të tjera thuhet s