999 rezultate për

vendosura

Zaloshnja: E majta fiton 42 bashki, e djathta 11, 8 të pavendosura! Gazetari Eduard Zaloshnja parashikon një fitore të thellë të së majtës, me një epërsi të dukshme. Sipas Zaloshnjës, "
Njihuni me portat më të çuditshme në botë (FOTO LAJM) Porta është një simbol i cili në shumë raste tregon se deri ku mund të jetë kufiri i diçkaje. Që nga antikitekti e d
Shembet rruga në mes të Kavajës, makina bie në të (FOTO LAJM) Një shembje në mes të një rruge, pranë sheshit të Kavajës, përballë shkollës 9-vjeçare "Rilindja" (ish 24 maji) ka bërë
HTC One M9 vjen në ngjyrë ari (FOTO LAJM) HTC One M9 vjen në versionin e tij të ri i mbështjellë në ar. Këto pamje e shfaqin edhe dizajnin e mëparshëm të HTC On
Komuna po e zbukuron apo shëmton Prizrenin për festat? (FOTO LAJM) Edhe pse kryeqyteti nuk ka bërë ende zbukurimet për festat e fundvitit, komuna e Prizrenit ka shpenzuar rreth 28.660 eur
E dini cilët janë 25 fshatrat më të bukur të Evropës? (FOTO-LAJM) Këto janë disa nga fshatrat më të bukur në të gjithë botën me natyrën e mahnitshme dhe pamjte spektakolare. World Inside
Përfundon protesta e ndërtuesve të HEC-it Kompania turke “Limak Age” e cila po ndërton HEC-in e Banjës pranoi sot të nënshkruajë një marrëveshje me konfederatën e
Nishani dekreton faljen e gjobave ndaj biznesit të vendosura nga tatimet në kohën e Berishës Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar dje projektligjin e qeverisë “Për faljen e dënimeve administrative në formën e gjo
Gjobat elektorale, kush falet dhe kush jo Jo të gjitha gjobat tatimore që u janë vendosur bizneseve nga gjatë periudhës elektorale, do të falen. Projektligji "Për
Falja e gjobave ndaj biznesit, zbardhet relacioni shpjegues i qeverisë Zbardhet relacioni shpjegues i qeverisë për “Faljen e dënimeve administrative në formën e gjobave, të vëna në bazë të ko
Falja e gjobave nga qeveria Ministri i Zhvillimit Ekonomik Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj u shpreh sot se 30 milion dollarë është shifra e
Zbardhet procedura si do të falen gjobat e vendosura nga qeveria “Berisha” Zyrtarisht qeveria shqiptare ka miratuar faljen e dënimever administrative në formën e gjobave, të vëna gjatë kontrollo
Qeveria anulon gjobat e vendosura biznesit para dhe pas 23 qershorit Qeveria vendos të anulojë të gjitha gjobat para dhe pas elektorale për biznesin. Në një konferencë për shtyp, ministri i
Vidal: Jam i lumtur te Juve Arturo Vidal pohoi se ndihet i nderuar që Real Madrid ka shfaqur interes për të, por shtoi se është shumë i lumtur te Ju
Të shpëtosh për mrekulli në rrugë (VIDEO) Jeta e gjatë nuk bëhet e shkurtër. Është një shprehje e cila përdoret shpesh nga njerëzit kur ata kalojnë rreziqe gjatë
Poloni, arkeologët zbulojnë varrin e vampirëve (FOTO-LAJM) Arkeologët polakë kanë zbuluar një varr, i cili presupozohet që i përket vampirëve. Ekipi i tyre gjeti shtatë skelete me
Ura 3 kilometra shembet brenda 20 sekondash (VIDEO) Një urë me një gjatësi prej 3 kilometrash është shkatërruar brenda 20 sekondash në Kinë. Me një shfaqje spektakolare eks
LSI nuk bën koalicion me kushtet e vendosura nga PS Lëvizja Socialiste për Integrim nuk do të pranojë të hyjë në koalicion me PS-në, me kushtet që u ka vendosur Rama aleatë
Shtëpi ëndrrash për macet (VIDEO-FOTO) Është vendi perfekt për të jetuar për personat që duan dhe kanë mace. Një kompani ndërtimi japoneze ka dizenjuar një apa
Franca dhe Italia të vendosura për zgjidhjen e krizës së borxheve Presidenti francez Francois Hollande dhe kryeministri italian, Mario Monti u zotuan pas një takimi që patën së bashku, s