999 rezultate për

vendos

Pas rizgjedhjes së Isa Mustafës kryetar, Vetëvendosje vjen me "ofertën" e parë për LDK-në Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Yll Rugova, ka uruar Isa Mustafën për rizgjedhjen e tij si kryetar i LDK-se. “Pas zgje
Solskjaer i vendos "kapakun": Pogba do të qëndrojë me ne Manchester United luajti kundër AC Milan në ICC ndërsa djajtë e kuq përfunduan duke mposhtur kuqezinjtë pas ekzekutimit
Kërkohet nga Bayern Munich, Manchester City vendos shifrën e "kripur" për Sane Ylli i Manchester City Leroy Sane është përfolur shumë këtë merkato vere për një transferim të mundshëm drejt Bayern Mun
TIRANË/ Shkatërrohet grupi kriminal që vendoste gjoba të mëdha, 2 në pranga 1 një kërkim (VIDEO) Dy persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pas një operacion itë zhvilluar nga Policia e Tiranës
E BUJSHME/ Një gjyqtare femër do të vendosë drejtësi në finalen e Superkupës së Evropës UEFA vazhdon të bëjë ndryshime të shumta. Finalja e Superkupës së Evropës, Liverpool–Chelsea që do të zhvillohet me 14 G
Meta: Jam i gatshëm të vendos lule te varri i Ramiz Alisë nëse nuk merr fund kriza Presidenti iIlir Meta gjatë konferencës për shtyp të mbajtur ditën e sotme, ka folur për situatën politike në vend.
Gatuani brusketa të shijshme në 5 minuta INGREDIENTËT 4 domate 1 bagetë 50 gram gjalpë hudhër e bluar pak majdanoz Lëngu i një limoni Vaj ulliri K
Gjen çantën me 75.000 euro, por vendos ta kthejë Një çantë me rreth 75,000 euro u gjet nga një pushues para Hotel Kosuta në rajonin Tuzla të Bosnjës, dhe meqë lajmi u bë
E vendos Gjykata, kënga shumë e famshme e Katy Perry shpallet plagjiaturë Me siguri e njihni hitin e 2013-ës të këngëtares Katy Perry që mban emrin ‘Dark Horse’. Në atë kohë kënga ishte më e lua
Perez del kundër dëshirës së Zidane, vendos vetë për James Rodriguezin Real Madrid ka ndryshuar mendje dhe ka vendosur të mos e shes James Rodriguezin. Sulmuesi kolumbian ishte në huazim t
Çelja e negociatave, Greqia: Do vendosim kushte për Shqipërinë Greqia nuk do të bllokojë ambicien e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. K
Tifozët vendosin bast në rrugë, kush kërcen sa Ronaldo fiton 1 mijë paund (VIDEO) Tifozët mundohen të kopjojnë idhujt e tyre, sipas stilit të flokëve, veshjes, apo edhe në tatuazhe, teksa blejnë edhe fa
Rastet kur duhet të vendosni me patjetër kravatë Pa marrë parasysh trendët e rinj të modës, nëse dëshironi të lini përshtypje të mirë te partnerët afarist dhe të dukeni
Habit modelja, pas 220 lidhjeve të dështuara vendos të martohet me një qen (FOTO LAJM) Ish-modelja Elizabeth Hoad kërkon të martohet me qenin e saj 6 vjeçar, kjo pasi dështoi në lidhjet e saj me 220 burra. 4
Vendoseni trurin në punë, cila nga këto logo i përket Apple (FOTO LAJM) Një kuiz i tillë është paraqitur para studentëve universitarë. Nga 85 studentët, vetëm njëri mund ta gjente logon e s
Justin Bieber vendos diamante tek dhëmbët dhe nuk e keni idenë sa kanë kushtuar (FOTO LAJM) Justin Bieber i ka bërë të gjithë të fërkojnë sytë pasi publikoi një foto të vetes me ‘dhëmbët e rinj’. Ai ka blerë një
E RENDE/ Bie nga 20 metra, humb jetën në punë 57-vjeçari shqiptar Një 57-vjeccar, i identifikuar si Kostandin Sotiri, ka humbur jetën në Itali, si pasojë e një aksidenti tragjik në vendi
FSHF nxjerr në shitje stadiumin, kush do ia vendos emrin "Arenës Kombëtare"? "Arena Kombëtare" është drejt fundit dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur punën për të gjetur sponsorin për stadi
E dhimbshme, mjekët vendosin që 5-vjeçarja në koma nuk duhet të jetojë (FOTO LAJM) Prindërit e një 5-vjeçareje, e cila është e sëmurë rëndë kanë nisur një betejë ligjore, pasi mjekët vendosën se ajo nuk
EMRAT/ Kush janë drejtuesit e rinj që KLP vendosi në prokuroritë e vendit Këshilli i Lartë i Prokurorisë ditën e sotme ka vendosur të plotësojë boshllëqet në prokuroritë e vendit, duke emëruar k