999 rezultate për

vendos

Ish-ministrja e integrimit: Kolegji Zgjedhor vendosi sot diktaturën Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, shkruan në një postim në profilin e saj në fcb se Kolegji Zgjedhor vendosi so
Interi dhe Milani vendosin: "San Siro" do të shembet Inter dhe Milan kanë konfirmuar se do të shembin "San Siron" për të ndërtuar afër tij stadiumin e ri. Javën e kaluar
Sot vendoset fati i zgjedhjeve, drejtuesja e ODIHR i shkon Ramës në zyrë Drejtuesja e misionit vëzhgues të ODIHR, Audry Glover ka mbërritur në selinë e PS ku po zhvillon një takim me kryeminis
E pa dëgjuar më parë, Sylvester Stallone vendos çmimin maramendës për një foto Sylvester Stallone është një ndër aktorët më të suksesshëm dhe më të preferuar nga të gjithë, po ashtu ai është i njohur
Florent Muslija la Gjermaninë për Kosovën: Vendosa me zemër Florent Muslija edhe zyrtarisht i është bashkuar Kosovës. Ai do të jetë pjesë e "Dardanëve" që nga ndeshjet e shtatorit
Zgjidhet ngërçi i godinës ku do të vendosen organet më të rëndësishme të drejtësisë Më në fund zgjidhet edhe ngërçi i godinës ku do të vendosen institucionet me të rëndësishme të drejtësisë. RTV ORA mës
Zbulohet data e re e zgjedhjeve, ç’do të vendosë Presidenti Kryeministri Edi Rama në Përmet ka përmendur 21 tetorin si datën e re të zgjedhjeve që do të dekretojë Presidenti Ilir M
Biznesmeni serb vendos flamurin e Kosovës në Bjellorusi, "çmenden" mediat Në vendin ku do të mbahen Lojërat e dyta Evropiane ‘Minsk 2019’ është parë flamuri i Kosovës dhe kjo sigurisht nuk ju ka
Këto produkte shtëpie do iu mbrojnë nga pickimi i mushkonjave Në verë, të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe lule
Apeli vendos për masën e arrestit për 31 të arrestuarit në veri Mbetet në fuqi masa e paraburgimit kundër tridhjetenjë të dyshuarve të arrestuar gjatë aksionit të Policisë në veri.
Gjykata italiane vendos 15 vite burg për Moisi Habilajn Gjykata e Katanias në Itali dënon me 15 vite, 5 muaj e 10 ditë Moisi Habilajn, i konsideruar si kreu i bandës së Habilaj
Gjiknuri: "Ne as blejmë vota e as gënjejmë njerëz, i vendosim vetes qëllime elektorale" Ish-ministri i Transporteve dhe Energjitikës Damian Gjiknuri është shprehur nga Vlora se Partia Socialiste as nuk blen e
Veprimi i Nevinës që i vendos vulën lidhjes së modoles me futbollistin e Kombëtares (FOTO LAJM) Ka tash e një kohë që dyshohet mbi një lidhje të futbollistit kosovar Eros Grezda dhe prezantueses bukuroshe nga Shqipër
City i vendosur të huazojë portierin e Kosovës te ky ekip anglez Manchester City është shumë afër ta huazojë portierin e vet dhe të Kombëtares së Kosovës, Arijanet Muricin, në Nottingha
Rama reagon ndaj alarmit të Metës për rivendosjen e vizave Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me deklaratën e Ilir Metës i cili tha pak më parë se heqja e vizave është këm
Fillon stërvitja ushtarake “Goditje e vendosur” Në poligonin e armatës “Krivolak” ka filluar Dita për mysafirë të lartë në stërvitjen “Goditje e vendosur” ku do të prez
Në Shqipëri e shkulën nga vendi, në Kosovë vendosin shqiponjën 5 km nga kufiri me Serbinë Vetëm 5 km nga pika kufitare me Serbinë në Merdarë, në hyrje të Podujevës, është vendosur simboli i shqiponjës. Inici
Një sirenë si Emily Ratajkowski (FOTO LAJM) Ajo festoi ditëlindjen e saj të 28 javën e kaluar, në një ndejë të ‘çmendur’ të organizuar në Neë York City. Ditëve t
Rama nga Maliqi: Në 30 qershor nuk vendosen vetëm kryetarët e bashkive por edhe fati i vendit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama tha nga Maliqi në 30 qershor nuk do vendosen vetëm kryetarët e bashkive por fati i Shqipërisë për
Mbledhja në selinë blu, PD vendos datën për protestën e 9 kombëtare Opozita ka marrë vendimin për viji9min e protestave kombëtare edhe pse tashmë me dekret të Presidentit zgjedhjet janë sh