E FUNDIT/ Atentat në Durrës, breshëri plumbash në drejtim të automjetit
999 rezultate për

vendos

Vendosi kamera në tualetet e studiove të “James Bond”, përfundon në burg Një burrë është dënuar me 16 muaj burg pasi kishte instaluar kamera të fshehta në tualetin e femrave në studiot “Pinewoo
OSBE kërkoi autoriteteve shqiptare të rivendosin kufizimet ligjore në pronësinë e medias Misioni i vrojtimit të zgjedhjeve të 30 qershorit të Zyrës së OSBE-së për Institucione Demokratike i kërkoi autoriteteve
Kosova vendos rekord historik, 15 ndeshje radhazi pa humbje Fitorja 2-1 e Kosovës ndaj Çekisë në Prishtinë i mban ata të pamposhtur për 16 ndeshje me radhë, teksa disfata e tyre da
Përfundimisht, Ermal Mamaqi ka vendosur të mbajë këtë profesion dhe tregon planet (FOTO LAJM) Pas lajmeve të shumta që qarkulluan këto ditë në rrjet për largimin e Ermal Mamaqit nga “Tv Klan”, aktori ka reaguar pak
"Ke vendosur blloqet në zonën time": Si nisi konflikti në Prishtinë që u mori jetën 2 personave Familjet Rafuna dhe Mehmeti janë bashkëpronare të ndërtesës në Prishtinë dhe për të cilën kanë patur konflikte, çka soll
Një gjykatë franceze vendos: Gjeli mund të këndojë! Një gjykatë në Francë ka marrë vendimin që gjeli Maurice mund të vazhdojë të këndojë, duke hedhur poshtë ankesën e komis
"Kryqëzohen" yjet e Instagramit, kështu vendosën të luten për viktimat e uraganit "Dorian" (FOTO LAJM) Uragani Dorian solli shkatërrim me vete në Bahamas, ishujt e të cilit i goditi si një stuhi e kategorisë së pestë. Në
Kujdes kur vendosni vezët te rafti i frigoriferit, keni bërë gabim dhe nuk e dini eni të rregullt dhe i vendosni vezët në derën e frigoriferit, pikërisht në ndarjen e caktuar? Nëse po, ashtu si shumica
VV i "dogji" urat me të gjithë, tani i duhet LDK për koalicion Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje Fatmire Kollçaku ka deklaruar se partia e saj përjashton çfarëdo mundësie të lidhje
I vendosni vezët te dera e frigoriferit? Paskemi bërë gabim dhe nuk e dinim Jeni të rregullt dhe i vendosni vezët në derën e frigoriferit, pikërisht në ndarjen e caktuar? Nëse po, ashtu si shumica
Barcelona vendos mos e shesë Rakitic Ivan Rakitic ishte thënë se do të largohet nga Barcelona këtë verë, por skuadra katalunase ka vendosur që mos ta shes me
LDK dhe Vetëvendosje, ndarazi në zgjedhje Lidhja Demokratike e Kosovës dhe lëvizja Vetëvendosje, diskutuan edhe të premten për një marrëveshje për pjesëmarrje të
Roma prezanton Smalling dhe publikon fotot e 2 shqiptarëve të humbur (FOTO LAJM) Mbrojtësi anglez Chris Smalling iu bashkua ditën e sotme klubit italian të Romës në formë huazimi. Pas 9 sezonesh te
Vjosa Osmani i përgjigjet Albin Kurtit: Oferta jote zhvendos garën brenda koalicionit Kandidatja e LDK-së për postin e kreut të ekzekutivit në Kosovë, Vjosa Osmani ka reaguar pas propozimit të kryetarit të
Edhe pas refuzimit të trefishtë nga LDK-ja, Vetëvendosje vazhdon ta shqyrtojë ofertën për koalicion Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, përmes një shkrimi në facebook iu përgjigj kandidates për kryemi
Pse Vjosa Osmani mund t'i fitojë zgjedhjet, dhe pse Vetëvendosje duhet ta krijojë fitoren absolute!? nga Idriz Morina* Kandidimi i Vjosa Osmanit për kryeministre, po ia del të zgjojë një pjesë të ashtuquajturve votues
Kandidatja e LDK për kryeministër: Koalicion vetëm me Vetëvendosjen Pavarësisht mospajtimeve, Lidhja Demokratike e Kosovës refuzon të ketë për partner qeverisës çdo parti tjetër politike,
Kusari-Lila: Vendosim pas dy ditësh për koalicionin me VV-në Ish-deputetja dhe themeluesja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se është duke vazhduar procedura për koalicio
Kur pritet të vendoset shkarkimi i Janeva-s Këshilli i Prokurorëve pas një mbledhje maratonike nuk ka marrë vendimin për shkarkimin ose jo nga detyra të kryeprokuro
Rritet numri i tifozëve në stadium, Seria A vendos rekordin Sezoni 2019-2020 i Serisë A ka nisur me një rekord për sa i përket shikueshmërisë në stadiume. Që kur ky kampionat ës