999 rezultate për

vendkalimet

Greqia mbylli vendkalimet kufitare Vendkalimet kufitare drejt Greqisë prej sot në mëngjes në orën gjashtë janë mbyllur tërësisht për qarkullim për shkak të
Vijojnë tensionet në veri Në veriun e Kosovës, tensionet vazhdojnë të mbeten të larta dhe të gjitha rrugët që çojnë në vendkalimet kufitare me Ser
Stefanoviç: Thaçi po e zbaton marrëveshjen siç i intereson Shefi i delegacionit serb në bisedimet Prishtinë-Beograd, Borisllav Stefanoviç deklaroi se kryeministri i Kosovës, Has
Stafanoviç: Nuk na largoni nga veriu Shefi i ekipit negociues serb për bisedime me Kosovën Borislav Stefanoviç, ka thënë se askush nuk mund t’i lëvizë ata ng
SHBA mbështet marrëveshjen SHBA ka mbështetur marrëveshjen e arritur mes KFOR-it dhe Serbisë dhe të pranuar nga qeveria e Kosovës. “Shtetet e Bashk
Jashari: Të hapen vendkalimet kufitare me Kosovën RDK Kumanovë-Likovë do të angazhohet për hapjen e vendkalimeve kufitare me Kosovën dhe Luginën e Preshevës. Shqiptarët e
Beogradi kushtezon Shkupin per vendkalimet me Kosoven Në muajin shtator pritet përfundimi i gjitha çështjeve kontestuese administrative dhe teknike dhe