999 rezultate për

vendimi

Merret vendimi, Shesheli shpallet përfundimisht "kriminel lufte" Gjykata e Tribunalit të Hagës për krime në ish-Jugosllavi ka konfirmuar më në fund vendimin në procesin kundër Sheshelit
Taksa 100% sjell Hahn-in në Prishtinë, takohet me krerët e shtetit Johannes Hahn, komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, të hënën më 3 dhjet
Merret vendim, armët pa lejë në Kosovë do të legalizohen (DOKUMENT) Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa ka nxjerr vendim për legalizimin e armëve. Vendimi është marrë me 23 në
Zyrtare: Merret vendimi River-Boca luhet në ‘’Santiago Bernabeo’’ Tashmë është zyrtare superclasico River Plate-Boca Juniors do të zhvillohet ne 9 dhjetor në Santiago Bernabeo. Gjitha
Nuk dorëzohet Emiljano Shullazi, merr vendimin e papritur Emiljano Shullazi dhe katër miqtë e tij nuk dorëzohen për të kërkuar drejtësi dhe pafajësinë e tyre në dyert e gjykatave
PE merr vendimin e madh për Maqedoninë Me përjashtim të disa votave ekstremiste nga Greqia dhe Bulllgaria, shumica e eurodeputetëve mbrëmë në debatin para voti
FSHF merr vendimin për të ardhmen e Panuccit Federata Shqiptare e Futbollit u ka dhënë fund të gjitha spekulimeve të mediave se është në kërkim të një trajneri të ri
U arrestua, gjykata jep vendimin për Alban Hoxhën Gjykata e Tiranës ka dhënë pak minuta më parë masën e sigurisë për portierin e Partizanit, Alban Hoxha. Portieri i nj
Serbët kërcënojnë me vrasje ministrin shqiptar (FOTO LAJM) Pak ditë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës për mallrat nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina në 100
Akuzohet për plagosjen e polices, Gjykata merr vendimin për Danielin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin për të lënë në burg, 18-vjeçarin, Daniel Drobaj. Drobaj akuzohet se ditën e prot
Merret vendimi për personin që gjuajti Ramën me këpucë Gjykata e Tiranës ka lënë në burg për 30 ditë qytetarin që gjuajti me këpucë ndaj kryeministrit Edi Rama. Fjala është pë
Merret vendimi zyrtar, ja kur do të luhet klasikja mes River Plate dhe Boca Juniors Mes kaosit total në Buenos Airels, finalja e kthimit për Kupën Libertadores, mes River Plate dhe Boca Juniors do të luhe
Kaos para ndeshjes, merret vendimi për klasiken mes Riverit Plate dhe Boca Juniors Pas kaosit të krijuar para ndeshjes së dytë finale, mes River Platit dhe Boca Junoirs, për Kupën Libertadores, drejtues
Lekaj pyet Mustafën pas taksës ndaj Serbisë: Me cilën anë je? Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa rreth vendimit të
Haradinajn nuk e bindin ambasadorët, taksa për Serbinë nuk hiqet Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim ambasadorët e QUINT-it dhe përfaqësuesin e Zyrës
Gjykata jep vendimin për ish-zv/drejtorin e Burgjeve Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka marrë vendimin për ish zv/drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Iljaz Labi, duke
U vra nga policia greke, Prokuroria e Athinës merr vendimin e papritur për shqiptarin Pëllumb Marnikolaj u qëllua për vdekje në komisariatin e policisë në Ano Patisia në Greqi. Kjo vrasje u krye më 3 gu
Kina merr vendimin, frikëson yjet e futbollit Vitet e fundit kemi parë shpesh futbollistë yje që luajnë në Europë përfundojnë në Kinë. Ky kampionat edhe pse nuk ka të
E ëma i komentoi në foton provokuese, Oriola merr vendimin e papritur Oriola Marashi tërheq gjithnjë vëmendjen me fotot që poston duke u kthyer kështu në modelen më të komentuar në media e r
Pacolli thotë se vendimi ishte unanim por ka hallin se mos rriten çmimet Behgjet Pacolli ka thënë se vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës që të rritet në 100 për qind masa ndaj Serbisë është n