999 rezultate për

vendimi

Prokurorja e Apelit Shkodër rrëzohet edhe në KPA, shkarkohet Besa Nikëhasani, prokurore në Prokurorinë e Apelit Shkodër, tashmë mund të quhet ish-prokurore, pasi vendimi quhet i for
Ministri u shkarkua, sekretari problematik rikthehet në punë Sekretari i Përgjithshëm i ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Burim Rreci i suspenduar për ndërhyrje në grante e ten
Nesër Parlamenti Evropian merr vendimin për liberalizimin e vizave me Kosovën Parlamenti Evropian do të votojë të enjten rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një
AMA riktheu transmetimet analoge pasi u shitën të gjitha rezervat e dekoderave AMA ka udhëruar rikthimin e transmetimeve analoge në Tiranë dhe Durrës pas irritimit të madh që shkaktoi ky vendim tek q
Merret vendimi për financierin e Habilajve, çfarë pritet të ndodhë Gjykata e Katanias në Itali ka ndryshuar vetëm pak kohë më parë masën e sigurisë për Nezar Seitin, i njohur ndryshe si “
Del vendimi: Si dështoi spektakli i RENEA në Shkodër Ditën e sotme është dhënë masa e sigurisë për katër të arrestuarit të djeshëm në Shkodër. Burime nga policia e Shkod
Në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 30-vjeçari në Elbasan Policia e Elbasanit ka arrestuar një 30-vjecar, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Burime nga policia bëjnë
Në pritje të vendimit të gjykatës, Lula vendos të mos kandidojë për president Ish Presidenti i Brazilit, tashmë në burg, Luiz Inacio Lula da Silva pritet të heqë dorë nga vullneti për të kandiduar n
Çfarë po ndodh me hetimet ndaj Tahirit? Kuvendi merr vendimin e rëndësishëm Ditën e sotme me votat e mazhorancës është vendosur të zgjasë edhe me tre muaj të tjerë, afatin e komisionit hetimor nda
CAS-i nuk është më përfundimtar, Skënderbeu ëndërron të fitoj "luftën" me FIFA-n Një vendim që mund të trondisë botën e futbollit, vjen nga Belgjika. Gjykata e Apelit të Bruksleit, ka vendosur që Gjyka
Vrau gjyqtaren mes Tiranës, merret vendimi i rëndësishëm për Fadil Kasemin Fadil Kasemit, babait të dy fëmijëve që vrau gjyqtaren në Tiranë i është hequr kujdestaria e fëmijëve. Gjykata e Tir
Opozita merr vendimin nga Shkodra: Bojkot veprimtarive parlamentare Opozita është mbledhur sot në Shkodër, dhe ka marrë vendimin në lidhje me marrëveshjen me Ramën. Detaje të reja bëhen
Festoi me shqiponjë, Federata Angleze merr vendimin për Mustafin Shkodran Mustafi shënoi një gol të bukur në ndeshjen e Arsenalit përballë Kardifit dhe menjëherë festoi me shqiponjë.
FIFA merr vendimin përfundimtar për çështjen “Modriç” Përmes një letre dërguar klubeve të Interit dhe Realit të Madridit, FIFA, ka konfirmuar se nuk do të ketë hetim më të ho
S'ka më ndërrim të orës, Komisioni Evropian merr vendimin suprizë Pas një sondazhi online për ndërrimin e orës në atë të dimrit dhe të verës, ku shumica e qytetarëve është shprehur kundë
Low nuk është dakord: Ozil e ekzagjeroi, na dëmtoi të gjithëve… “Deri më sot, Mesut nuk më ka telefonuar. Nuk ka folur me mua!” Kështu ka thënë trajneri i kombëtares gjermane, Joachim
Vendimi drastik: Stop takave në vendin e punës Studiuesit e Universitetit të Aberdeen në Skoci thonë se gratë duhet të shmangin sa më shumë përdorimin e takave të lart
Ronaldo i shënon super gol Juventusit, UEFA merr vendimin e prerë (VIDEO) Para se të kalonte tek Juventusi, Ronaldo i "dhuroi" italianëve edhe një super gol në rrjetën e tyre. Wshtë pikërisht
Vendimi i Italisë, Bushati paralajmëron marrjen e emigrantëve Paralajmërimi i Italisë ditën e sotme për të ndërprerë fondet për Bashkimin Evropian, nëse shtetet e tjera nuk i marrin
Mos e beso po deshe: Azem Syla u lirua sepse s'ka prokuror që të apelojë vendimin Pak orë pas lirimit mësohet se Prokuroria Speciale nuk e kishte fare idenë që Azem Syla ishte liruar nga arresti shtëpia