999 rezultate për

vendime

LSDM: Ivanov duhet ti tërheq vendimet dhe të largohet LSDM, në një njoftim për mediat shkruan se Maqedonia u çua në këmbë në mbrojtje të rendit kushtetues, shtetësisë dhe të
Shilegov: Qeveria ka anulluar 448 vendimet e ministrit Spasovski Qeveria ka vendosur të anullojë 448 vendimet që i ka marrë ministri i brendshëm, Oliver Spasovski, njofton Zhurnal. "
Thaçi: Vendimi i Ivanovit sjell pasoja për të ardhmen e Maqedonisë Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit maqedonas Gjorge Ivano
LD: Më 5 qershor nuk do të ketë zgjedhje Lidhja Demokratike përmes një deklarate për mediat bën me dije se, "është mëse e qartë se më 5 qershor nuk do të ketë zg
Maleski: Ky është momenti më i keq për kontestin e emrit Partitë dinë t’i keqpërdorin temat e ndjeshme para zgjedhjeve, sikur problemi me emrin, ky me siguri është momenti më i
Basha-Fajon: Vendimet e Gjykatës Kushtetuese nuk diskutohen në asnjë vend demokratik Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takim eurodeputeten Tanja Fajon. Gjatë vitit 2010, kohë kur S
Manjani: Gjykatat të lejojnë përmbarimin të ekzekutojë vendimet e jo ti bllokojë I pranishëm në analizën vjetore të Gjykatës së Tiranës dhe të Apelit, ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka deklaruar
E dini pse Zuckerberg vishet çdo herë njësoj? Mbreti i Facebook-ut Mark Zuckerberg, nëse e keni vënë re vishet gjithë kohës me të njëjtën stil veshjeje. Veshja e t
Poposki "ia ngec" BE-së: Të gjitha masat për refugjatët janë vendimet e tyre Ministri i Jashtëm maqedonas Nikolla Popovski ka zhvilluar sot një vizitë në Bashkinë e Pustecit ku ka folur edhe për re
Manjani: Gjykatat janë përgjegjëse për grabitjen e pronave Numri një i drejtësisë shqiptare ka hedhur kritika ndaj gjykatave në vend, të cilat sipas tij, kanë luajtur një rol kyç
Kryetarja e FRESSH-it publikon pa leje vendime të Asamblesë (FOTO) Kryetarja aktuale e FRESSH­it, Joleza Koka në llogarinë e saj në Facebook ka publikuar disa nga vendimet për kandidatët
MPB: Padi penale për ata që dëmtuan gur-themelin e kryqit Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski paralajmëron padi kundër personave të cilët i kanë dëmtuar themelet e k
Ja vendimet e marra sot në mbledhjen e Qeverisë Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Isa Mustafa, ka zhvilluar mbledhjen e rregullt, në të cilën
Veliaj: Të marrim vendime të rëndësishme për fëmijët dhe jo për partitë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte sot i pranishëm në fillimin e punimeve për rikonstruksionin e plotë
Arrest shtëpiak edhe katër deputetëve të opozitë Gjykata te Pallati i Drejtësisë u ka caktuar masën e arrestit shtëpiak prej 30 ditëve edhe deputetëve Albulena Haxhiu, D
"Po dështojmë sepse dashurinë për kombin e shndërruam në dashuri për para" 1. Ku qëndrojnë dështimet tona? Nga Jakup Krasniqi - Në vendimet e nënshkrimet e gabuara. Çdo dështim është b
KOMENT/ Dy vendime, dy Erionë Koment nga Albeu.com - Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi në orët e fundit të vitit 2015 një rritje me 10 lekë, e barab
PD padit Veliajn, vendimet e datës 30 dhjetor antiligjore e korruptive PD do të kallëzojë në Prokurori kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në lidhje me vendimet e datës 30 dhjetor të m
PD: 9 vendime hajdutërie nga Veliaj në një ditë të vetme Partia Demokratike, me anë të një deklarate të këshilltarit të saj në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Fabian Topollaj, th
Mustafa: 2015-ta viti i vendimeve të mëdha për Kosovën Kryeministri Isa Mustafa gjatë mbledhjes së katërt të Këshillit Kombëtar për Zhvillim të Ekonomisë, theksoi se viti që p