999 rezultate për

vendime

Pak e dinë, por dora me të cilën shkruani ndikon në vendimet e jetës Njerëzit preferojnë gjërat që ndodhen në anën në të cilën është dora e tyre dominuese, kështu që djathtakët gjërat nga a
Ministrat teknikë të PD-së i kalojnë kompetencat vartësve Ministrat teknikë të Bashës vazhdojnë të qëndrojnë në detyrë pavarësisht se kryeministri Rama po formon qeverinë e re.
MPB merr vendimet për paraburgim të Grujovskit dhe Boshkovskit Pasdite në Ministrinë e Punëve të Brendshme kanë arritur vendimet për paraburgim të ish-shefit të drejtorisë së pestë në
PSP: Refuzimi i vendimeve për paraburgim, i rrezikshëm Prokuroria Speciale Publike pranoi vendimet me të cilat Gjykata e Apelit u shqiptoi paraburgim Goran Grujevskit, Toni Ja
Milan merr vendimet përfundimtare për Suson dhe Locatellin Suso dhe Locatelli nuk janë duke lëvizur nga Milano. Pavarësisht largimeve të shumta që priten të ndodhin tek Rosson
Rama e përfshiu në listën e “zezë”, socialistja shpërthen me fakte Kryemistri Edi Rama në listën e publikuar dje ku rënditen sipas tij të gjithë punonjësit e administratës të cilët kanë a
SHBA shprehen hapur: Ja cilën qeveri e përkrahim Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka thënë se në këtë moment kritik për Kosovën presin nga udhëheqësit politi
PSP do ankimojë në Gjykatën e Apelit vendimet e Gjykatës Penale Prokuroria Speciale mungesën e paraburgimeve nga Gjykata Penale do të mundohet ta përmirësoj në Gjykatën e Apelit. G
LR-PDSH më 9 korrik mban Kuvendin Qendror, vendime edhe për bashkëqeverisjen me Zaevin LR-PDSH e udhëhequr nga Ziadin Sela me 9 korrik do të mbajw Kuvendin qendror ku do të ketë prurje të reja në këtë parti,
Reagon PSP pas vendimet të Gjykatës, përgatit ankesa Së fundmi ka reaguar Prokuroria Speciale Publike (PSP) ndaj vendimeve të Gjykatës Themelore për kërkesat e tyre për para
Gjykata: Do të mundohemi që në afat ligjor të marrim vendime për kërkesat e PSP-së Gjykata penale e Shkupit njofton se gjykatësit janë duke i proceduar propozimet e Prokurorisë Speciale Publike (PSP) për
Vendimet, biznesmeni ishtë dënuar për mashtrim Biznesmeni Tofik Hyka, i vrarë me plumb në kokë në Tiranë ka patur një serë problematikash në biznesin e tij të fabriks
Arbeloa i drejtohet Jamesit dhe Moratas: Mos bëni hapa pas në karrierë I tërhequri nga futbolli ditën e sotme Alvaro Morata ka çuar një mesazh të fortë për dy lojtarët e Realit, James dhe Mor
Dënohet me tri vjet burg kosovari që luftoi në Siri Albert Berishës që dikur kishte qenë pjesë e luftërave në Siri, Gjykata e Apelit i ka dhënë dënimin e shkallës së parë m
Haradinaj: Jemi bashkë për një Qeveri që mund të marrë vendime të mëdha I nominauri për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK e Nisma, Ramush Haradinaj së bashku me kryetarin e Partisë Demokrati
Haradinaj dhe Veseli dalin bashkë, Mustafa i qesëndis nga Facebook-u Dalja sëbashku në publik i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili është njëkohësisht edhe kandidati për kryeministër
President i Mamurrasit kërcënon gjyqtarin e Itali-Shqipëri: Do të rrah nëse ... Në stadiumin “Renzo Barbera” të Palermos do të ketë shumë tifozë, të cilët do të mbështesin nga afër Kombëtaren shqiptar
Thaçi mesazh Kosovës: Vendin po e presin vendime të mëdha Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Kosovën po e presin vendime të mëdha lidhur me Demarkacionin, transformi
Shkarkimi i Tahirit, LSI zbulon rolin e saj në vendimet e Ramës Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Luan Rama ditën e sotme në një deklaratë për mediat ka folur mbi çështje të rëndësi
S'do ta besoni sa firma janë mbledhur që ndeshja Barça-PSG të përsëritet Peticioni për që ndeshja Barcelona-PSG të përsëritet deri më tani është nënshkruar nga më shumë se 200 mijë njerëz. Kanë