999 rezultate për

vendime

Ish-inspektorët fajësojnë shefin e tyre Dy ish-inspektorët e Komunës së Prishtinës, Vehbi Abdullahu e Blerim Ibishi, ia kanë lënë fajin ish-shefit të tyre, Isme
Ndahen 100 vendime për legalizim në Shuto Orizare Kryetari i Shuto Orizares, Kurto Dudush sot do të ndajë 100 vendime për miratim të legalizimeve për banorët, për siç tho
Kosova bëhet gati për stadiumin e ri, merren vendimet për ndërtimin e tij Qeveria e Kosovës ka aprovuar kërkesën e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit që Stadiumi Nacional, ku do t’i luaj
Zbardhen vendimet e fundit të Komisionit të Disiplinës në FSHF, e pëson dhe Kukësi Dy ndeshje me dyer të mbyllura për Laçin. Komisioni i Disiplinës në FSHF dënon klubin kurbinas me dy takime pa tifozë në
Përfundon mbledhja e kryesisë së ASH-së, këto janë vendimet që u morën Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët mbajti sonte mbledhjen e saj të rregullt të udhëhequr nga kryetari i saj, Zia
Këto janë vendimet më të fundit nga Komisioni i Disiplinës Ja vendimet e plota në mbledhjen e fundit të Komisionit të Disiplinës: 1.Zyrtari i KF “Partizani”, Sulejman Starova,
Bejta: Taravari po merr vendime skandaloze me administratën e Gostivarit Kryetari i mëparshëm i Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta, përmes një postimi në Facebook, ka akuzuar kryetarin aktual T
Vjen reagimi i parë ndaj urdhërarrestit të tre deputetëve I vetmi që është paraqitur në seancën e sotme nga katër deputetët e Vetëvendosjes që akuzohen për hedhje të gazit lotsje
Vëllai i Komandant Malishevës: Vendimet politike s’i frikësojnë shqiptarët! Andi Krasniqi, i njohur si Komandant Malisheva, është njëri nga shtatë të dënuarit me burgim të përjetshëm në rastin e G
Vendimet e Disiplinës pas "masakres" në Apolloni Disiplina ndëshkon dhunuesit. Nga Kategoria e Parë te futbolli i femrave, protagonistët e akteve të dhunës gjatë ndeshje
Kloop i merr vet vendimet tek Liverpool, zgjedh goditësin e penalltive Mohamed Salah tani e tutje do t’i ekzekutoj penalltitë te skuadra angleze e Liverpoolit. Kështu së paku pohon trajner
Përfundon mbledhja e grupit të PD-së, Basha: Ja vendimet që kemi marrë (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike ka folur në një dalje për mediat pas mbledhjes së Grupit Parlamentar. Deklarata e Lulzim
Gjykata ia anullon MSH-së vendimet Cilado masë që organet brenda Ministrisë së Shëndetësisë e marrin ndaj shkeljeve etiko-profesionale të punëtorëve shënde
Komisioni i Disiplinës së FSHF-së publikon vendimet e fundit Edhe pse në kontekstin e përgjithshëm ishte një raund i qetë java e katërt e Kategorisë Superiore nuk i ka shpëtuar foku
FSHF zbulon Vendimet e Komisionit të Disiplines KF “Skënderbeu”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke përdorur fjalë fyese e duke hedhur mjete ndezëse brenda rret
Këto janë vendimet e marrra sot nga KQZ Komisioni Qendor Zgjedhor në mbledhjen e sotme, i ka zëvendësuar 63 kandidatë, nga 86 sa ishin decertifikuar me qëllim t
Përfundon takimi, Delawie: Kosova të marrë vendime të rëndësishme Ka përfuduar takimi i parë i Kryeministrit Ramush Haradinaj me Ambasadorin Amerikan në Prishtinë, Greg Delawie, shkruan
Mbi 200.000 qytetarë kanë kryer kontroll në Listën zgjedhore të Maqedonisë Më shumë se 200.000 qytetarë kanë bërë kontroll në Listën zgjedhore brenda afatit prej 20 ditësh, që përfundoi mbrëmë në
Ministria e Jashtme po punon, merret me gradime të paligjshme Shoqata Sindikale e Anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm (SHSASHJ) ka njoftuar se brenda tre ditëve të fundit janë procedua
Komunat me vendime të paligjshme për pronat Gjysma e akteve të miratuara gjatë 6-mujorit të parë të këtij viti nga kuvendet e komunave të Kosovës, janë diskutabile