999 rezultate për

vendime

Vendimet e Komisionit të Disiplinës, dënohet Frashëri Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike vendimet e Komisionit të Disiplinës për ngjarjet e ndodhura javë që shkoi
Ndreu pas disfatës së radhës i qahet vendimeve arbitrare Një humbje e pësuar për shkak të disa episodeve. Kështi e konsideron disfatën në Laç trajneri i Kamzës, Ramadan Ndreu, q
Infantino tregon pse vendosën ta përdornin VAR-in në Botëror FIFA edhe zyrtarisht e ka aprovuar VAR-in që të përdoret në Kupën e Botës në Rusi. Kjo është konfirmuar nga i pari i FIF
Besojeni ose jo, dora me të cilën shkruani ndikon në vendimet e jetës Njerëzit preferojnë gjërat që ndodhen në anën në të cilën është dora e tyre dominuese, kështu që djathtakët gjërat nga a
Si kurrë më parë, Basha del kundër vendimeve të Berishës Si rrallë herë më parë, kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë hapur dhe ka pranuar gabimet e ish-kryeministrit Sali Berisha.
Komisioni i Disiplinës nuk toleron, zbuloni të gjitha vendimet e plota Komisioni i Disiplinës ka shqyrtuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por
Komisioni i Disiplinës publikon vendimet e reja, e pësojnë keq Skënderbeu dhe Partizani Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqipatre të Futbollit ka publikuar vendimet e mbledhjes së radhës, ku bie në sy gjo
Vendimet e plota nga Komisioni i Disiplinës, nuk tolerojnë fare Komisioni i Disiplinës ka dwnuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në Kategorinë Superiore, por edhe asaj të p
Ministria e dërgon ultimatum Komunës së Prishtinës për dy vendime të jashtëligjshme Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL) ia ka dërguar një shkresë Komunës së Prishtinës të enjten, përmes së
Pas tensionit në Kuvend, PD del me vendime të reja Pas seancës së tensionuar në Kuvend, është mbledhur me urgjencë grupi parlamentar i PD-së. Në përfundim të mbledhjes,
Qeveria aplikon standarde të dyfishta në raport me vendimet e Antikorrupsionit Qeveria e Kosovës është duke aplikuar standarde të dyfishta, kur vepron në lidhje me vendimet e Agjencisë Kundër Korrups
Lirohen të amnistuarit e parë nga Idrizova Këshillat penale pranë Gjykatës Themelore Gjykata 1 Shkup të cilët procedurojnë me kërkesat e parashtruara nga Gjykata,
Këto janë vendimet që mori qeveria në mbledhjen e sotme Shqyrtimi i programit për reformat në ekonomi, që rezulton me 20 reforma strukturore dhe të cilat mund përshpejtojnë tre
Mehmeti: Vendimet e Gjykatës Supreme po ndikohen direkt nga bandat e Haradinajt Unë, Shkumbin Mehmeti, njoftoj publikun se në vitin 2012, përmes policisë së Kosovës i kam dërguar materiale, deklarata
Allegri abstenon për vendimet e VAR-it Massimiliano Allegri ka injoruar dyshimet për VAR-in pas fitores prej 2-0 ndaj Torinos. Juventus u përballë me polimi
Mourinho i shfryhet lojtarëve: Disa lojtarë marrin vendime si fëmijë Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho insiston se disa nga lojtarët e tij janë ende fëmijë dhe kështu do të jenë d
Vendimet e frikshme të Ramush Haradinajt Për 100 ditë qeverisje kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka marrë 250 vendime. Por ai që do të mbahet në mend gj
Vetingu që "frikëson" politikën nga Erion Muça - Përshtjellimet e fundit politike me zgjedhjen e kryeprokurores së përkohshme rindezën reagimin e dh
Lazio mendon seriozisht largimin nga Serie A Lazio po e mendon seriozisht largimin nga Serie A, pas humbjes poshtëruese 1-3 nga Torino Presidenti i Lazios, Claudi
Tare shpërthen për vendimet që vendosi sistemi VAR Igli Tare shërthen ndaj gjykimit dhe mënyrës sesi përdoret sistemi VAR në ndeshjet ku luan Lazio. Drejtori Sportiv i bar