999 rezultate për

vendime

Vendimet e plota që mori sot Kryesia e Kuvendit Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në mbledhjen e sotme, të drejtuar nga Kadri Veseli, kryetar, në të cilën mo
Delawie: Politika po ndikon te vendimet e gjykatave Ambasadori amerikan në Kosovë Greg Delawie ka shprehur shqetësimin e tij, lidhur me ndikimin politik të gjykatave në Kos
PD ndryshon strategji, paralajmëron lëvizje të mëdha Partia Demokratike duket se ka ndërruar mendje dhe do të rikthehet në komisionet parlamentare. Ky vendim u morr në
Qeveria mori një vendim për familjet e policëve Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës ku ka marrë disa vendime. Një nga këto vendime ka të bëjë me ndihmën
Punonjësit të PTK-së nuk i intereson kriza, i ndërhyn ministrit në vendime Këshilltari i Jashtëm i Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Xhevdet Smakiqi, ka reaguar ndaj paralajmërimeve për uljen
Ministri merr dy vendime për Maturën Shtetërore Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë sot dy vendime që kanë të bëjnë me mbarëvajtjen e
Arbitri Daniele Orsato do të jetë në Botërorin e Rusisë Arbitri italian, Daniele Orsato u kthye në personazhin më të urryer për një pjesë të mirë të tifozëve në futbollin itali
Reagon Partizani: Federata Maskardë e Futbollit që dirigjon arbitrat kamikazë Nëpërmjet një deklarate për shtyp në faqen zyrtare në “Facebook”, klubi i Partizanit i është kundërpërgjigjur Shefit të
U dhanë mbi 4 mijë vendime për azil politik, Gjermania nis rishikimin Mbi një milion emigrantë, që janë larguar nga konflikti në Lindjen e Mesme kanë ardhur në Gjermani që prej 2015-s. Kjo g
Mirabelli qetëson tifozët e Milanit: Jemi gati për vendimet Drejtori sportiv i “Djallit”, Massimiliano Mirabelli mban të qetë tifozët e Milanit duke iu premtuar se nuk kanë pse të
Komisioni i Disiplinës nuk i lejon sjelljet e pahijshme, këto janë vendimet e fundit Komisioni i Disiplinës ka bërë publike ditën e sotme, dënimet për parregullsitë në 2 takimet gjysmëfinale të Kupës së Sh
Dosja e Karaburunit, Prokuroria ankimon të gjitha vendimet Prokuroria e Vlorës ka ankimuar të gjitha vendimet e gjykatës së këtij rrethi, ndaj 5 personave të akuzuar për një nga d
UEFA del në mbrojtje arbitrit Michael Oliver, dënon rëndë fyerjet ndaj tij UEFA i ka quajtur kërcënimet dhe polemikat në drejtim të Michael Oliver të papranueshme dhe të dënueshme. Sipas UEFA-
Realist si gjithmonë, Zidane del kundër vendimeve të arbitrit Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, pas kualifikimit në gjysmëfinale ishte i kënaqur se ekipi e bëri këtë arritje
Mësoni vendimet e fundit të Qeverisë Zaev Nga seanca e 63-të e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë:Hetohen incidentet për dokumentacionin e pakompletuar për konc
Haradinaj qëndron prapa vendimeve të tij, thotë se lëvizja e lirë është siguruar Përmes një statusi në Facebook, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë deklaruar se lëvizja e lirë për qyteta
Gjykatat me vendime kontradiktore, paqartësi për vijimin e punës me dosjet Çdo dosje që është hetuar dhe gjykuar tek Krimet e Rënda para datës 1 gusht 2017 do të ngelet tek Krimet e Rënda. Ky
Njihuni me vendimet nga mbledhja e Qeverisë Qeveria në seancën e djeshme miratoi vendimin për përcaktimin e periudhës së dhënies me qira të tokës ndërtimore në Zonë
Zaev: Rasti i Almirit nuk duhet të jetë arsye për ndarje në shtet Kryeministri Zoran Zaev në foltoren e Kuvendit ka thënë se rasti i Almirit të vogël nuk duhet të jetë arsye për ndarje p
Rakiq ka një thirrje për serbët e Kosovës Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, pasi bëri të ditur që partia e tij nuk do të jetë më pjesë e Qeverisë Haradinaj, k