999 rezultate për

vendime

Opozita greke ngrihet kundër vendimeve të qeverisë së re Opozita greke ka reaguar fuqishëm ndaj veprimeve të para të qeverisë së re konservator, të Kyriako Mitsotakis, një prej
Erdogan: Vendimet e BE-së për Tiranën dhe Shkupin do të ndikojnë në gjithë rajonin Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se vendimet që Bashkimi Evropian (BE) do t’i marrë lidhur me negociatat
Liberalizimi i vizave, Haradinaj: Janë konkluzione nuk ka vendime Kryeministri i Kosovës ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë. Haradinaj foli rreth draft-doku
Operacioni "Krasta", prokuroria jep vendimet Operacioni "Krasta", vendos arrest shëpie për Adem Borici dhe Suela Musta për pjesën tjetër arrest me burg. Të ar
Basha i kërkon pak kohë protestuesve: Edi Rama na shpalli luftë, do marrim vendime Kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbërritur në selinë blu, ku ka mbajtur një fjalë të shkurtër para simpatizantëve. Kryedemok
Zgjedhjet e 30 qershorit, qeveria me 2 vendime të reja Pavarësisht insistimeve të opozitës për mos pjesëmarrje në zgjedhje, ditën e sotme Këshilli i Ministrave ka miratuar dy
Thaçi i pakënaqur me Merkelin dhe Macronin, a e refuzuan planin e tij? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i pa kënaqur me atë se çfarë ndodhi në Samitin e Berlinit. Thaçi theks
Dënohet fusha e Laçit, vendimet e plota të Komisionit të Disiplinës Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të futbollit ka publikuar sot vendimet për javën që lamë pas në futboll
Rudina Hajdari flet për ftesën e Patozit: Nuk marr vendime të nxituara Deputetja, Rudina Hajdari, e pyetur rreth një ftese adresuar asaj nga Astrit Patozi për t’iu bashkuar Bindjes Demokratik
Vendimet e Disiplinës, reagon ashpër klubi i Tiranës Komisioni i Disiplinës dënoi Tiranën me 4 ndeshje pa spektatorë dhe sulmuesin bardheblu Michael Ngo’o me 5 takime, për s
Kjo javë ishte bombë në Maqedoni, arrestime dhe aktvendime ava filloi me arrestime për tragjedinë e autobusit dhe shpërdorim në shërbimet e inteligjencës ndërsa përfundoi me aktgj
"Janë vendime të gjykatës", reagon ish-pronari i truallit tek "Petro Nini" Ish-pronari i truallit të godinës në zonën e "Petro Ninit" , Aleksandër Gavoçi, në në një lidhje telefonike thotë se ban
Zaev zbardh takimin me Mickoskin “Tema për të cilat kemi biseduar ishin zgjedhjet presidenciale dhe rrjedha e ardhshme e ligjeve reformuese që janë shumë
Dash Shehi zbardh vendimet e "opozitës së bashkuar" (VIDEO) Mbledhja e partive opozitare sapo është mbyllur. Në një prononcim për mediat kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka zbuluar ed
Lefter Koka sulmon LSI-në: Nuk dorëzoj mandatin, po i merr vendimet Sali Berisha Deputeti i LSI-së, Lefter Koka ka dalë zyrtarisht kundër vendimit të partisë së tij për djegien e mandateve. Përmes një
Skandalizohen mediat malazeze: Një hajdut merr vendime për bankën tonë Ish-guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani është emëruar në një post të rëndësishëm në Bankën Qendrore të Ma
Shtatë vendimet e Solarit që ndryshuan Real Madridin Askush nuk mund të dyshoj që Santiago Solari është duke u përpjekur për të lënë gjurmë në Real Madrid, një gjë që është
Klopp i kënaqur me Shaqirin e shokët e tij pavarësisht krizës me lëndimet Skuadra e Liverpool duket se po kalon një krizë për shkak të lëndimeve. Por megjithatë Klopp nuk duket i alarmaur, m
Drejtoria e Transportit Rrugor merr dy vendime të rëndësishme për shoferët Drejtoria e Shërbimeve dhe Transportit Rrugor, ka marrë dy vendime të rëndësishme për targat e makinave, vendime të cila
Limaj përplaset me Thaçin: Kujdes me fjalët, nuk të nderojnë ​Hashim Thaçi dje ka provuar që meritat për vendosjen e taksës 100 për qind ndaj Serbisë, t’ua delegojë ish-bashkë