999 rezultate për

vendim

300 milionë lekë për një vendim, përfundojnë hetimet për gjyqtarin Miri Gjykata e Krimeve të Rënda ka përfunduar hetimet për gjykatësin Shkëlqim Miri. Ai akuzohet për dhënien e një vendimi
Federata turke merr vendimin për derbin e Stambollit që u pezullua nga Pepe (VIDEO) Derbi i Stambollit mes Fenerbahces dhe Besiktasit, u ndërpre paranjë jave për shkak të goditjes në kokë të trajnerit të
Zyrtare: Merret vendimi përfundimtar për derbin e ndërprerë mes Fenerbahces dhe Besiktasit Gjysmëfinalja e kthimit e Kupës së Turqisë mes Fenerbahçes dhe Beshiktasit, e cila u ndërpre pasi u godit me sende të fo
Thaçi vazhdon me fjalë, ditët e ardhshme janë vendimtare për Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se dialogu me Serbinë është rruga e vetme për të ecur përpara. Në forumi
AKEP merr vendimin e rendësishëm për të gjithë përdoruesit e celularëve AKEP vendosur sot që të detyrojë kompanitë celulare për të rikthyer paketat 30 ditore për abonentët e tyre me parapagesë
Vettingu, merret vendimi i rendësishëm për mijëra policë Sipas Sindikatës së Policisë, qindra policë po enden nëpër zyrat e institucioneve për të marrë dokumentet që nevojiten p
Negociatat, kryeministri belg jep lajmin e mirë për Shqipërinë Kryeministri i Belgjikës Charles Michel, ka pohuar edhe njeherë fjalët e Kryeministrit Edi Rama se Belgjika e mbështet p
Flet babai i Iniestas: Ai do të marrë një vendim të vështirë Babai i Andres Iniestas ka thënë se për birin e tij do të jetë shumë e vështirë ta lë Barcelonën, por kjo do të ishte ko
Mirabelli qetëson tifozët e Milanit: Jemi gati për vendimet Drejtori sportiv i “Djallit”, Massimiliano Mirabelli mban të qetë tifozët e Milanit duke iu premtuar se nuk kanë pse të
Kim Jong Un merr vendimin drastik për armët bërthamore Lideri veri-korean, Kim Jong Un, thotë se do t’i ndërpresë testet e armëve bërthamore, të raketave balistike, si dhe do
Komisioni i Disiplinës nuk i lejon sjelljet e pahijshme, këto janë vendimet e fundit Komisioni i Disiplinës ka bërë publike ditën e sotme, dënimet për parregullsitë në 2 takimet gjysmëfinale të Kupës së Sh
A po zvarritet qëllimisht hetimi për faljen të hidrocentraleve? Nëse deri të mërkurën e dytë të muajit maj nuk nxirret aktvendim për fillimin e hetimeve të rastit të faljes së katër hi
Dosja e Karaburunit, Prokuroria ankimon të gjitha vendimet Prokuroria e Vlorës ka ankimuar të gjitha vendimet e gjykatës së këtij rrethi, ndaj 5 personave të akuzuar për një nga d
Rama ul dorën, kuksianët do të paguajnë 3 euro për të kaluar në Rrugën e Kombit Nga 10 euro që do të jetë tarifa e zakonshme për të kaluar në rrugën e Kombit, qeveria synon ta ulë në 3 euro për banorë
Del vendimi i gjykatës për 11 kuksianët Gjykata e Apelit në Shkodër ka shqyrtuar masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u mbajtën në burg.
200 policë blindojnë gjykatën e Shkodrës ku do të merret vendimi për kuksianët (VIDEO) Ditën e sotme rreth orës 11:00 do të jepet vendimi në Gjykatën e Apelit në Shkodër në lidhje me 11 kuksianët e arrestuar
ENQA shpëton arsimin në Kosovë por me një kusht Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) i ka shpëtuar përjashtimit nga Asociacioni Evropian për Sigurimin e Cilësisë në A
Vrau vjehrrën në mënyrë makabre, merret vendimi për 21 vjeçaren Pak javë më parë, Marjana Cmeta, 21-vjeç, u vu në prangat e policisë për akuzën e rëndë, vrasje me dashje. Ajo akuzoh
E kritikuan për kilet e tepërta, Jul Deda merr vendimin e madh (FOTO LAJM) Aktori i njohur Jul Deda është vënë në qendër të kritikave kohët e fundit për kilet e tepërta që ka fituar dhe që themi
Sot, Ministria e Arsimit në ankth për këtë vendim Asociacioni Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA) do të vendosë sot nëse do ta përjashtojë ose jo