999 rezultate për

vendim

Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje për shkak të Serbisë Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje e Hercegovinë, shkak bëhet Serbia. Ministria i Punëve të Jashtme e Republikës
Shtyhet vendimi, kur do të "nxihen" sërish televizorët Autoriteti i Mediave Audiovizive bën me dije se procesi i mbylljes së transmetimeve analoge në Tiranë, Durrës dhe Vlorë
Kërkuan lirimin, Gjykata merr vendimin për dy ish deputetë e PS-së Gjykata për Krimet e Rënda ka refuzuar kërkesën e dy ish deputetëve të PS, Arben Ndoka dhe Arben Cuko për lirimin nga ma
Krimet e Rënda marrin vendimin për gjyqtarin Hysi pas videoskandalit seksual (VIDEO) Gjykata për Krime të Rënda la në burg gjyqtarin Roland Hysi dhe psikologen Elona Mecani, të përfshirë në një aferë korru
A do të paguajnë taksë mallrat serbe që hynë para vendimit të taksës? Në mbledhjen e Qeverisë, është miratuar propozim - vendimin për t’i propozuar Kuvendit të Kosovës zgjatjen e ndarjeve bu
Levante merr vendimin për të ardhmen e Sadikut E ardhmja e Armando Sadikut do të jetë tek Levante. Klubi spanjoll në fakt do ta huazonte shqiptarin në nje ekip tjeter
Merret vendimi, portieri meksikan dënohet me 75 vite burgim Mund të bëhej pasardhësi i portierit mitik Horge Kampos, por në të vërtetë, do ta kalojë pjesën e mbetur të jetës në bur
Merret vendimi, mësuesit në Kosovë nisin grevën Nga 14 janari i gjithë sistemi arsimor në vend do të jetë në grevë Ky qëndrim është bërë i ditur sërish nga Sindikata e
Ditë vendimtare për të ardhmen e Calhanoglu Këto janë ditë vendimtare për Hakan Calhanoglu. Skuadra e Milanit mund tas shesë turo-gjermanin tek skuadra gjermane e
Ministria merr vendim, pezullohet mësimi në këto qytete Për shkak të kushteve atmosferike të rënduara pasi në pjesën më të madhe të territorit vijojnë reshjet e dëborës, Minist
Këta janë dy personat e parë që u vranë nga dëshira e diktatorit (DOKUMENT) Data 9.1.1945 shënon ekzekutimin e parë me vdekje me vendim gjykate për arsye politike në Shqipërinë komuniste. Ky ve
Meta merr vendimin, dekreton të gjithë ministrat përveç Cakajt Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vendosur mbrëmjen e sotme të dekretojë ministrat e rinj të propozuar nga Edi Rama.
Bale iku nga stadiumi, Reali merr vendim për uellsianin Ylli uellsian i Real Madridit, Gareth Bale, u largua nga stadiumi Santiago Bernabeu në minutën e 78-të të ndeshjes kundë
Moti i acartë, Ministria e Arsimit merr vendimin e rëndësishëm për shkollat Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë nisur nga situata atmosferike në vendin tonë për datën 9 janar 2019, bën me dije
Gjykata merr vendimin për të riun që u kap me heroinë në portin e Durrësit Gjykata e Krimeve të Rënda së fundmi ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg pa afat për Bledar Shqarthi. Ky i fu
Anderlecht merr vendim, shikoni çfarë do të ndodhë me Abazajn Ecuri aspak pozitive ajo e Kristal Abazajt te skuadra e Anderlecht. Shqiptari u transferua në merkaton e verës te gjigan
Limaj përplaset me Thaçin: Kujdes me fjalët, nuk të nderojnë ​Hashim Thaçi dje ka provuar që meritat për vendosjen e taksës 100 për qind ndaj Serbisë, t’ua delegojë ish-bashkë
Nesër është ditë vendimtare për marrëveshjen e Prespës Më 9 janar, do të nis faza përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese që parashihen me Marrëveshjen e Prespës së nënshkruar
Merret një vendim i rëndësishëm për policin e vrarë Polici Izet Demaj nga Istogu, i cili ka humbur jetën para disa ditësh në përleshje me një grabitës të një banke në Istog
Pas largimit nga Babastars, Cozman merr vendimin drastik (FOTO LAJM) Labeli muzikor, "Babastars" duket se dalë ngadalë po shformohet, pasi shumë pjestarë të grupit janë larguar. Më i fu