999 rezultate për

vendim

Albulena nuk heq dorë që Haradinajt të mos i rritet paga mijëra euro Deputetja e Vetëvendosjes, ka treguar se dje, ka pranuar nga Gjykata Kushtetuese, komentet e kryeministrit Ramush Haradi
Tronditet futbolli: UEFA përjashton Skënderbeun 10 vjet nga Kupat e Europës Komisioni i Disiplinës në UEFA ka marrë një vendimin tejet drastik për klubin korçar të Skëndërbeut, duke i dhënë kështu
Fakulteti i Mjekësisë dhe QSUT pësojnë ndryshime, qeveria merr një vendim Me anë të një vendimi qeveria shqiptare, ka kërkuar shpronësimin e e disa pronave dhe pasurove të paluajtshme, të cilat
Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, në të gjitha shkollat fill
Pas ndarjes me Krenar Çoçajn, Luana Vjollca merr një vendim Luana Vjollca dhe Krenar Çoçaj janë padyshim një ndër çiftet më të ndjekura. Dyshja simpatike është kapur mat vetëm nga
Eurodeputetit nuk i pëlqen vendimi i Shqipërisë për automjetet, pyet KE-në Në vitin 2014, parlamenti shqiptar vendosi t’i shtonte një pikë Kodit të Qarkullimit Rrugor, ku ndalohet regjistrimi i m
Vihet drejtësi ndaj kirurgut që turpëroi profesionin Është suspenduar kirurgu Enver Fekaj, i cili nuk pranoi ta operojë 19-vjeçarin Hysen Ibrahimaj në QKUK, ashtu siç e kish
PD merr vendimin e rëndësishëm për Saimir Tahirin Pas njoftimit se Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon sërish bllokimin e pashaportës së ish-ministrit Saimir Tahirit, PD
Prokuroria merr vendimin e rëndësishëm për Tahirin Nëse menduat se çështja e Tahirit po mbyllet, keni menduar gabim. Pas hetimeve që vazhdojnë prej disa muajsh, Prokuro
Arrestohen dy persona në Prishtinë, kjo është akuza Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj në Prishtinë, pasi që gjatë kontrollit në automjetin e tyre, është gjetur dhe konfi
Komunat obligohen për zbatim të barazisë gjinore në vendimmarrje Agjencia e Barazisë Gjinore e Zyrës së kryeministrit, dhe Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ua kanë adresuar
Shoqata e Arbitrave nuk komenton Apelin: Do e ndjekim çështjen e Këlcyrës Shoqata e Arbitrave reagoi ashpër ndaj deklaratës së trajnerit të Flamurtarit, Shpëtim Duro, dy ditë më parë. Kryeta
Zbardhet vendim, arrest me burg për grupin e tritolit në Elbasan Gjykata e Elbasanit ka dhënë "arrest me burg" për të gjithë anetarët grupit që u arrestuan nga policia në kuader të Oper
Adelina Ismajli mërzit fansat, ky është vendimi që ka marrë ajo Ajo cilësohet si një ndër ikonat e muzikës e cila e ka fituar dashurinë e publikut kohë më parë dhe vazhdon ta ruaj ende
Mbyllen hetimet për të akuzuarit e Lazaratit, pritet vendimi Është mbyllur gjykimi për grupin e Lazaratit që akuzohen se qëlluar me armë zjarri ndaj RENEA-së në vitin 2015, ku humbi
Dhunë familjare në Lipjan Gjatë ditës së djeshme policia ka arrestuar një person të dyshuar në Lipjan, pasi që i njëjti ka sulmuar fizikisht gruan
Ministria e dërgon ultimatum Komunës së Prishtinës për dy vendime të jashtëligjshme Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL) ia ka dërguar një shkresë Komunës së Prishtinës të enjten, përmes së
Talenti i Kombëtares U-21 tregohet vendimtar në Greqi duke kualifikuar ekipin e tij Fiorin Durmishaj i skuadrës së 21-vjeçarëve kuqezi shënoi dy gola shumë të bukur në fitoren 4-1 të Panionisit ndaj Lamia
Izet Haxhia flet pas vendimit të ekstradimit : Do dëshmoj për krimet e Berishës Pas vendimit të sotëm të Gjykatës së lartë në Turqi për ekstradimin e ish truprojës së Sali Berishës në Shqipëri, Izet H
Vrau 21-vjeçaren në mënyrë brutale në Suedi, jepet vendimi për shqiptarin Gjykata e Apelit në Suedi ka dënuar me burgim të përjetshëm një 36-vjeçar shqiptar, i cili vrau thjeshtrën e tij. Bëh