999 rezultate për

vendim

Java vendimtare për ligjin e gjuhëve Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sër
Ndryshohet lokacioni i Tregut të Luleve, komuna jep arsyen Tregu i luleve në Prishtinë ka ndërruar lokacion. Kjo me vendim të Komunës së Prishtinës që ka marr vendim që atë ta ven
E mitura shqiptare akuzon për përdhunim në Zvicër por gjykatësit lenë nam në vendim “Ajo ka rrënjë kosovare dhe veç kësaj është myslimane”. Kjo është arsyeja për të cilën ajo është ndier e detyruar të jus
Demarkacioni, nënkryetari i AAK-së paralajmëron javë vendimtare Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, ka paralajmëruar se java e ardhshme do të jetë vendimtare pë
Si kurrë më parë, Basha del kundër vendimeve të Berishës Si rrallë herë më parë, kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë hapur dhe ka pranuar gabimet e ish-kryeministrit Sali Berisha.
Limaj do të kërkojë kompensim pas vendimit të gjykatës Zëvendëskryeministri i Kosovës ka pohuar se do të kërkojë kompensim pas vendimit të Gjykatës Themelore të Gjakovës, ku u
Edhe Berlusconi e nderonte, sot ai shet peshk në rrugët e Vlorës Ai është tashmë 59 vjeç dhe shet peshk në rrugë, pasi puna siç thotë edhe vetë nuk është turp. Por dikur Vendim Kapa
Nuk ka fund e keqja për Adriatik Llallën, vendimi i sotëm i mbyll dyert Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla nuk do të mund të marrë asnjë post në sistemin shqiptar të drejtësisë gjatë 15 viteve
Komisioni i Disiplinës nuk toleron, zbuloni të gjitha vendimet e plota Komisioni i Disiplinës ka shqyrtuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por
Skënderbeu mëson momentin kur do të marrë vendimin KAS-i për titullin e hequr Skënderbeu dhe FSHF u përballën më 22 janar në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë pas apelimit të klubit korçar ku
E papritur, ndalohet transmetimi i serialeve turke Një rrjet i madh satelitor i Lindjes së Mesme ka ndalur transmetimin e serialeve turke, viktimave më të fundit të argëti
Vjen nga Italia në Shkodër, Gjergji vë duart në kokë për vendimin e presidentit Në redaksi ka mbërritur një ankesë nga emigranti Gjergj Zef Kola, nga Shkodra, i cili jeton në Itali. Ai është ankuar
Deputetët e Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme, kjo është arsyeja Kuvendi i Kosovës sot nga ora 11:00 do të mbajë seancë të jashtëzakonshme me pikën e vetme në rendin e ditës “Debat parl
Rropi abonentët, gjobitet "Telekom Albania" Autoritei i Konkurrencës ka gjobitur me 1.8 milionë lekë kompaninë celulare "Telekom Albania" (ish-AMC) për shkak të pri
"Zoti i drogës" nuk do të ekstradohet, gjykata jep vendimin për Alket Hatiajn Gjykata e Durrësit ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për të ekstraduar Alket Hatiaj në Itali. Hatiaj njihet në Itali
Nuk e pranoi në mësim, jepet vendimi për mësuesen e Anxhelo Gjokazaj Gjykata e Durrësit dha sot masën e arrestit me burg për Devi Lalën, i cili vrau me thikë bashkëmoshatarin Anxhelo Gjokaz
Mori vendimin drastik pas arrestimit të së dashurit, Viola akoma nuk është shëruar Moderatorja e njohur Viola Spiro qëndroi për disa kohë në qendër të mediave rozë pasi i dashuri i saj Valentin Selaj u b
26 vjeçarja merr vendimin tragjik, konsumon mbidoza paracetamoli Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Kurbinit, pasi një vajzë 26-vjeçare ka tentuar ti jap fund jetës duke konsumu
Barcelona pret Atleticon për hesapet vendimtare në kampionat, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Barcelona dhe Atletiko do të diskutojnë tre pikët në supersfidën e javës në La Liga. Barcelona dëshiron të shmangë nj
Reforma e Haradinajt bëri punë, familjet e zyrtarëve pajisen me pasaporta diplomatike Qeveria e Kosovës më 20 shkurt ka marrë vendim që familja e kryeministrit Ramush Haradinaj, ajo e kryeparlamentarit Kadr