999 rezultate për

vendim

Krimet e Rënda japin vendimin për të arrestuarit e grabitjes në Rinas Për grabitjen e 6 milion eurove në aeroportin e Rinasit, më 6 prill u vunë në pranga 6 persona. Për këta të fundit, G
Zero surprizë, Presidenca reagon pas shkarkimit të Muçit Këshilli i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra ish-prokurorin Besnik Muçi pasi ka cënuar besimin e publikuar te
Lirimi i Florenc Çapjas dhe Suel Çelës, reagon Policia: Vendime të paligjshme Policia e Shtetit ka reaguar pas vendimit të Gjykatës, ku ditën e djeshme liroi nga burgu Florenc Çapjan dhe Suel Çelën.
Nuk justifikoi 56 mijë euro, KPA vulos shkarkimin e tij Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Sokol Çomo kryesues, Luan Daci relator, Albana Shtylla, A
"Nga sot, gati për kufoma në Elbasan", Artan Hoxha bën deklaratën "bombë" pas vendimeve për Çapjan dhe Çelën Gazetari intestigativ i Abc Neës, Artan Hoxha ka bërë një paralajmërim të fortë për viktima dhe probleme të mëdha në Elb
Me zë dhe figurë, merret vendimi për pedagogun që ngacmoi studenten Prokuroria e Elbasanit ka lënë të lirë pedagogun Denis Himçi i cili u akuzua se i kërkoi favore seksuale studentes së t
Goditi makinën e efektivit të policisë, jepet vendimi për Suel Çelën Gjykata për Krime të Rënda ka shpallur të pafajshëm Suel Çelën për kundërshtim dhe goditje të punonjësit të policisë.
Atentatori i Çapjave, jepet vendimi për Shkëlzen Hasanpapajn Gjykata e Elbasanit ka vendosur të dënojë me 10 vite burg Shkëlzen Hasanpapajn, pasi tentoi që të eliminojë Bledar Muçën
Gjykata merr vendimin për Redjan Rrajën Redjan Rraja është lënë në burg nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda e cila ka dhënë masën “Arrest me burg” për të.
U drejtoi gishtin protestuesve, Kryemadhi reagon pas vendimit të Metës për Borchard Monika Kryemadhi ka folur pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara për aktualitetin politik në vend. Kryemadhi reagoi edhe
"Juristja" mashtruese, gjykata jep vendimin për nusen e djalit të ish ministrit Gjykata ka dhënë masën “arrest me burg” për Amarilda Lekën. 33-vjeçarja u arrestua pak ditë më parë, pasi hiqej si ju
"Do të të fus plumbin ballit", merret vendimi i papritur për të riun që kërcënoi Ramën Policia e Shtetit vuri në pranga një shtetas të ri në moshë pasi kërcënoi me jetë kryeministrin Edi Rama. Andrea Kur
Ngacmoi seksualisht nxënësen 11 vjeçare, gjykata jep vendimin për mësuesin Gjykata ka dhënë dënimin me tre vite e gjashtë muaj burg për Neshat Tepelenën, i akuzuar për ngacmim seksual. Tepele
Cipras krah Maqedonisë së Veriut: Europa bëri gabim Duket se ish-Kryeministri i Greqisë, Tsipras mendon se BE bëri shumë gabim që nuk i hapi negociatat me Maqedoninë e Veri
Të gjithë në pritje, a do të liberalizohen vizat në dhjetor për Kosovën? Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj deklaroi vetëm pak ditë më parë se liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda
Reja zbulon të vërtetën e largimit të Xhakës nga Kombëtarja Edoardo Reja ka sqaruar të vërtetën në lidhje me Taulant Xhakën. Lojtari i Baselitu ftua për dy ndeshjet e radhës, por a
Helmoi vjehrrën me fotoksinë, gjykata jep vendimin për Marjana Çmetën Dënohet me 32 vite burg Majana Cmeta, e cila helmoi vjehrrën e saj Lirie Cami, rreth një vit më parë. Prokuroria kërk
ZYRTARE/ Shqipëri-Francë, UEFA jep vendimin përfundimtar për stadiumin Nuk ka më dilema, pasi UEFA ka zyrtarizuar edhe vendin ku do të zhvillohet ndeshja e 17 nëntorit, mes Shqipërisë dhe Fra
A do të dënohet Ronaldo? Juventus merr vendimin Juventus ka marrë vendimin mbi rastin e shumë komentuar të Cristiano Ronaldo. Ronaldo ishte larguar nga stadiumi gja
Zgjedhjet në Kosovë me surpriza, Nisma hyn në Kuvend Paneli zgjedhor për ankesa dhe parashtresa, në Kosovë, PZAP, vendosi heqjen e votave të ardhura nga Serbia nga rezultati