999 rezultate për

vendi

Shaqir Hysenaj skualifikohet përfundimisht nga gara për Kushtetuesen Kandidati i për Kushtetuese, Shaqir Hysenaj është përjashtuar përfundimisht nga gara. Mësohet se Gjykata Administrati
U vra për një gjobë! Të rinjtë sfidojnë policinë, nisen drejt vendit të vrasjes së Klodianit pas orës 10 Vazhdon protesta e të rinjve për vrasjen e Klodian Rashës i cili u vra dy ditë më parë nga një efektiv i policisë së Sht
Thirrje raciste, UEFA merr vendim për gjyqtarin Gjyqtari i katër në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndërmjet Istambul Basaksehir dhe Paris SG, Sebastian Coltescu akuzohe
Pas 1 mijë vjetësh, banorët ia ndërrojnë emrin fshatit austriak Në Austri ekzistonte një fshat me emrin më të pazakontë në gjithë botën. Ai quhej "Fucking". Për shkak të kësaj, tabe
Moti i keq pushton vendin: Zonat ku pritet shi i dendur dhe dëborë Ashtu siç kishte parashikuar edhe Meteoalb, Shqipëria është përfshirë nga një mot i keq gjatë këtyre ditëve me shi dhe d
Vetëvendosja dorëzon projekt rezolutën mbi gjenocidin serb në Parlamentin shqiptar Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Shqipëri i ka dërguar të gjithë deputetëve të Kuvendit, Presidentit të Republikës, Kryem
Fajtore për aksidentin ku shoqja humbi jetën, merret vendimi për të renë Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Denisa Dokun, e cila shkaktoi aksidentin, ku mbeti e
Shkaktoi aksidentin ku vdiq e kunata, merret vendimi për "mbretëreshën" e Tik-tok Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Denisa Dokun, e cila shkaktoi aksidentin tragjik ku m
Rakacolli: Kjo javë vendimtare për shtimin e masave anti-Covid Komiteti Teknik i Ekspertëve për COVID-19 ka informuar sot lidhur me situatën epidemiologjike në vendin tonë. Në fjal
Dëbora nis të zbardhë Llogaranë, si paraqitet situata në Jug të vendit Moti i keq i shoqëruar me rënie të temperaturave ka sjellë reshjet e para të dëborës në Jug të vendit, ku ka nisur të zb
Rama flet për Ditën e Rinisë: Nder i madh i udhëheqjes së vendit në 7 vite Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Ditën e Rinisë, që shënon dhe 30 vjetorin e rënies së komunizmit. Shefi i qeveris
I zuri vendin e titullarit, Reina flet për mardhënien me Strakoshën Tomas Strakoshës i kushtoi shumë periudha e COVID, duke qenë se ditët që qëndroji jashtë fushave të blerta, i shfrytëzoi
Ndeshja vendimtare ndaj Shakhtarit, Interi mund të luaj pa Vidal Inter do të luaj të mërkurën ndeshjen kundër Shakhtar Donetsk në kuadër të javës së gjashtë në Ligën e Kampionëve. "N
Merret vendimi, kur do nisë vaksinimi kundër koronavirusit në Gjermani Gjermania ka vendosur afatin se kur do të nisë vaksinimi ndaj COVID. Shefi i stafit të Angela Merkel ka bërë të ditur s
Reshje temperaturash në gjithë vendin, njihuni me parashikimin e motit për sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të paqëndrueshëm
Stadiumi Kombëtar, apo stadiumi politik? Kosova vazhdon të mbetet pa stadium kombëtar, ndërsa aktualisht ka vetëm një arenë të futbollit që plotëson kriteret ndë
Stadiumi si pishinë, shtyhet ndeshja e Serie A Vendimi zyrtar ka mbërritur, Udinese-Atalanta nuk do të luhet. Inspektimi i tretë dha një rezultat negativ, ka shumë
Asambleja e Jashtëzakonshme e FSHF-së, Komiteti Ekzekutiv merr vendimin final Është zhvilluar ditën e sotme mbledhja online e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. FSHF në faqen e
Gjendet zgjidhja për mijëra shqiptarë jashtë vendit, KQZ: Vota me postë! Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kërkon që emigrantët të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit përmes postës. Grupi
Inzagi nuk e sheh Strakoshën në Champions, gardiani kuqezi tani duhet të luftojë për vendin Thomas Strakoshës do t'i duhet që të luftojë shumë dhe të jetë i pagabueshëm në çdo mundësi që i jepet që të rifitojë ve