999 rezultate për

vendi

Luftë me banorët e policinë, gjykata merr vendimin për Josif Kavajën Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë Arrest me burg për 45 vjeçarin Josif Kavaja. Në seancën gjyqësore të zh
U arrestua pas sherrit me djemtë, merret vendimi për Alaudin Malajn Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e detyrimit të paraqitjes për ish gjyqtarin e Apelit të Tiranës Alaudin Malaj, ndërkohë
Lihet në fuqi vendimi i KPK-së për ish-gjyqtarin dhe anëtarin e KLD-së KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK për ish-gjyqtarin e Apelit të Tiranës Astrit Haxhialushi. KPK kishte vendosur në muaj
Pique merr vendimin e befasishëm, do kandidojë në zgjedhjet për president tek Barça Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, duket se e ka marrë vendimin për hapin e ardhshëm jetësor. Mbrojtësi i Barcelon
Dy viktima, detaje nga aksidenti tragjik në Fier Një aksident tragjik ka ndodhur këtë të hënë në aksin Levan-Qarr në Fier, ku si pasojë e daljes nga rruga të një mjeti “
Oferta nga Kina për Cuadradon, ky është vendimi i Juventusit Mbrojtësi i Juventus, Juan Cuadrado, ka pranuar një ofertë nga Kina, thuhet se oferta është ekonomikisht e mirë për kolu
Reshje bore në veri të vendit, ARRSH njofton për qarkullimin e mjeteve Veriu i vendit është përfshirë nga reshjet e dëborës gjatë natës duke bllokuar disa prej akseve rrugore. ARRSH njofton s
Përfundon mbledhja e LDK-së, zbulohen vendimet e marra Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot në orën 10:00 ka mbledhur Kryesinë e partisë, për të diskutuar rreth zhvillimeve të
Udhëtime në kohë pandemie, Turqia merr vendimin e rëndësishëm Ambasada shqiptare në Turqi ka publikuar të dhënat lidhur me vendimin e fundit që ka marrë ky shtet, për udhetimet në Tu
Rrezikon të vrasë sërish! Çfarë thuhet në vendimin e gjykatës për 36 vjeçaren që vrau "vjehrrit" Janë zbardhur detaje të reja nga dosja e Elona Kaleshës e cila akuzohet për vrasjen e e bashkëshortëve Shpëtim dhe Teuta
Dr. Fauci feston i vetëm Krishtlindjet dhe ditëlindjen: Zbatoj ato që i predikoj vendit tim Dr.Anthony Fauci mbushi 80 vjeç ditën e enjte, por vendosi te festojë i vetëm si pasojë e koronavirusit. “Kam frikë s
Në mbledhjen e 52-të, Qeveria e Kosovës miraton një varg vendimesh Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë
De Laurenttis i kthehet Pirlos: S’është avokat dhe s’i njeh protokollet Juventus-Napoli, një ndeshje që nuk u luajt, por që do të luhet. Vendimi fillestar tashmë është hedhur poshtë. Juventu
Reagimi i parë nga Gjykata Kushtetuese: Ringritja e saj, kërkesë jetike për vendin "Ringritja e Gjykatës Kushtetuese ka qenë një kërkesë jetike për vendin" Me emërimin e anëtarit të gjashtë të Gjykatë
Ndeshje katastrofike, pritet vendimi për arbitrin kryesor të ndeshjes Juventus - Fiorentina Paraqitja e Federico La Penna-s mbrëmjen e djeshme duket se nuk ishte në nivelin e duhur. Fiorentina mposhti Juventusin
Osmani tregon kur do merret vendimi për caktimin e datës së zgjedhjeve Presidenca e Kosovës njofton se presidentja nw detyrw Vjosa Osmani ka përfunduar takimet me partitë politike në Kuvend r
Puthi në buzë një vajzë tjetër, vendimi i Silvanës s'do i pëlqejë aspak Saimirit (FOTO LAJM) Puthja e Saimirit me Suelën, ngjalli shumë debate në puntatën e së hënës. Silvana, e cila ishte e para që mori puthje ng
Pas "bombave" dhe sulmeve për "Përputhen", Shqipja merr vendimin e papritur (FOTO LAJM) Pas përjashtimit nga “Përputhen”, Shqipe Hysenaj ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të deklaratave që ka bërë për
Kuvendi zgjedh kryetaren e re të ILDKPKI-së Kuvendi voton Evgjeni Basharin si kryetare e ILDKPKI. Ajo ka mbajtur më parë detyrën e Sekretares së Përgjithshme të
Pensioni për familjen Rasha, ministrja Denaj flet nga Kuvendi Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka mbajtur fjalën e saj sot në Kuvend, ku ndër të tjera foli lidhur me A