999 rezultate për

vendi

RENDITJA/ Edhe pse në vendin e 5, Man City favorit me 69% për titullin (FOTO LAJM) Sipas “Five Thirty Eight” Manchester City është ekipi favorit për të fituar Premier Ligën. Edhe pse në vendin e pestë
Zemaj: Të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj nëse ka nevojë do t'i dërgojmë jashtë vendit Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar të shtrirët në Spitalin e Ferizajt të cilët pësuan lëndime
Ndarja e detit, Bushati: Gjykata jep vendimin përfundimtar, por nuk e "mat"! Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për çështjen e detit, marrëdhëniet Shqipëri-Greqi dhe dekretin e fundit p
Akuzohet për vrasjen e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut, merret vendimi për Indrit Taullain Gjykata e Prizrenit ka miratuar ekstradimin e Indrit Taullait, i cili akuzohet nga Prokuroria e Posaçme, për vrásjen e K
Statistika që dëshmon se Messi është vendimtar të Barcelona edhe nëse nuk shënon gol Lionel Messi nuk është në sezonin më të mirë, gjë që nuk e befason askënd. Argjentinasi sidoqoftë vazhdon të jetë ven
Vendimi i fituar në KAS i Partizanit, Braçe thumbon FSHF dhe Skënderbeun (FOTO LAJM) Te Partizani pasi ka marrë lajmin e mirë ditën e sotme se merkato është zhbllokuar, duke fituar kështu gjyqin në KAS, ta
Pioli: Juventusi skuadër e fortë, por ne vazhdojmë rrugën tonë Milani sfidon mungesat e shumta dhe vijon të fitojë e të ruajë kryesimin në Kampionatin italian, teksa dje triumfoi me s
Kuvendi mblidhet në seancë të jashtëzakonshme, çfarë votohet sot Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme, e thirrur me kërkesë të kryeministrit Edi Rama.
GJKKO merr vendimin e papritur për sekuestrimin e pasurisë së Adriatik Llallës Sekuestrimi i pasurisë së ish-Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla do të shqyrtohet nga Gjykata e Tiranës. Vendim
Interi fitoi bindshëm ndaj Crotones, Conte: Askush nuk e ka vendin e sigurt Trajneri i Inter, Antonio Conte, nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e mesfushorit, Arturo Vidal, në ndeshjen ndaj Crotone
Gjithë vendi u mbyll, nga 11 janari në Greqi hapen shkollat Ditën e djeshme u konfirmua mbyllja e Pas mbylljes totale qeveria greke njofton se shkollat do të rihapen në 11 janar.
Vrau të dashurën dhe motrën e saj, merret vendimi për Përparim Ademin Përparim Ademi i cili përgjaku vigjiljen e Vitit të Ri dhe ekzekutoi dy motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi në vig
Suedia në krye të OSBE-së, Linde-Ramës: Morët vendime të rëndësishme Suedia nga data 1 janar 2021 ka marrë drejtimin e OSBE-në, për një vit, duke pasuar kështu Shqipërinë. Së fundmi me m
Dita e parë e 2021, kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta duke sjellë dhe ndonjë resh
Vodhi 155 milion lekë të "pagës së luftës", merret vendimi për hakerin nga Durrësi Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Denis Trungun. Ky i fundit u arrestua për mashtrim kompjuterik dhe dyshohet se ka përf
Diego Costa jep mesazhin e lamtumirës: Largimi im e ndihmon Atleticon Diego Costa e ka shkruar mesazhin lamtumirës për Atletico Madridin. Sulmuesi spanjoll ka thënë se largimi i tij është ve
Vrasja e Klodian Saliut dhe Vajdin Lames, jepet vendimi për Rusin, Shullazin dhe Ymerin Gjykata Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest me burg" dhënë nga
Simeone i revoltuar: Është i padrejtë vendimi për dënimin e Trippier Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka reaguar lidhur me dënimin e mbrojtësit, Kieran Trippier. Anglezi u dën
Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2021 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë buxhetin për vitin 2021. Buxheti është miratuar me procedurë të shpejt
Deputeti shqiptar përplaset me ministren serbe në Kuvendin e Serbisë Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka bërë disa replika të ashpra me ministren e Integrimeve Evr