999 rezultate për

vendi

Gjykata sportive jep vendimin për dy yjet e Milanit AC Milani dje shënoi fitore në transferte me Cagliarin me rezultat 0 – 2, fal dy golave të Zlatan Ibarhimovicit. Por,
Kuvendi miraton marrëveshjen midis qeverisë dhe Pfizer për vaksinën anti-Covid Me 94 vota pro, është miratuar marrëveshja midis qeverisë dhe kompanisë Pfizer, për vaksinat anti-covid që do të vijnë n
Merret sot vendimi: A do rikthehen studentët në universitete? Ditën e sotme në orën 14:00 do të vendoset si do të vijohet me mësimin në universitete. Ministrja e Arsimit Evis Kus
Si dora me të cilën shkruani ndikon në vendimet e jetës Njerëzit preferojnë gjërat që ndodhen në anën në të cilën është dora e tyre dominuese, kështu që djathtakët gjërat nga a
Ulja e papritur e temperaturave, vendim i ri për shkollat Ndërkohë që temperaturat në vend janë ulur ndjeshëm, Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka dhënë një njoftim të rëndësishëm
Zbulohen vendimet e para që do të marrë Joe Biden si President Java e ardhshme është një ndër më të shumëpriturat në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku pritet ceremonia e betimit të
Moti i acartë përfshin vendin, termometri shënon -13 gradë Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjell
Manastirliu tregon vendimin: Universitetet mësim online Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka njoftuar se mësimi në universitete do vazhdojë të zhvillohet online.
Pfizer merr vendimin drastik: Do të zvogëlojë dërgesat në Evropë Laboratori amerikan i Pfizer ka paralajmëruar se nga java e ardhshme do të ketë një rënie në dërgesat e vaksinave Covid
Fjolla Morina në telashe, kaq vite burg rrezikon pas ndryshimit të akuzës Fjolla Morina, këngëtare dhe personazh i showbizit shqiptar nga Kosova, u intervistua për “Revista Who” në fillim të jan
Chiellini: Ndeshja ndaj Interit nuk është vendimtare Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini ka thënë se ndeshja ndaj rivalit Interit në Seria A në vikend do jetë e rëndësi
Bluzat e bardha nuk pranojnë të bëjnë vaksinën, merret vendimi i rëndësishëm në Itali Punonjësit e shëndetësisë në shtëpitë e kujdesit për të moshuar do të pezullohen nga puna për 8 muaj nëse refuzojnë të b
Sa një shtëpi në Tiranë! Australia vendos gjobën marramendëse për mosmbajtjen e maskës Australia Perëndimore ka ashpërsuar masat kundër Covid 19, duke vendosur gjobë me vlerë 50 mijë dollarë (32 mijë euro) p
Shiu ia lë vendin dëborës, nisin reshjet e para në Shqipëri (FOTO LAJM) Gjatë mbrëmjes së sotme, në qytetin e Korçës kanë rënë reshjet e para të dëborës. Meteoalb ka raportuar se gjatë orëv
Abuzoi s*ksualisht me të miturën, merret vendimi për Abaz Dogun Abaz Dogu roja i shkollës që dhunoi seksualisht me një vajzë të mitur është dënuar me 18 vite burg, ku në bazë të gjykim
Rama hap frigoriferët, tregon vendin ku janë depozituar dozat e vaksinës Ditën e sotme, kryeministri Rama ka vendosur të tregojë për të gjithë ambientet ku janë depozituar vaksinat në depon far
Vendimi i Laportas që ndryshoi karrierën e Messit: Barcelona refuzoi të nënshkruajë me CR7 Ronaldinho ishte një mësues i shkëlqyeshëm për Lionel Messin, pasi braziliani e e ndihmoi argjentinasin që në moshë të
Gjermania është vendi sekret që dhuroi vaksinën? Ambasada zbulon si qëndron e vërteta Ambasada Gjermane në Tiranë ka reaguar sot lidhur me ardhjen e vaksinë të Pfizer ditën e djeshme në Shqipëri, ku u përfo
Hoti shkarkon për të dytën herë Ilir Murtezajn Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka marrë vendim për shkarkimin e Ilir Murtezajt dhe riemërimin e Ekrem Hysenajt,
Pasi u vaksinua kundër koronavirusit, mbretëresha ka marrë një vendim Mbretëresha britanike Elizabeth II do të rikthehet më në fund në Londër pas muajsh izolim për shkak të Covid-19 dhe dësh