999 rezultate për

vendeve

Bashkimi Evropian bllokon Shqipërinë dhe Kosovën për heqjen e doganave Shefja e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, znj. Romana Vllahutin, ka zhvleftësuar deklaratat e politikanëv
Ledina Çelo mahnit me format në plazh (FOTO LAJM) Është ndër këngëtaret me fizikun më tërheqës të skenës sonë. Ledina Çelo gëzon forma fantastike, përkundër faktit që ësh
Britanikët zbulojnë si u vra agjenti ish-spiuni rus që po shkakton furtunë mes dy vendeve Policia Britanike ka zbuluar sëfundmi mënyrën se si u vra ish-agjenti rus Sergei Skripal, i cili është bërë shkak për nj
Politikani rus bën propogandë në Serbi, fantazon konflikte në Luginë Strategjia e zgjerimit të Bashkimit Europian që vendeve të Ballkanit Perëndimor ua mundëson anëtarësimin në BE deri në v
Turqit: 2 ushtarët e kapur grek do të gjykohen për spiunazh Kapja e dy ushtarëve grek brenda territorit turk në zonën kufituare gjatë ditës së djeshme u duk se do të zgjidhej lehts
Berisha nuk heq dorë, flet për “prova” të reja kundër Artur Meçollarit Ish-kryeministri Sali Berisha nuk është ndalur përsa i përket sulmeve ndaj Artur Mecollarit. Ai vazhdon të postojë me
Ia kalojmë shumë vendeve europiane, shqiptarët qejflinj për veshje Edhe pse renditemi ndër shtete me të ardhura të ulëta për frymë, si dhe me pagën minimale më të ulët në Europë, shpenzoj
Serbët kërkuan të hiqej flamuri i Kosovës por nuk e pritën suprizën më pas Përfaqësuesit e Parlamentit të Serbisë dje, gjatë një takimi përfaqësuesish të vendeve të rajonit në Kuvendin e Maqedoni
Tillerson mbërrin në Turqi, në fokus marrëdhëniet mes dy vendeve Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, mbërriti në Ankara për një vizitë pune. Tillerson në mbrëmje do të prite
Përplasja në Egje, telefonatë e tensionuar mes Tsipras dhe Yildrim Marrëdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë janë tensionuar gjatë dy ditëve të fundit lidhur me çështjet e vazhdueshme në Egje
Turqit godasin anijen greke në Egje, retorikë lufte mes dy vendeve (FOTO LAJM) Ndërkohë që mes Turqisë dhe Greqisë janë shtuar zërat që kërcënojnë edhe me konflikt ushtarak, një incident i rrezikshëm
Timonie flet për bisedimet Maqedoni-Greqi Në një mega intervistë për Agjencinë e Lajmeve “Flaka” ambasadori francez në Republikën e Maqedonisë, z. Kristian Timoni
Dimitrov dhe Kocijas takohen sonte në Vjenë Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov dhe ai i Greqisë Nikos Kocias takohen sonte në Vjenë, kurse gjatë ditës
I falëm detin, Greqia përdor Shqipërinë për konfliktin me Turqinë Marrëveshja e re e detit parashikon ndarjen e hapësirës detare me parimin e vijës së mesit. Në ngushticën mes dy vend
Hahn: Anëtarësimi i vendeve të Ballkanit në BE, në bazë të meritave Komisioneri evropian për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Hahn po vazhdon turin e tij të vizitave nëpër disa ven
Shilegov në Athinë si pjesë e masave për ndërtim të besimit Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov me vizitën e djeshme në kryeqendrën greke dhe takimin me prefektin e Athin
FMN: Rritja e pagave rrezikon hapjen e vendeve të reja të punës Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) vlerëson se rritja e pagave apo çdo punësim i ri, duhet të bëhet brenda limitit të rreg
Emri, raund i ri i bisedimeve mes Maqedonisë dhe Greqisë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë dhe e Greqisë sot në Shkup do ta realizojnë takimin e shtatë, s
Reagimi grek për emrin e ri të aeroportit të Shkupit Ministria e jashtme greke ka përshëndetur vendimin e qeverisë së Maqedonsië që autostrada "Aleksandri i Maqedonisë" dhe
Meço i jep shuplakë Ramës për integrimin: S'i binde dot as faljen e detit Gazetarja e njohur Sonila Meço me anë të një statusi në Facebook ka komentuar vendimin e fundit të BE në lidhje me hapje