999 rezultate për

vendeve

Blindohet Shkupi, Tusk dhe 8 president e kryeministra vizitojnë Maqedoninë Presidenti i Maqedonisë do të zhvilloj nesër një takim mes liderash nga procesi Brdo-Brioni që do të mbahet nesër në Shk
Retorike lufte mes dy vendeve Ballkanike pas armatosjes reciproke Serbia dhe Kroacia kanë acaruar ndjeshëm raportet mes tyre. Qeveria serbe vendosi të shpallë "non grata" ministrin e Mbr
Më keq se Serbia, Fredom House i jep "shuplakën" Shqipërisë Shqipëria është pjesërisht e lirë. Kështu e ka vlerësuar "Fredom House Shqipërinë dhe Kosovën. dhe Kosova renditen n
Bregu merr lajmin e madh, zëvendëson një serb në institucionin e rendësishëm Majlinda Bregu do të jetë Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal. Ajo do të zëvendësojë serb
Haradinaj në Shkup, ha drekë me Komisionerin Hahn Në kuadër të Samitit Digjital të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Shkup të Maqedonisë, Kryeministri i Republikës së
Ballkani me hapa të shpejtë drejt dixhitalizimit, mbahet konferenca e parë në Shkup Ndërkohë që vendeve të Ballkanit Perëndimor i është hapur drita jeshile për t'u integruar në BE, ato po shkojnë paraleli
Droga dhe krimi, kërkesa e KE pas hapjes së negociatave për Shqipërinë Detaje të reja në lidhje janë zbardhur me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perënd
Kocias nesër në Ohër, Dimitrov: Procesi është në një fazë delikate Ministrat e punëve të jashtme të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocijas nesër në Ohër do të zhvilloj
Konfirmohet takimi Dimitrov - Kotzias në Ohër Shefat e diplomacisë së Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias, të enjten do të kenë takim në qyteti
Rusia dëbon diplomatët e 23 vendeve, mes tyre edhe Maqedonia Ministria e Jashtme ruse thirri ambasadorët e 23 vendeve të huaja që kanë dëbuar diplomatë rusë, për t’u dorëzuar atyre
Tsipras shtyn vizitën në Shqipëri, Kotzias nesër në Tiranë Vizita e kryeministrit të Greqisë, Aleksis Tsipras e planifikuar për t’u zhvilluar në Shqipëri në muajin Prill gjatë Pas
Diplomati shqiptar: Çështja e kufirit detar ndërmjet dy vendeve nuk ka ekzistuar asnjëherë Diplomati Shaban Murati i ftuar në Fax News ka komentuar cështjen e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë, duke rrëfyer se n
E nisi si tregtar llamarinash e përfundoi "baron droge", kush është Met Kanani? Vazhdojnë hetimet në lidhje me personin e arrestuar në Turqi të njohur si Met Kanani. Shqiptari i njohur si Baroni i
Britanikët zbulojnë rrugën dhe shumën: Ja si vijnë shqiptarët në Angli Shkatërrimi i 5 bandave në Shqipëri për trafikimin e njerëzve në SHBA, Kanada e Angli, ka marrë edhe vëmendjen e mediave
Zaev-Kotzias: Është koha për vendim liderësh dhe zgjidhje të pranuar nga të dy palët Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me Kociasin ka theksuar është koha për vendime lidershipi dhe kompromis dhe se vizit
Zyrtare, dështon raundi i ri i bisedimeve Prishtinë - Beograd Në valën e re të bisedimeve në mes të Prishtinës e Beogradit, në nivelin teknik, të zhvilluar në Bruksel, nuk është arri
Zaharieva-Dimitrov: Ta bëjmë të pandalshme lidhjen e Ballkanit Perëndimor Ministrja e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, njëkohësisht edhe zëvendëskryeministrja e vendit, Ekaterina Zaharieva, pas
Bashkimi Evropian bllokon Shqipërinë dhe Kosovën për heqjen e doganave Shefja e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, znj. Romana Vllahutin, ka zhvleftësuar deklaratat e politikanëv
Ledina Çelo mahnit me format në plazh (FOTO LAJM) Është ndër këngëtaret me fizikun më tërheqës të skenës sonë. Ledina Çelo gëzon forma fantastike, përkundër faktit që ësh
Britanikët zbulojnë si u vra agjenti ish-spiuni rus që po shkakton furtunë mes dy vendeve Policia Britanike ka zbuluar sëfundmi mënyrën se si u vra ish-agjenti rus Sergei Skripal, i cili është bërë shkak për nj