999 rezultate për

vendeve

Zyrtari amerikan: Të mos ndryshohen kufijtë Ideja e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë nuk është zgjidhje e shekullit 21, thotë në një intervistë për R
Parlamenti Evropian voton që t'i hiqen vizat Kosovës Parlamenti Evropian ka kaluar të enjten në Strasburg me 331 vota pro iniciativën e eurodeputetes, Tanja Fajon, për liber
Zv.kryeministri sllovak humbi gjithë familjen në aksidentin ajror (FOTO LAJM) Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të aeroplanit në Etiopi, kishte shtetas nga gjithsej 35 shtete të ndryshm
Thaçi pas takimit me Hale: Të gatshëm për dialog Presidenti Hashim Thaci në Facebook ka shkruar se cka ndodhi sot në takimin me nënsekretarin amerikan për Politikë të Ja
Kaq shqiptarë morën nënshtetësi të vendeve të BE-së në 2017-n Në vitin 2017 morën nënshtetësi në vendet e BE-së 58 900 persona, sipas të dhënave të publikuara sot nga Eurostat. 97% e
Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të lidhen edhe me hekurudhë Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot e priti në takim delegacionin e Republikës së
Maqedonia e Veriut dhe Gjeorgjia vendosën marrëdhënie Diplomatike Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov dhe ai i Gjeorgjisë, David Ualkalian
Tensione mes dy vendeve fqinje? Franca tërheq ambasadorin nga Italia Mbështetja e qeverisë italiane për “jelekverdhët” në Francë i ka tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje. Qeveria
"Me spitalet jemi nën nivelin e vendeve Afrikane" Shëndetësia është një nga çështjet që i shqetëson me së shumti njerëzit dhe lidhur me këtë ka bërë një reagim të fortë e
Shqipëria jep "OK" integrimit të Maqedonisë në NATO Nënshkrimi i “Marrëveshjes së Prespës” mes Maqedonisë dhe Greqisë i dha fund mosmarrëveshjeve mes vendeve, veprim ky që
Erdogan i hap dyert Serbisë pas taksës nga Kosova: Zero taksë për mallrat serbe Turqia, e udhëhequr nga Rexhep Taip Erdogan, ka miratuar në Parlamentin e saj një marrëveshje të tregtisë së lirë midis
Në SHBA më shumë hapen vende pune sesa ka të papunë Në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, hapja e vendeve të reja të punës po i tejkalon shifrat e personave t
Greqia dhe Turqia në prag konflikti të armatosur, dhjetra shqiptarë në kufirin mes dy vendeve Greqia dhe Turqia kanë rritur ndjeshëm tonet gjatë javëve të fundit ku mjafton një shkëndije për të ndezur një konflikt
Shtetet me numrin më të madh të ushtarëve në botë, nuk kryesojnë SHBA-të (FOTO LAJM) Çdo vit bëhet radhitja e fuqisë ushtarake të vendeve të botës duke iu referuar insfrastrukturës, ushtrisë, burimeve naty
Haradinaj, letër vendeve të BE-së: Pse vendosëm taksën ndaj mallrave serbe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ua ka nisur një letër të gjitha vendeve të Bashkimit Evropian, e
Mësoni sa e fuqishme është pasaporta e Kosovës dhe e Shqipërisë Emiratet e Bashkuara Arabe janë vendi me pasaportën më të fuqishme në botë. Sipas Indeskit të Pasaportave, poseduesit e
Gallatë në Argjentinë, presidenti kinez ngatërrohet me një zyrtar (VIDEO) Një ngjarje komike ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Argjentinë ku po mbahet mbledhja e rendësishme e vendeve të G-20
Nga Putin tek Trump, mesazhet e urimit për Pavarësinë e Shqipërisë Me rastin e 106-vjetorit të Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka marrë mesazhe të
Reagon ambasada amerikane për Interpolin: Mbështesim dialogun Kosovë-Serbi Pas dështimit të Kosovës për t’u pranuar në INTERPOL, përmes një deklarate për media ka reaguar edhe Ambasada amerikane,
Haradinaj kërkon nga Kurz liberalizimin në dhjetor Kancelari austriak Sebastian Kurz sot në Vjenë organizoi një drekë pune për kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndi