999 rezultate për

vendeve

Evropa i hap kufijt për qytetarët e Maqedonisë, ja data Komisioni Evropian u ka rekomanduar vendeve anetare të Zonës Shengen nga 15 qershori t’i heqin kontrollet kufitare brend
Sinjali 5G dhe koronavirusi, cilat janë planet e Shqipërisë dhe vendeve të rajonit Një nga teoritë konspirative më të përhapura, por edhe më lehtë për t’u hedhur poshtë mbi virusin Corona është që COVID-
Përfundon takimi, Basha zbulon çfarë u kërkoi ambasadorëve Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat zbuloi çfarë ka diskutuar me ambasadorët e vendeve
Kurti i shkruan Mike Pence, Thaçi: Le t'i shkruajë kujtdo, SHBA-të e dinë realitetin e Kosovës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë për media ka folur për Samitin e Zagrebit që u zhvillua dje. Tha
Kërkesat për azil të shqiptarëve u dyndën vendeve të Europës, shumicës do t'i refuzohet Ndonëse numri i shqiptarëve që kërkojnë azil është më i larti nga gjithë shtetet e tjera të Europës, aplikimet e tyre në
U krijua 72 vjet më parë, çfarë buxheti zotëron OBSH për epidemitë Në mendjen e njerëzve kthehet roli i OBSH në veçanti në kohërat e sëmundjeve të rënda, epidemive dhe pandemive, si për s
BE mbylli kufijtë për vendet e treta, ja kush bën përjashtim nga kufizimi i përkohshëm Ministria e Jashtme ka sqaruar shqiptarët pas vendit të BE, për mbylljen e kufijve për vendete treta, si masë për paran
MSH publikon listën, këto janë vendet më të rrezikuara nga koronavirusi Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut në web-faqen e saj e ka publikuar listën e vendeve që janë më të rreziku
Balla: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, gati për bisedimet për anëtarësim Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka takuar ministrat e jashtëm të Polonisë, Lituanisë, Estonisë dhe Letoni
E quajti tinëzak, Mustafa "i përvishet" Ramës Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka reaguar ndaj kryeministrit Edi Rama, i cili gjatë një i
Alarmante! Shqipëria mes 10 vendeve me numrin më të madh të azilkërkuesve në BE Sipas raportit të Agjencisë Evropiane për Azilin (EASO) Shqipëria vazhdoi të ishte mes dhjetë vendeve me numrin më të ma
I konfirmuar, kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfir
Të moshuar dhe të varfër, si renditen shqiptarët në hartën e "The Economist" Fenomeni i plakjes së popullsisë po bëhet gjithnjë e më i dukshëm në Shqipëri, nxitur nga emigracioni dhe rënia e lindsh
Ruçi dhe Balla: KE jep në mars dritën jeshile për Shqipërinë Këshilli Evropian jep në mars dritën jeshile për të Shqipërinë dhe Maqedonië e Veriut. Kjo është deklaratat që kanë dhën
Mustafa flet para takimit me Kurtin Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës për takimin e paralajmëruar me Lëvizjen Vet
Edita Tahiri sulmon Edi Ramën: Mini Shengeni sjell Serbinë e Madhe Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri iu është bashkuar zërave kundër idesë së Mini Sheng
Zaev pas takimit me Ramën e Vuçiç: Mbështesim Shqipërinë pas tërmetit Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar pas takimit në Tiranë me kryeminstrin Rama dhe presidentin e
Nis takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Kosova s'merr pjesë shkak Vuçiç Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor sot dhe nesër do të zbarkojnë në Tiranë në takimin e tretë rajonal mes këtyre
Polemika ende pa filluar derbi, Tirana kundërshton ndarjen e vendeve të tifozëve (FOTO LAJM) Ndryshimi i sektorëve të tifozëve në stadiumin e ri Kombëtar për ndeshjen derbi së të premtes, ka sjellë një rrëmujë të
Palmer: Njohja reciproke Kosovë-Serbi do t’i zgjidhte mosmarrëveshjet mes dy vendeve Përfaqësuesi special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se SHBA-ja d