999 rezultate për

vendeve

Kërcënimet për luftë, Hoti i përgjigjet Vuçiçit Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka reaguar pas deklaratave së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, i cili përmendi n
Shqipëria mes vendeve që do të marrin vaksinën, Manastirliu zbulon për kë do të jetë falas Në studion e emisionit "Real Story" në "News 24", ministrja Ogerta Manastirliu tha se Shqipëria është mes 180 vendeve që
COVID-19/ OBSH jep alarmin: Muajt e ardhshëm do të jenë kritikë! Hemisfera veriore po përballet me një moment kritik për shkak të pandemisë COVID-19. Alarmi është dhënë nga drejtori
Dendias në Tiranë, DW zbulon detaje: Koha për ndarjen e detit Jon Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias do të takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis
Spanja dhe Portugalia bashkë për organizimin e Botërorit Spanja dhe Portugalia kanë nënshkruar një marrëveshje për të organizuar së bashku Kupën e Botës 2030. Federatat e dy
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Hapja e kufijve, ja kur do të merret vendimi Vendet e rajonit javën e ardhshme pritet përfundimisht të marrin vendim për kalimin e lirë dhe hapjen e kufijve, paralaj
Hapja e kufijve, merret vendimi në javën e ardhshme Javën e ardhshme do të ketë vendim të ri për funksionimin e kufijve. Lajmin e ka bërë të ditur ministri maqedonas i Shën
Zbardhet lista, kush janë aplikantët e vendeve vakante në KQZ Zbardhet lista me emrat e aplikantëve për postet vakante në Komisionin e ri Qendror të Zgjedhjeve. Mes aplikantëve pë
Kërkohët heqja e testit negativ gjatë kalimit kufitar mes Maqedonisë dhe Kosovës Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore (OEMVP) dhe Oda e Afarizmit të Kosovës kërkojnë nga pushtetarët të heqin tes
Mbetët në fuqi testi PCR për hyrje në RMV, Qeveria e Kosovës dhe e Maqedonisë ende nuk kanë vendim (VIDEO) Edhe pse u paralajmërua se këtë javë do të vendoset për hapjen e kufijve pakushte ndërmjet vendeve të rajonit, e sidomos
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
Traditat më të çuditshme të dasmave në botë (FOTO LAJM) Ka disa tradita martese apo festa beqarie dhe që janë të njohura dhe praktikuar gjerësisht në të gjithë botën. Por,
DW: Trump mund ta reklamojë marrëveshjen Kosovë-Serbi si fitore për zgjedhjet Kosova dhe Serbia nënshkruan në Shtëpinë e Bardhë një marrëveshje për normalizimin e lidhjeve ekonomike në kuadër të bis
Çfarë synon SHBA-ja me normalizimin e marrëdhënieve ekonomike Kosovë-Serbi? I dërguari special amerikan për Kosovën, Richard Grenell tregon se pse Shtetet e Bashkuara kanë këmbëngulur në normalizi
Meta për marrëveshjen: Hap i rëndësishëm në marrëdhënien mes të dy vendeve Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Wahington. Meta e she
Këto janë projektet që Kosova i prezanton në Shtëpinë e Bardhë, kapin vlerën e miliarda dollarëve Takimi "historik" po quhet ai i 4 shtatorit që do të zhvillohet në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë me ndërmjet
Mali i Zi merr vendim të ri për hyrjet e qytetarëve të vendeve tjera Qeveria e Malit të Zi ka njoftuar se Kosova, Shqipëria, Bosnje dhe Hercegovina, Izraeli, Libani dhe Singapori, janë në l
Francë, test në aeroport për pasagjerët e vendeve të rrezikshme Edhe Franca ka bërë ndjekur hapat e Gjermanisë. Sipas Ministrisë së Brendshme Franceze, pasagjerët kanë filluar të t
Gati për pushime? Njihuni me rregullat e reja për të udhëtuar drejt BE-së Bashkimi Evropian ka rënë zyrtarisht dakord për një seri rekomandimesh që do të lejojnë udhëtarët nga jashtë bllokut të