999 rezultate për

vendasit

United kërcënon Cityn (VIDEO) Manchester United ka arritur të fitojë përballë Southempton me rezultatin 3-2 në fushë kundërshtare, duke qenë kështu ve
Partizani fitore mes polemikash në Pukë ndaj Vllaznisë (VIDEO) Partizani merr fitoren e dytë në Superligë. Të kuqtë mundin në transfertë Vllazninë me shumë vështirësi 2-1. Në Pukë ka
Roma ngec kundër Veronës (VIDEO) Roma nuk ka mundur të arrijë më shumë se një barazim 1:1 në fushë kundërshtare, përballë Veronës. Loja e zhvilluar në
Mposhtet Partizani (FOTO LAJM) Skuadra e Stromsgodset ka mposhtur Partizanin me rezultatin 3:1. Loja ka qenë mjaft dinamike dhe me shumë raste nga t
Kili-Uruguai, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Kupa e Amerikës do të futet në një fazë mjaft interesante, teksa në orët e para të mëngjesit të nesërm do të luhet sfida
Rrezikohet të mos zhvillohet Kili-Uruguaj, ja shkaku Kili dhe Uruguaji do të përballen në një ndeshje të shumëpritur çerekfinale, ndërsa autoritetet lokale po zhvillojnë një
City nuk ndalet, super Toure (VIDEO) Manchester City koleksionon fitoren e katërt radhazi në Premier League. Formacioni i Manuel Pelegrinit mori një fitore s
Bayern-Barça, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Një javë kaloi shpejt dhe Bayern Munchen dhe Barcelona i drejtohen aktit të dytë të fazës gjysmëfinale në Champions Leag
Wolfsburg-Napoli, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Wolfsburg-Napoli pritet të jetë një ndër sfidat më interesante të çerkfinaleve të Europa League. "Ujqërit" gjermanë dhe
Arsenal-Liverpool, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Arsenal-Liverpool, është kjo super-sfida e javës së në Premier League. "Topçinjtë" dhe "The Reds" hapin siparin e fundja
City harron Barçën dhe i afrohet Chelsea-t (VIDEO) Pas eleminimit nga Champions League Manchester City rikthehet te fitorja në Premier League. Ekipi i Manuel Pellegrinit k
Dy gola në 67 sekonda (VIDEO) Nuk ndodh shpesh të shohësh të shënohen dy gola në një minutë, por dy skuadra australiane e kanë bërë një gjë të tillë.
Në ferrin e Roterdamit, Roma fiton dhe kualifikohet (VIDEO) Roma ka arritur të fitojë 1:2 në fushë kundërshtare kundër Feynordit, duke u kualifikuar për më tej. Pas shumë incide
Borusia fundos Shtutgarttit (VIDEO) Burusia Dortmund ka mposhtur me rezultatin 3:2 Shtuttgarttin në kuadër të Bundesligës. Ekipi i Jurgen Kloppit ka mpos
Liverpool kthen gjithçka (VIDEO) Liverpool ka kthyer rezultatin, duke mundur vetëm në fund 2:1 Boltonin. Skuadra e Liverpool ka qenë duke u mundur 1:0
Cesena-Lazio, autogoli qesharak i Cataldit (VIDEO) Sfida mes Cesenas dhe Lazios, e vlefshme për javën e 21 të Serie A, ka dhuruar një autogol qesharak të shënuar nga Danil
Wolfsburgu shkatërron Bayernin (VIDEO) Wolfsburgu ka arritur të bëjë mrekullinë në fushën e vet, duke mundur Bayernin me rezultatin e thellë 4-1. Pjesa e pa
Wolfsburg-Bayern, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Bundesliga ngre siparin për vitin 2015 me sfidën e mbrëmjes së sotme mes Wolfsburg dhe Bayern Munchen. Historia e 35 për
Cordoba-Real, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Nuk ka pushim për skuadrat as në Spanjë dhe pas eliminimit në Kupën e Mbretit Real Madrid tashmë i përqëndron të gjitha
Serie A, barazim në sfidën e fundit të javës së 12 (VIDEO) Ndeshja e fundit e javës së 12-të në Serie A, ajo mes Genoas dhe Palermos ka përfunduar në barazim 1-1. Argjentinasi Dyb