999 rezultate për

vendasit

Verona-Juventus "e çmendur", vendasit fitojnë me kampionët (VIDEO) Vendi i fundit ka mposhtur fituesin tanimë të Seria A. Verona e cila e ka prerë biletën për në Seria B sezonin e ardh
Humb City (VIDEO) Manchester City ka humbur me rezultatin 4:2 përballë Southemptonit në fushën e këtij të fundit. Megjithëse City ka do
Lumë golash në Shakhtar - Sevilla (VIDEO) Shakhtar dhe Sevilla kanë barazuar 2:2 në Ukrainë. Sevilla shënoi e pare me anë të Kevin Gamerio. Por se vendasit
Atletico shënon kundër Bayernit Atletico Madrid ka kaluar në avantazh përballë Bayern Munich në ndeshjen që po luhet në Spanjë. Saul Niguez ka triblu
Chelsea bën "poker", Liverpooli "paqe" (VIDEO) Chelsea kërkon ta mbyllë me nder sezonin në Premier League. Blutë fituan lehtësisht 1-4 ndaj Bounemouthit. E veçanta e k
Liverpool shkatërron Stoken (VIDEO) Liverpool e ka patur të lehtë të fitojë kundër Stokes. Të kuqtë kanë fituar 4:1 përballë Stokes. Fillimisht për Li
Sociedad kalon në epërsi Barcelona ka pësuar gol në minutat e para të ndeshjes kundër Real Sociedadit. Në ndeshjen që po zhvillohet në Estadio
Inter i vështirë për Romën (VIDEO) Roma dhe Inter kanë barazuar në "Olimpico" e cila i ka ndalur të dyja ekipet. Dy ekipet barazuan në kryendeshjen e ja
Reali fiton me vështirësi (VIDEO) Real Madrid ka arritur ti marrë 3 pikë me vështirësi në fushën e Las Palmas. Ekipi madrilen fitoi 2:1 në fushë kundër
Chelsea po ringrihet?! (VIDEO) Chelsea ka arritur të fitojë me rezultatin 2:1 kundër Norwich në fushë kundërshtare. Golat për blutë e Londrës u shën
Roma bombardon Carpin (VIDEO) Roma ka arritur të fitojë me rezultatin 3:1 përballë ekipit të Carpit. Ekipi romak e ka patur jo fort të lehtë përbal
Cikalleshi shënon dopietë në Turqi, njëri është perlë (VIDEO) Sokol Cikalleshi ka shënuar dy gola në ndeshjen që po luhet në kampionatin turk mes Bursaspor dhe Basaksehir. Sulmuesi i
Vllaznia shokon Skënderbeun, Tirana nuk gabon në Pukë Ka nisur me surpriza viti 2016 në Superligë. Skënderbeu e ka nisur me humbje fazën e tretë të kampionatit ndaj Vllaznisë
Torino ndal Romën në sekondat e fundit (VIDEO) Nuk është e thënë që Roma të fitojë. Skuadra e Rudi Garsias është ndalur edhe nga Torino 1-1 në sekondat e fundit, pas n
Reali mposht Shakhtar Donetskin (VIDEO) Lojë dhe emocion në ndeshjen Shakhtar Donetsk - Real Madrid megjithatë edhe pse në fund vendasit bën presion të jashtëza
Retë në formë rrethore, frikësojnë vendasit (FOTO LAJM) Retë në formë rrethore kanë frikësuar banorët në Cape Toën, duke menduar se po sulmohen nga jashtëtokësorët. Retë ngjyrë
Vallja e "arinjve" (FOTO LAJM) Vallëzimi i një trupe të veshur si arinj, të zbukuruar me xhufka të lyera me gjak të kuq nëpër rrugët e një fshati të vo
Kapllani shënon golin e fitores për VSF Frakfurt Sulmuesi 33-vjeçar shqiptar Edmond Kapllani ka shënuar golin e tretë dhe të fitores për ekipin ku ai aktivizohet VSF Fra
Skënderbeu pa rival, shkatërron edhe Laçin Skënderbeu nuk di të ndalet këtë sezon në Superligën Shqiptare. Kampionët e Shqipërisë kanë thyer pastër 3-0 Laçin, duke
Super goli i Xhemailit shtang Milanin (VIDEO) Seria A vazhdojnë të dhurojë vetëm surpriza. Milani ka pësuar humbjen e dytë në kampionat, duke u mundur ng një gol i Bl