999 rezultate për

vendasit

Sevillia i "plas shpirtin" Liverpoolit, nuk e lejon ti hakmerret (VIDEO) Liverpool nuk ka arritur të hakmerret ndaj Sevilla-s, skuadra që i mundi anglezët në finalen e para dy viteve të Europa
Liverpooli merr vetëm barazim (VIDEO) Liverpooli e ka nisur me barazim aventurën në Ligën e Kampionëve, duke barazuar 2:2 me Sevillan në “Anfield”. Salah (
Shtanget Shqipëria, vendasit shënojnë me penallti Po luhet takimi Shqiperi-Maqedoni. Në pjesën e dytë në minutën e 53-të Odise Roshi me një gjuajtje të saktë me kokë k
Në Grupin H Irlanda pret Serbinë, Uellsi vazhdon tentativat për vendin e dytë Në Grupin E mdeshja më e rëndësishme do të luhet në Dublin mes Irlandës dhe Serbisë. Vendasit kanë dy pikë më pak në
"Zgjohet" Barcelona, Messi supergol (VIDEO) Barcelona ka barazuar rezultatin ndaj Real Madridit. Ishte Leo Messi që barazoi në 1:1 pak minuta pasi Casemiro shën
Juventus-Barcelona, ja si e kuotojnë kompanitë e basteve këtë ndeshje (FOTO) Kompanitë e basteve parashikojnë një ndeshje shumë të ekuilibruar sonte në mbrëmje mes Juventusit dhe Barcelonës. Koefic
Reali dhe Atletico ndahen në paqe (VIDEO) Real Madridi ka bërë një hap fals drejt titullit të La Ligas, duke barazuar 1:1 me Atletico Madridin në “Santiago Bernab
Reali thellon diferencën me Barcelonën (VIDEO) Los Blancos kanë vazhduar sigurt drejt titullit të La Ligas. Në xhiron e 28’të, djelmoshat e Zinedine Zidane mposhtën më
Milani i “afrohet” Evropës (VIDEO) Milani ka shënuar fitoren e tretë me radhë në Serie A. Në xhiron e 27’të, djelmoshat e Vincenzo Montella e mposhtën 3:1
Çfarë talenti! Gabiel Jesus i jep sërish fitoren City-it (VIDEO) Manchester merr një tjetër fitore, shumë të vështirë 2-1 ndaj Swansea. Skuadra e Guardiolës i falet sërish super talenti
Sevilla fantastike, mposhtet më në fund Reali (VIDEO) Sevilla ka arritur t’i jap fund serisë pa humbje të Real Madridit, duke e mposhtur 2:1 në ‘Ramón Sánchez Pizjuán’. Ve
Kukësi barazim dramatik me Luftëtarin, shpallen kampion dimri Kukësi nuk ka mundur ta mbyll me një fitore këtë sezon në Superligë. Verlindorët nuk kanë shkuar më shumë se një barazim
Liverpool pëson një humbje tronditëse ndaj Bournemouth-it (VIDEO) E pabesueshme ajo që ndodh në sfidën Bournemouth-Liverpool. Të kuqtë kanë pësuar një humbje befasuese 4-3 në sekondat e
Burnley befason City-in me një super gol (VIDEO) Ka startuar me surpriza java e 13-të në Premier League. Ndeshja e parë mes Burnleyt dhe Cityt është zhbllokuar në minutë
Liverpooli vazhdon i sigurt (VIDEO) Skuadra e Jurgen Klopp ka mposhtur në udhëtim Crystal Palacen 2:4, në një ndeshje përplot emocione. Emre Can, Lovren,
Porto-Roma ndajnë pikët (VIDEO) Roma ka barazuar ndaj Portos me rezultat 1-1. Më të mirë në këtë takim ishin vendasit, por nuk arritën të ishin konkr
Shaqiri e nis me një supergol sezonin e ri (VIDEO) Xherdan Shaqiri e ka nisur aty ku e la sezonin e shkuar aventurën e tij me skuadrën e Stoke City, ku ka realizuar golin
Formacioni ideal i finales së madhe Portugali-Francë (FOTO LAJM) Europiani ka vetëm një ndeshje për të zhvilluar, teksa Portugalia dhe Franca janë në detajet e fundit të zgjidhjes së fo
Barcelona apo Reali, ja si bëhen llogarit e titullit La Liga sot rezervon emocione të veçanta teksa më në fund në orën 19:00 kur të përfundojnë sfidat e Realit dhe Barcelonë
United drejt humbjes së luftës për në zonën Champions United duket se ka pak shanse që sezonin e ardhshëm të jetë në Champions League për shkak se nuk ka arritur të fitojë so