999 rezultate për

vendasit

Të huajt e lindur në Kosovë më të lumtur se vendasit Finlanda është vendi më i lumtur në botë, sipas një hulumtimi vjetor të publikuar të mërkurën i cili e vë Burundin në ve
"Lufta" në dëborë dhuron nga një pikë, Kukësi dhe Skënderbeu bëjnë spektakël Ka përfunduar me një rezultat të barabartë 2-2, supersfida e kësaj jave midis Kukësit dhe Skëndërbeut. Vendasit usht
Zhbllokohet supersfida në "Zeqir Ymeri" (VIDEO) Në stadiumin “Zeqir Ymeri” po luhet kryendeshja e javës së 22-të mes kampionëve aktual të Kukësit dhe kryesuesve në fuqi
Besi lë nam në mes të Italisë, habit vendasit me rrëzimin spektakolar (VIDEO) Besart Kallaku sott është kthyer në një aktorët më të pëlqyer të publikut shqiptar. Aktori i famshëm së fundmi ndodhe
Lika e ka inatin me skuadrën e tij: Humbëm shumë raste dhe u ndëshkuam Luftëtari ishte me një fitore në xhep, pasi kryesonte 0-2 në Laç dhe kishte edhe epërsi numerike, pas kartonit të kuq të
Bayern Munich - Schalke 04, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Bayern Munichu fitoi me rezultat 2-1 kundër Schalkes në Bundesliga. Golat për vendasit i shënuan Robert Lewandowski (
PSG kualifikohet më tutje në Kupën e Francës (VIDEO) PSG ka arritur të fitojë ndaj Sochaux me rezultatin e përgjithshëm 4-1 në "Stade Auguste Bonal", ndeshje e vlefshme për
Momenti kur Leo Messi bëri ski sot ndaj Espanyolit (VIDEO) Barcelona nuk arriti më shumë se një barazim ndaj Espanyolit me rezultat 1-1 në La Liga. Ishte një ndeshje e vështirë
Bayern Munich shkatërron Hoffenheimin në Allianz Arena (VIDEO) Bayern Munich ka vazhduar më fitore në Bundesliga, duke rrëmbyer tri pikë të tjera. Nga 0-2 në 5:2, Bayern Munich ka
Rihapet Valencia - Real, vendasit shkurtojnë diferencën (VIDEL) Valencia ka rihapur sfidën kundër Realit të Madridit. Madrilenët u gjendën në avantazh me dy herë Ronaldon nga penal
Ka gol në ndeshjen Lyon - PSG (VIDEO) Lyon ka kaluar në avantazh ndaj PSG në "Parc Olympique Lyonnais" Autori i golit është sulmuesi, Nabil Fekir që ka shë
Planifikoi të hante një 14-vjeçare, del nga burgu kanibali Një burrë amerikan i dënuar për komplot për të vrarë dhe për të ngrënë një vajzë 14-vjeçare në Angli u kthye të jetojë n
Reali ngec ndaj Celtas, vendasit surprizojnë kampionët e spanjës (VIDEO) Celra Vigo dhe Real Madridi kanë barazuar sonte në "Estadio de Balaidos", ndeshje kjo e vlefshme për javën e 18-të të La
Goli spektakolar i Granit Xhakës në ndeshjen kundër Liverpulit (VIDEO) Arsenali e ka barazuar 2:2 rezultatin në shtëpi ndaj Liverpoolit. Fillimisht mysafirët shënuan për 2:0 përmes Mohamed S
NBA, fitojnë Cavs, përgjigjen Celtics, Rockets pa rivalë në Perëndim Ruhet “status quo”-ja në kreun e renditjes në Konferencën e Lindjes në NBA, pasi si Bostoni ashtu edhe Clevelandi arritë
Celtic befason PSG, por vendasit barazojnë shumë shpejtë (VIDEO) Celtic ka kaluar në avantazh kundër PSG në "Parc des Princes" Skocezët shënuan me sulmuesin e tyre Dembele që në min
Spanja "manita" Kosta Rikës, vendasit tallen me miqtë (VIDEO) Spanja ka mposhtur Kosta Rikën me rezultatin e thellë 5-0 në një ndeshje miqësore të luajtur në "Estadio La Rosaleda".
Chelsea mund me vështirësi Bournemouthin, vendasit thellojnë krizën (VIDEO) Chelsea ka fituar me vështirësi në "Vitality Stadium" kundër skuadrës së Eddie Howe. Një pjesë e parë e dominuar nga
Pamje të rënda, banorët vrasin "vampirët" (VIDEO) Më shumë se 200 persona janë arrestuar nga policia të dyshuar për vrasjen e 9 personave në Malawi të Afrikës së fundmi.
Kur dukej se "lulëzimi" i Milanit po afrohej, vjen Bonucci dhe e kthen në normalitet (VIDEO) Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola ndaj Genoas. Vendasit ishin më të mirë, por nuk arritën të treg