999 rezultate për

vend

Zemaj: Të lënduarit nga shpërthimi në Ferizaj nëse ka nevojë do t'i dërgojmë jashtë vendit Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka vizituar të shtrirët në Spitalin e Ferizajt të cilët pësuan lëndime
Ndarja e detit, Bushati: Gjykata jep vendimin përfundimtar, por nuk e "mat"! Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për çështjen e detit, marrëdhëniet Shqipëri-Greqi dhe dekretin e fundit p
Alaba pranë largimit, Bayerni gjen zëvëndësuesin Bayern Munchen pritet t’i ndajë rrugët në këtë muaj me David Alaban. Mbrojtësi austriak nuk ka gjetur gjuhën e përbashkë
Akuzohet për vrasjen e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut, merret vendimi për Indrit Taullain Gjykata e Prizrenit ka miratuar ekstradimin e Indrit Taullait, i cili akuzohet nga Prokuroria e Posaçme, për vrásjen e K
Në pritje të një vajze, Almeda zbulon emrin e bukur që do i vendosin (FOTO LAJM) Dy muaj më parë, çifti shumë i dashur për publikun, Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman njoftuan se do të bëhen prindër p
Statistika që dëshmon se Messi është vendimtar të Barcelona edhe nëse nuk shënon gol Lionel Messi nuk është në sezonin më të mirë, gjë që nuk e befason askënd. Argjentinasi sidoqoftë vazhdon të jetë ven
Futbollistët e shtrenjtë që nuk po gjejnë vend titullari Eden Hazard, Joao Felix dhe Antoine Griezmann kushtojnë 346 milionë euro së bashku, por ata në ndeshjet e fundit të ekip
Vendimi i fituar në KAS i Partizanit, Braçe thumbon FSHF dhe Skënderbeun (FOTO LAJM) Te Partizani pasi ka marrë lajmin e mirë ditën e sotme se merkato është zhbllokuar, duke fituar kështu gjyqin në KAS, ta
Juventusi vendos për Dybala, argjentinasi drejt Premier League Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, nuk do të vazhdojë të jetë pjesë e “Zonjës së Vjetër” dhe për shumë kohë. Ai mu
Pioli: Juventusi skuadër e fortë, por ne vazhdojmë rrugën tonë Milani sfidon mungesat e shumta dhe vijon të fitojë e të ruajë kryesimin në Kampionatin italian, teksa dje triumfoi me s
Shtrëngime duarsh dhe jo të gjithë me maska, si deputetët shkelin masat anti-Covid (FOTO LAJM) Edhe pse cdo ditë nuk mungojnë të bëjnë thirrje për respektimin e rregullave anti-Covid, janë vetë qeveritarët ata që dh
Kuvendi mblidhet në seancë të jashtëzakonshme, çfarë votohet sot Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur në një seancë të jashtëzakonshme, e thirrur me kërkesë të kryeministrit Edi Rama.
Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me COVID-19 në vend, sa pacientë humbën jetën Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 185 raste të reja dh
Sot zgjatet sërish orari i lëvizjeve, mbarojnë masat shtrënguese që u vendosën gjatë festave Data e sotme, 4 Janar, shënon dhe lehtësimin e masave kufizuese në vendin tonë, me një zgjatje prej 90 minuta të orarit
Në Maqedoni jetojnë 1.6 milionë banorë! Ja sa për qind janë shqiptarë Pas 19 viteve Maqedonia e Veriut po bëhet gati për procesin e regjistrimit të popullsisë. Ligji ndodhet në fazën e
3 viktima dhe 447 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 447 raste të reja, s
GJKKO merr vendimin e papritur për sekuestrimin e pasurisë së Adriatik Llallës Sekuestrimi i pasurisë së ish-Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla do të shqyrtohet nga Gjykata e Tiranës. Vendim
Interi fitoi bindshëm ndaj Crotones, Conte: Askush nuk e ka vendin e sigurt Trajneri i Inter, Antonio Conte, nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e mesfushorit, Arturo Vidal, në ndeshjen ndaj Crotone
Gjithë vendi u mbyll, nga 11 janari në Greqi hapen shkollat Ditën e djeshme u konfirmua mbyllja e Pas mbylljes totale qeveria greke njofton se shkollat do të rihapen në 11 janar.
Zbardhen të dhënat, të vjetrit në vend punojnë më shumë se të rinjtë në Shqipëri Meshkujt shqiptarë mbi moshën 50 vjeç rezultojnë se janë më aktivë në tregun e punës, në raport me femrat, por edhe pjes