999 rezultate për

vend

Vdes nga koronavirusi zëvëndësministri i Kosovës Sot është ndarë nga jeta, pas një beteje të gjatë me virusin, Nehat Ramadani, zv/ministër i Bujqësisë në Qeverinë e Koso
Pozon për "Vogue", pse po kritikohet kaq shumë fotoja e Kamala Harris (FOTO LAJM) Në më pak se dy javë, Kamala Harris, do të hyjë në histori si gruaja e parë me ngjyrë dhe zëvendës presidentja e parë fe
Gjallë dhe i fortë, 100 vjeçari merr vaksinën anti-covid Shteti i Gjibraltarit ka filluar sot vaksinimin e qytetarëve kundër virusit Covid-19. I pari që e mori vaksinën publi
"Lum" ofertash, Upamecano vendos mos largohet në janar Mbrojtësi i RB Leipzig, Dayot Upamecano, pavarësisht interesimit të madh nga klubet e mëdha evropiane, do qëndrojë në Le
Rudina Dembacaj vendoset në vend të ish-bashkëshortit, çfarë i tha vetes (FOTO LAJM) Rudina Dembacaj ka dhënë së fundmi një intervistë për Afterparty te Luana Vjollca. Patjetër që pyetjet intime dhe pri
Pasi humbi nënën, Robert Berisha merr një vendim të rëndësishëm (FOTO LAJM) Para pak ditësh ndërroi jetë nëna e Robert dhe Patris Berishës. E ndjera Teuta u varros në ditën që vdiq, mes familjarëv
I grabitën shtëpinë për të katërtën herë, si kambisti në Korçë mbajti hajdutin deri sa mbërriti policia Pas lajmit lidhur me grabitjen e banesës së një kambisti në Korcë, policia ka dhënë informacionin zyrtar. Mësohet se
Ja 5 rregullat qe duhet patjeter ti dini para se te zhvendoseni ne Zvicer Kur bëhet fjalë për t’u vendosur në Zvicër, shumë rregulla dhe rregullore janë të ndryshme – dhe nganjëherë të çuditshme
Zhbllokohet super sfida në "Olimpico", Roma në avantazh (VIDEO) Është zhbllokuar super ndeshja e javës në Serie A, mes Interit dhe Romës. Janë vendasit ato që kanë dërguar topin në
Moti i keq paralizon vendin, ARRSH njofton akset problematike Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije gjendjen e akseve kombëtare nga veriu në jug. Përmes një njoftimi ARRSH n
Reali mori vetëm një pikë ndaj Osasunas, Zidane: Kjo nuk ishte ndeshje futbolli, duhej të suspendohej Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka qenë tejet i zemëruar me barazimin pa gola të Realit ndaj Osasunas në kuadër
A e keni ditur pse pëllumbave iu vendosin unaza në këmbë? Nganjëherë mendojmë për gjëra të ndryshme që çdo ditë i hasim por, ndodhë që nuk gjejmë përgjigje në pyetjen e famshme "
Ia vendosi emrin në telefon "plehra", 30-vjeçari i zhvat paratë vajzës së pasur nga Tirana Ky mesazh që mund të lexohet si përkushtim dhe përkujdesje në një raport, mes një femre dhe personit të zemrës së saj,
Të përfshirë policë e zyrtarë, merret vendimi për 23 të arrestuarit në Skrapar 23 personat të cilët u arrestuan dje gjatë një mega-operacioni për kultivimin e lëndëve narkotike në zonën e Skraparit,
Reshjet e shiut shkaktuan "kaos" në vend, ARRSH njoftim për situatën e rrugëve ARRSH ka njoftuar se gjatë natës ka pasur reshje të dendura shiu në të gjithë vendin dhe si pasojë ka pasur rënie gurësh
Jasir Asani pranë largimit, Partizani e ka gati zëvendësuesin Jasir Asani është pranë largimit nga Partizani, teksa pritet të vazhdojë karrierën në dubai. Pas largimi të Asanit,
OBSH: Vendet më të pasura i morën të gjitha, të varfrit mbetën pa vaksina! Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Gebreyesus, tha se vetëm vendet e varfra nuk po marr
Përmbytjet në Shqipëri, Rama justifikohet: Nuk isha në vend për arsye pune Për shkak të përmbytjeve, kryeministri Edi Rama ka mbledhur Komitetin Ndëradministror të Emergjencave për situatën kriti
Përmbytjet pushtuan vendin! Forcat e Armatosura dyfishojnë kapacitetet për banorët Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa qytete të vendit, teksa Ministria e Mbrojtjes dhe Agjencia Ko
Përmbytjet në të gjithë vendin, si pritet të jetë moti gjatë fundjavës Ditët e fundit reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje në shumicën e qyteteve në Shqipëri. “Reshjet e shi