999 rezultate për

vend

4 muaj të papaguar, skandali i rrogave te Interi! Federata i vendos afat, ndryshe i hiqen pikë Interi në vështirësi ekonomike dhe tashmë nuk është më një sekret. Gazeta Repubblica bën bilancin e çështjes së pagave t
Kush do ta zëvendësojë Angela Merkelin? Partia e kancelares gjermane, Angela Merkel, CDU (Unioni Kristian Demokrat), do të zgjedhë liderin e ri këtë të shtunë,
Shoferëve në Tiranë nuk iu bëjnë dritë sytë, plagoset një këmbësor Ditën e sotme në rrugën “5 Maj”, janë përfshirë në një aksident dy mjete. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar këmbës
Fjolla Morina në telashe, kaq vite burg rrezikon pas ndryshimit të akuzës Fjolla Morina, këngëtare dhe personazh i showbizit shqiptar nga Kosova, u intervistua për “Revista Who” në fillim të jan
Chiellini: Ndeshja ndaj Interit nuk është vendimtare Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini ka thënë se ndeshja ndaj rivalit Interit në Seria A në vikend do jetë e rëndësi
Si të mund të zëvendësoni me avokado, gjalpin dhe majonezën Bëni një ndryshim në rutinën tuaj të ngrënies duke zëvendësuar përbërësit e njohur të vakteve si gjalpi dhe majoneza, me
Vjosa Osmani kandidon në listat e Vetëvendosjes Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë nënshkruar mesditën e sotme marrëveshjen e bashkëpunimit për zgje
Bluzat e bardha nuk pranojnë të bëjnë vaksinën, merret vendimi i rëndësishëm në Itali Punonjësit e shëndetësisë në shtëpitë e kujdesit për të moshuar do të pezullohen nga puna për 8 muaj nëse refuzojnë të b
Sa një shtëpi në Tiranë! Australia vendos gjobën marramendëse për mosmbajtjen e maskës Australia Perëndimore ka ashpërsuar masat kundër Covid 19, duke vendosur gjobë me vlerë 50 mijë dollarë (32 mijë euro) p
Rrahmani: Titulli? Të shohim, mendojmë për një vend në katërshe Amir Rrahmani, titullar në sfidën që Napoli e fitoi ndaj Empolit në Kupën e Italisë, foli pas takimit për Rai-n, duke th
Vaksinimi anti-covid, tre vendet që kanë përparuar më tepër deri tani Sipas të dhënave të mbledhura nga Bloomberg, janë administruar më shumë se 30,5 milionë doza në 43 vende deri tani. S
Shiu ia lë vendin dëborës, nisin reshjet e para në Shqipëri (FOTO LAJM) Gjatë mbrëmjes së sotme, në qytetin e Korçës kanë rënë reshjet e para të dëborës. Meteoalb ka raportuar se gjatë orëv
Lamtumirë WhatsApp? Njihuni me aplikacionin që pritet ta zëvendësojë ‘Përdorni Signal’- ishte një postim në Twitter i bërë nga shefi i SpaceX dhe Tesla, Elon Musk. Postimi i Mask në datën 7
Kërkoi shtetësi nga Kosova për t'ju bashkuar Vetëvendosjes? Flet Ditmir Bushati Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka mohuar raportet se po kërkon shtetësi të Kosovës dhe se do t’i b
E ardhmja e Lampard e paqartë, Chelsea vendos Allegrin në krye të listës Ish-trajneri i Juventusit, Masimiliano Allegri, i cili aktualisht ndodhet pa skuadër, është vendosur në majën e listës s
Abuzoi s*ksualisht me të miturën, merret vendimi për Abaz Dogun Abaz Dogu roja i shkollës që dhunoi seksualisht me një vajzë të mitur është dënuar me 18 vite burg, ku në bazë të gjykim
Rama hap frigoriferët, tregon vendin ku janë depozituar dozat e vaksinës Ditën e sotme, kryeministri Rama ka vendosur të tregojë për të gjithë ambientet ku janë depozituar vaksinat në depon far
Sancho me valixhe në duar, Dortmundi e ka gjetur zëvendësuesin Borussia Dortmund raportohet se po synon Tanguy Coulibaly si një nënshkrim i mundshëm në të ardhmen, nëse Jadon Sancho l
Meta kthen në Kuvend ligjin për taksën e rentës minerare: Ka munguar transparenca Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin që ndryshon rregjimin fiskal për rentën minerare. Në argumentin për f
Shirat shkaktuan kaos në vend, Rama: Fushë Kruja nuk u përmbyt se investuam Mëngjesin e sotme kryeministri Edi Rama ka postuar një video ku krahasonte ndryshimi që ka pësuar Fushë Kruja. Rama ë