999 rezultate për

veliaj

Veliaj zbulon urën më të re: Prishja e grehinave dhe llotove nuk qe vendim i lehtë, por i duhuri (FOTO LAJM) Tiranës do t’i shtohet edhe një urë tjetër, duke konfirmuar kështu seriozitetin e investimeve të Bashkisë së Tiranës, e
Veliaj mbjell pemë me ish-Ambasadorin e SHBA, i dhuron Kullën e Sahatit (FOTO LAJM) Katër vite pas largimit nga Shqipëria, ish-Ambasadori i SHBA, Alexander A. Arvizu është surprizuar nga ndryshimi i shp
I premtoi Veliajt, tropojani mban fjalën dhe prish dy ndërtesat pa leje tek Unaza e Re (FOTO LAJM) Ukë Idriz Çelkolaj nga Tropoja dy ditë më parë i premtoi kryebashkiakut Veliaj se nuk do të bëhej pengesë për zhvillimin
"Veliaj nuk u takua me banorët e Unazës së Re, por me policë" Banorët e "Unazës së Re" kanë bllokuar edhe ditën e sotme rrugën, në shenjë proteste kundër projektit që prek shtëpitë e
Qytetari shtang Veliajn: Ne shpellarët të sollëm në pushtet, nuk duam dëshmorë të tjerë si Aleks Nika Një nga banorët e Unazës së Re që mori pjesë në takimin e kryebashiakut Veliaj është irrituar nga retorika e këtij të fu
Familjet e para mbërrijnë në Shkozë, Veliaj: Për një fillim të ri me banesa dinjitoze sociale Familjet e para të cilat preken nga gjurma e Unazës së Re kanë filluar që të futen në banesat sociale në zonën e Shkozës
Veliaj: Gati banesat sociale ose bonus qiraje për familjet që preken nga Unaza (FOTO LAJM) Banesat sociale në Shkozë janë gati për të mikpritur familjet e para, të cilat preken nga gjurma e Unazës së Madhe. Bash
A je gati për festën e Natës së Bardhë? Veliaj: Aurela Gaçe na pret të gjithëve te Sheshi Skënderbej E kthyer tashmë në një traditë, “Nata e Bardhë” do të vijë edhe në këtë fund nëntori me plot surpriza dhe më e zjarr
Kryebashkiaku Veliaj merr pjesë në Asamblenë e Zgjeruar të FRES Tiranë (FOTO LAJM) Kandidatët për kryetarin e Forumit Rinor Euro Socialist të Tiranës prezantuan sot platformat e tyre për zgjedhjet që do
Balla konfirmon Veliajn si kandidat të socialistëve për Tiranën Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla është i bindur se kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do
"Qëlloi me vezë Veliajn, aktivisti i PD-së dënohet nga babai i një FRESSH-isti" Në një dalje përpara medieve nga selia e Partisë Demokratike, kryetari i Forumit Rinor të forcës politike më të madhe në
Banorja e Unazës së Re, akuza të forta për Veliajn: Më vunë kryqin në derë Projekti i Unazës së Re, do të prekë shumë banesa në zonën e Astirit, dhe për këtë banorët kanë 17 ditë që ngrihen në pr
Banori sulmon Ramën dhe Veliajn: Dilni nga shtëpia, jua paguaj unë qeranë për 10 vite Për banorët e Astirit, gjendja është kthyer në të padurueshme. Ata nuk ndalen së protestuari, dhe kanë thënë fjalën e
Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Fëmijëve, kryebashkiaku takon nxënësit e shkollave Pronarët që preken nga projekti i ndërtimit të Unazës së Madhe do të shpronësohen 100%, ndërsa për ndërtimet pa leje Bas
Rajoni i Pulias i dhuron Tiranës 3 mijë pemë Rajoni i Pulias i bashkohet Bashkisë së Tiranës në nismën e saj ambicioze për krijimin e Pyllit Orbital, një brez i gjel
Rajoni i Pulias i dhuron Tiranës 3 mijë pemë, bashkëpunim për Ujësjellësin (FOTO LAJM) Rajoni i Pulias i bashkohet Bashkisë së Tiranës në nismën e saj ambicioze për krijimin e Pyllit Orbital, një brez i gjel
Tirana përkujton 74-vjetorin e Çlirimit, Veliaj ka një mesazh për banorët e Unazës së Re Tirana përkujtoi sot 74-vjetorin e Çlirimit të qytetit nga pushtuesit nazifashistë. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Ve
Çlirimi i Tiranës, homazhe tek monumenti "Ushtari i Panjohur" (VIDEO) Në mëngjesin e 17 nëntorit të vitit 1944, pas 19 ditë e net luftë të ashpër e të pandërprerë, kryeqyteti i Shqipërisë, T
Tirana vlerësohet në Kongresin Botëror & Panairin e Qyteteve Inteligjente në Barcelonë Ndryshimet që ka pësuar Tirana në 3 vitet e fundit e kanë kthyer kryeqytetin shqiptar në model suksesi në Europë. Lajmi
Veliaj reagon pas protestës: Qyteti do triumfojë mbi barbarinë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar pas protestës së banorëve të “Astirit” të cilët kundërshotjnë p