999 rezultate për

vdesin

Mali i Zi/ Në veri të vendit njerëzit më shumë vdesin se sa lindin Sipas studimit më të fundit të sociologëve, në Malin e zi ka rënie të mëdha të lindjeve. Nga 23 komuna që ka gjithsej n
Përplasen anijet, vdesin tre persona dhe lëndohen tre të tjerë Tre persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur pas përplasjes së një barke turistike me një motoskaf. Në ani
Egjipt/ Përplasen dy autobusë, vdesin 17 persona Të paktën 17 persona kanë vdekur dhe 16 të tjerë kanë mbetur të anë plagosur rëndë këtë të hënë, pasi dy autobusë janë p
Nuk përballuan humbjen e të afërmve, tre persona vdesin nga ataku në zemër Këto ditë Maqedonia është mbuluar nga zia, rrugëve mund të shihen fytyra të brengosura, të pikëlluara në mendime. Gji
Papa Françesku: Shumë fëmijë po vdesin në luftën e Sirisë "Është e papranueshme që aq të pafajshëm, në mesin e të cilëve shumë fëmijë, duhej të paguanin çmimin e konfliktit, çmim
Le foshnjat binjake të vdesin në makinë, arrestohet babai Policia arrestoi një burrë pas vdekjes së vajzave të tij binjake që kishin qëndruar të mbyllura në një makinë dhe kishin
Turistët kinezë vdesin në Tajvan, autobusi që udhëtonin mori flakë Nga të dhënat paraprake flitet për të paktën 26 persona të vdekur pasi një autobus turistësh u përfshi nga zjarri në qyt
Nënë e bijë vdesin të përqafuara nga përplasja e trenave (VIDEO) Një skenë e tmerrshme ka ndodhur sot në Puglia të Italisë paraditen e të martës. Dëshmitë që vijnë nga qytetarët dëshmit
Vdesin dy gratë e plagosura nga djegia e autobusit në Krujë Bilanc tragjik nga djegia e autobusit në Krujë. Mësohet se dy të moshuarat që ndodheshin në autobusin që u përfshi nga f
Sulmi në klubin e natës në SHBA, vdesin 20 dhe plagosen 42 të tjerë Gjatë sulmit me armë të kryer në Orlando të Floridas mësohet se janë vrarë së paku 20 persona dhe 42 të tjerë janë plago
E rrallë, jeton për 1 vit e gjysmë pa zemër në trup (FOTO LAJM) Zemra është një organ shumë delikat i trupit të njeriut shumë njerëz vdesin si pasojë e problemeve të shumta që mund të
Vdesin katër persona pas shirave të rrëmbyer në Gjermani Në Schwabisch Gmund, një qytet në afërsi të Shtutgartit (jugpërendim), një vullnetar i forcave zjarrfikëse vdiq në përpj
Rrëzohet një aeroplan mallrash në Afganistan, vdesin 7 persona Një aeroplan mallrash i Azerbajxhanit është rrëzuar ditën e djeshme në Afganistan, duke lënë të vrarë shtatë persona nga
Në burgjet e Nigerisë po vdesin fëmijë Amnesty International në një njoftim për mediat ka thënë se për shkak të kushteve të këqija në burgun ku po mbahen të dy
Rrëzohet helikopteri në Siri, vdesin dy pilotë rus Dy pilotë rus janë gjendur të vdekur pasi helikopteri i tyre u rrëzua në një territor rebel in Siri Sipas deklaratës
Pesë emigrantë vdesin në Greqi Pesë emigrantë, një grua dhe katër fëmijë kanë ndërruar jetë pas përmbytjes së anijes së tyre në ishullin grek, Samos.
Tragjedia në Shkodër/ Vdesin dy pilotë, plagoset tekniku Update-Dy pilotë kanë ndëruar jetë e ndërsa tekniku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Këto janë të dhënat të cilat përd
Nga sot do të vdesin 40% më shumë tetovarë nga ajri i ndotur (FOTO) 1 mars ditë e bukur në Maqedoni. Do ishte edhe në Tetovë, por këtu abonimi për ajër të pastër sot ka përfunduar. Nisi p
Çiftet pa fëmijë vdesin më herët Sipas një hulumtimi të ri të bërë nga shkencëtarët e Danimarkës, thuhet se çiftet pa fëmijë kërcënohen me vdekje të para
Haxhiu replikon me BDI-stat: Horrat do të vdesin shpejt politikisht Publicisti shqiptar nga Prishtina dhe drejtori i Klan Kosova, Baton Haxhiu, ka reaguar ndaj deklaratave të disa protrago