999 rezultate për

vdesin

Incident në një fabrikë në Itali, vdesin dy punëtorë, plagosen katër të tjerë Një incident ka ndodhur pasditen e sotme në një fabrikë në Itali, "Lamina spa" që prodhon pllaka çeliku dhe titani ku ja
Shembet ura, vdesin tragjikisht 9 punëtorë (FOTO LAJM) Një urë në ndërtim e sipër në Kolumbi është shembur duke vrarë të paktën nëntë punëtorë dhe duke plagosur pesë të tjerë.
67 vite dashuri, burrë e grua vdesin në një ditë! (FOTO LAJM) Të afërmit e një çifti të martuar prej 67 vitesh thonë se ata kishin një lidhje telepatike pasi vdiqën brenda një ore e
Në SHBA 3500 të porsalindur vdesin çdo vit gjatë gjumit Rreth 3500 foshnje të porsalindur vdesin çdo vit gjatë kohës së gjumit në SHBA, njoftoi sot një raport i autoriteteve mj
Viti i Ri nis me tragjedi, 48 persona vdesin nga rënia e autobuzit në humnerë (FOTO LAJM) Të paktën 48 persona e kanë humbur jetën mbrëmë në Peru, kur në autobusin me të cilin kanë udhëtuar është përplasur një
Sulm me bombë në Kabul, vdesin 40 persona Ministria e Brendshme në Afganistan ka thënë se të paktën 40 persona janë vrarë dhe 30 të tjerë janë lënduar pas disa su
Alarm nga Kruja, banorët thonë se janë ngujuar dhe po vdesin për bukë Po vdesim për bukë në Fushë-Krujë, uji na ka përmbytur komplet shtëpitë, jemi në katet sipër, na ndihmoni ju lutem!’, kj
Bota ngre alarmin! 5 milionë fëmijë po vdesin nga uria në Afrikën e Jugut (FOTO LAJM) Sipas Institutit për fëmijë të Universitetit Cape Toën, në Afrikën e Jugut së paku pesë milionë fëmijë jetojnë në prag t
Shifra të frikshme: Në Shqipëri vdesin 25 persona për 100 mijë banorë nga aksidentet Studimi i fundit i EUROSTAT ka nxjerrërezultatet e frikshëm se në fakt Shqipëria rezulton si një ndër vendet më të rrez
Masakra e Teksasit, nëna dhe motrat vdesin para syve të 5-vjeçarit (FOTO) Një djalë pesëvjeçar është gjetur duke u fshehur nën tavolina nga tezja e tij, pasi nëna dhe motrat e tij u qëlluan për
Përse vajzat "vdesin" pas qerosëve Asgjë nuk është aq joshëse si mungesa e transformuar në armë seksi. Derisa për meshkujt qerosë dhe humbja e libidosë
Serbët i vret murtaja e bardhë, çdo vit vdesin 100 mijë persona Serbia vjet ka pasur vitin më të zi demografik qëkur mbahet statistika: Kanë vdekur 100 mijë persona e janë lindur më pa
Stresi shkakton kancerin tek njerëzit Stresi i vazhdueshëm jo vetëm që mund të jetë duke ua rrënuar shëndetin mendor, por njerëzit me nivele të larta të stres
E pazakontë, shqiptarët “vdesin” të stilojnë Ramën e Berishën në kokë Sebastjan Lushaj është stilisti i flokëve që stilon në kokat e klientëve fytyrat e politikanëve shqiptarë. Në një in
Ngjarja e rëndë në Lezhë, vdesin dy vëllezërit dhe bashkëshortja e njërit prej tyre Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Torovicë. Mësohet se një gur i madh është shkëputur nga mali dhe ka goditur një automj
A e dini cili është qyteti në Shqipëri ku njerëzit "vdesin" të martohen? Në Shqipëri ashtu si në shumë vende të botës, njerëzit nuk preferojnë më të martohen! Sipas të dhënave të INSTAT-t j
Vdesin 3 kosovarë në Itali Aksidenti vdekjeprurës që ndodhi në rrugën Siena- Bettolle, në zonën Casetta të Italisë, la të vdekur dy kosovarë dhe nj
Roja i vë zjarrin çerdhes, vdesin katër fëmijë në Brazil (VIDEO) Të paktën katër fëmijë kanë humbur jetën në Brazil, pasi një rojtar dyshohet se i ka vënë zjarrin një çerdhe të fëmijëve
2 milionë njerez mund të vdesin nëse Koreja e Veriut sulmon Seulin dhe Tokion Ndërsa tensionet rriten në gadishullin Korean, një raport i ri ka vlerësuar se nëse Koreja e Veriut do të vendosë arsena
E pazakontë, babë e bijë vdesin në një ditë Një ngjarje sa e rëndë aq edhe e pazakontë ka ndodhur në Monza pranë Milanos, Itali, ku babë e bijë kanë humbur jetën pa