999 rezultate për

vdekjeve

QKUK lidhi kontratë me kompaninë që dyshohet si shkaktare e vdekjeve Ministria e Shëndetësisë ka reaguar ndaj raportimeve se të njëjtit janë përgjegjës që QKUK është furnizuar me gazin medi
Kurteshi paralajmëron diçka të frikshme pas vdekjeve në QKUK Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar zbardhjen e vdekjeve që kanë ndodhur ditëve të fundit në QKUK. Deputeti i kësaj parti
Shqipëria do ta zbardhë shkakun e vdekjeve në QKUK Shemsi Veseli, anëtar i Bordit të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), thotë se rezultatet e a
Ja shkaktari i vdekjeve në QKUK Dy prej katër vdekjeve të raportuara në klinikat kirurgjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dyshohet s
Ministri Ismaili: Ja veprimet që do ndërmarrim pas vdekjeve të dyshimta Ministri i ri i Shëndetësisë Uran Ismaili, përmes një deklarate për publik, ka informuar opinionin lidhur me veprimet ko
Alarmuese/ Pezullohen operacionet në QKUK pas vdekjeve të fundit Për shkak të vdekjes së 4 pacientëve në klinikat e QKUK-së, kjo e fundit ka marrë vendim për pezullimin e të gjitha oper
2 120 shqiptarë vdiqën për këtë shkak në 2016 Sipas raportit të Cilësisë së ajrit në Europë 2016, në Shqipëri vdiqën prej ndotjes së ajrit 2 120 persona. Pjesa me
Shqiptarët po vrasin veten! Vetëvrasjet 3 herë më të larta se vrasjet Opinioni publik në vendin tonë është mësuar të konsiderojë vdekje nga vrasjet rastet kur personat marrin jetën e njëri-
Zemra dhe tumorët i vdesin shqiptarët, rriten vdekjet nga kanceri Sëmundjet ishemike të zemrës dhe neoplazmat (tumoret) ishin përgjegjësit kryesorë për vdekjet në Shqipëri vitin e kaluar
Çdo vit vdesin 1.2 milionë adoleshentë në të gjithë botën Mbi 3,000 adoleshentë vdesin çdo ditë nga shkaqe kryesisht të parandalueshme, thuhet në një raport të fundit nga Organiz
Rritet numri i vdekjeve foshnjore në Maqedoni Maqedonia ka shënuar një rritje të numrit të vdekjeve foshnjore, e cila sipas raportit më të fundit, ka ardhur për Shkak
Ja shkaktari kryesor i vdekjeve në Shqipëri, vret më shumë se sa SIDA Në Shqipëri vdesin çdo ditë 13.5 vetë nga ndotja e ajrit. Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se numri i vdekjeve q
Jeni duhanpirës? Kurojini mushkëritë me këtë ilaç natyral Të pirit e duhanit (duhanpirja) ka efekte mbi çdo organ të trupit tonë. Duhani shkakton shumë sëmundje dhe, në përgj
Sot është dita më e rrezikshme e vitit. Kujdes! Sot është dita më e rrezikshme e vitit. Në këtë përfundim ka dalë një studim i kryer nga Universiteti i Kalifornisë, i c
Indeksi global i terrorizmit: Turqia e Franca më të prekurat Numri i përgjithshëm i vdekjeve të shkaktuara nga terrorizmi është ulur me 10 për qind në vitin 2015, duke përmbysur një
Zvicër/ Rritet numri i vdekjeve të asistuara Një raport nga Zyra Federale për Statistika (BFS) zbulon se 1.2 për qind të të vdekurve me banim në Zvicër e kanë përfu
Spitalet e vdekjeve… Shefi i pavionit rrëfen çfarë ndodhi Shefi i pavjonit në maternitetin e Pogradecit, Ilir Gosho, ka reaguar në lidhje me vdekjen e një foshnje. Ai ka thënë se
Tumori në tru shkak kryesor i vdekjes së fëmijëve Kanceri në tru zëvendëson leuceminë si shkaku kryesor i vdekjeve nga kanceri mes fëmijëve dhe adoleshentëve. Në 1999
Konsumimi i drithërave ul rrezikun e vdekjeve të hershme Rritja e konsumimit të drithërave, të tilla si grurë apo tërshërë mund të zvogëlojë rrezikun e vdekjes të hershme, sipas
Filipine/ 1900 të vrarë nga aksioni antidrogë Drejtori i policisë në Filipine ka deklaruar se mbi 1.900 persona janë vrarë gjatë operacioneve masive kundër drogës në