999 rezultate për

vdekjeve

Çdo vit vdesin 1.2 milionë adoleshentë në të gjithë botën Mbi 3,000 adoleshentë vdesin çdo ditë nga shkaqe kryesisht të parandalueshme, thuhet në një raport të fundit nga Organiz
Rritet numri i vdekjeve foshnjore në Maqedoni Maqedonia ka shënuar një rritje të numrit të vdekjeve foshnjore, e cila sipas raportit më të fundit, ka ardhur për Shkak
Ja shkaktari kryesor i vdekjeve në Shqipëri, vret më shumë se sa SIDA Në Shqipëri vdesin çdo ditë 13.5 vetë nga ndotja e ajrit. Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se numri i vdekjeve q
Jeni duhanpirës? Kurojini mushkëritë me këtë ilaç natyral Të pirit e duhanit (duhanpirja) ka efekte mbi çdo organ të trupit tonë. Duhani shkakton shumë sëmundje dhe, në përgj
Sot është dita më e rrezikshme e vitit. Kujdes! Sot është dita më e rrezikshme e vitit. Në këtë përfundim ka dalë një studim i kryer nga Universiteti i Kalifornisë, i c
Indeksi global i terrorizmit: Turqia e Franca më të prekurat Numri i përgjithshëm i vdekjeve të shkaktuara nga terrorizmi është ulur me 10 për qind në vitin 2015, duke përmbysur një
Zvicër/ Rritet numri i vdekjeve të asistuara Një raport nga Zyra Federale për Statistika (BFS) zbulon se 1.2 për qind të të vdekurve me banim në Zvicër e kanë përfu
Spitalet e vdekjeve… Shefi i pavionit rrëfen çfarë ndodhi Shefi i pavjonit në maternitetin e Pogradecit, Ilir Gosho, ka reaguar në lidhje me vdekjen e një foshnje. Ai ka thënë se
Tumori në tru shkak kryesor i vdekjes së fëmijëve Kanceri në tru zëvendëson leuceminë si shkaku kryesor i vdekjeve nga kanceri mes fëmijëve dhe adoleshentëve. Në 1999
Konsumimi i drithërave ul rrezikun e vdekjeve të hershme Rritja e konsumimit të drithërave, të tilla si grurë apo tërshërë mund të zvogëlojë rrezikun e vdekjes të hershme, sipas
Filipine/ 1900 të vrarë nga aksioni antidrogë Drejtori i policisë në Filipine ka deklaruar se mbi 1.900 persona janë vrarë gjatë operacioneve masive kundër drogës në
Raporti i BB nxin Shqipërinë: E para në Europë për numrin e vdekjeve në aksidente rrugore Aksidentet rrugore janë një problem madhor jo vetëm shëndetësor, por edhe ekonomik për Shqipërinë. Sipas një raporti të
Shqipëria ia kalon edhe Kinës për vdekjet nga ndotja Kina është shteti kryesor në botë për ndotjen e atmosferës për shkak të fabrikave të saj të shumta, por kur vjen momenti
Ja cili do të jetë shkaktari i gjysmë milion vdekjeve në vitin 2050 Ekspertët paralajmërojnë se në vitin 2050 të paktën një gjysmë milioni personash do të ndërrojnë jetë për shkak të ndiki
Ja cili vend i thotë “jo” selfieve A keni menduar ndonjëherë që edhe fenomeni “selfie” të ndalohej në disa vende. Pikërisht Mumbai ka deklaruar se në 16 zo
Sot Dita botërore e luftës kundër kancerit 4 shkurti ndryshe është cilësuar si Dita Botërore kundër Kancerit, një iniciativë ku e gjithë bota mund të bashkohet në
Shqipëria renditet e 13-ta për duhanpirje në Europë Në raportin më të fundit të OBSH-së, mbi renditjen e vendeve që pinë duhan duket se Shqipëria ka lënë vendet e para duke
E dini cila është kafsha që vret më shumë në planet? (VIDEO) Sipas një studimi të bërë mbi kafshën, që vret më shumë njerëz në vit në planet, statistikat tregojnë se nuk kemi të bëj
Ja cilët janë pasojat e vrapimit të tepruar Vrapi është një fenomen i cili ka një ndikim pozitiv në shëndetin tonë por siç mund të theksojmë nëse ai ka arsye poziti
"Murtaja e Bardhë" godet Serbinë, Kroacinë, Bosnjen... Të dhënat e fundit zyrtare tregojnë qartë se rritja negative e popullsisë, përkatësisht “murtaja e bardhë”, është një ng