999 rezultate për

vatikani

Vatikani ngrin fondet e një kleriku që dyshohet për pastrim parash Vatikani njoftoi të premten se ka ngrirë fondet që i takojnë një kleriku të lartë, që gjendet në qendër të vëmendjes për
Papa Gjon Pali II do të shpallet shenjt Nga Papa Françesku është dhënë miratimi për mrekullinë e dytë të Papës popullor në Poloni që udhëhoqi nga viti 1978-2005
Papa Françesku ngre komision hetimor për Bankën Papa Françesku ka ngritur një komision hetimor për të rishikuar aktivitet e Bankës së Vatikanit, e cila së fundmi është
Hoxhaj u takua me delegatin Apostolik të Vatikanit për Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot në Lubjanë një takim me delegatin A
Jeremic: Vatikani nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës Vatikani nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës. Kështu është shprehur kreu i Asamblesë së Përgjithshme të OKB'së Vuk Jere
Vatikani dënon “Shenjtin e Vdekjes” Vatikani dënoi këtë të enjte me tonet më të ashpra kultin e “Shenjtit të Vdekjes”, i cili po gjen përhapje të shpejtë në
Raporte të reja me Vatikanin Me ardhjen e Papës së ri Francesku i Parë në Selinë e Shenjtë, Vatikani duket se ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës. Pë
Ivan Mërkiq: Vatikani nuk do ta njohë Kosovën Vatikani nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës, ndërsa prania e kryeministrit Hashim Thaçi në ceremoninë e inagurimit të
Thaçi i kërkon Papës të njoh Kosovën Kryemistri i vendit Hashim Thaçi gjatë qëndrimit në Vatikan është takuar privatisht me Papa Françisku I. Thaçi bënë me d
Papa i ri i "përvishet punës" (FOTO-LAJM) Papa Françesku e ka nisur sot ditën me një lutje në Bazilikën Shën Mëria e Madhe. Papa i ri është lutur në Kapelën Paoli
Papa Benedikti i XVI lë Vatikanin Papa Benedikti i XVI ka lënë Selinë e Shenjtë dhe u nis drejt Kështjellës Gandolfo ku do të qendrojë për 2 muaj që nga c
Vatikani: Papa i ri mund të zgjidhet më shpejt Vatikani bëri të ditur dje se po shqyrton mundësinë e mbajtjes së konklavit për zgjedhjen e Papës më herët nga sa ishte
Bild: Ana e errët e Vatikanit Nga Josef Nary, BILD - Kisha Katolike numëron 265 Papë në historinë e saj 2000 vjeçare- por jo të gjithë pasardhësit e P
Pronat luksoze të Vatikanit Nga dyqani “Bulgari” në New Bond Street tek një ndërtesë në zonën luksoze të St. James Square, në këndin e Pall Mall. Ga
Hoxhaj: Njohja nga Vatikani, inspirim për të tjerët Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Vatikani do të ishte inspirim për shtetet e tjera, tha sot ministri i Punëve të Jasht
Ish- asistenti i Papës dlënohet me 18 muaj burg Ish- asistenti i Papa Benediktit XVI ështët dënuar me tre vjet burg dënim ky i reduktuar në vetëm 18 muaj pas rrethanave
Përfaqësuesi i Vatikanit viziton Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “A
Ish ndihmësi personal i Papës, të martën para gjyqit Pritet të rifillojë të marten gjyqi ndaj ish-ndihmësit personal të Papës. Paolo Gabriele akuzohet për vjedhjen e dokumen
Topalli me përfaqësuesit e Vatikanit: Shqipëria, model i tolerancës fetare Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti sot në një takim Eminencën e Tij në Vatikan, Kardinalin Abril Y Castello, i
VatiLeaks dhe arrestimi i maxhordomit të Papës Një burim misterioz me emrin Maria. Në dhomën e pajisur me një karrige të vetme ulej një gazetar investigativ, i cili me