999 rezultate për

varrit

By Passi i Fierit, PS: Qeveria po zvarrit projektet Parlamenti mori në shqyrtim të enjten marrëveshjen e kredisë prej 35 milionë euro për ndërtimin e bypass të Fierit me n
Ligji për Avokatët, masa disiplinore për zvarritjet e gjyqeve Çdo avokat që zvarrit proceset gjyqësore do të përballet më masa të rrepta që nisin nga gjoba në shumën nga 5 mijë deri
Çështja e të pagjeturve po zvarritet Zëvendëskryeministrja, Edita Tahiri e thirrur në Interpelancë të enjten ka informuar lidhur me bisedimet që janë zhvillu
Debate në Kuvend, Braçe: Po zvarritet mandati i deputetit Mandati i deputetit të ri socialist Edison Konomi është bërë objekt i debateve në Kuvend. Deputeti Erion Braçe ka akuzua
Situata mund të zvarritet deri në pafundësi Publicisti britanik Tim Judah deklaroi për Radion Evropa e Lirë se perderisa Radion Evropa e Lirë se përderisa Kosova nu
Dhënia e shtetësisë së Maqedonisë, me zvarritje Dhënia e shtetësisë së Maqedonisë vazhdon të paraqes problem për shumë qytetarë shqiptarë, të cilët ankohen për zgjatje
Homazhe pranë varrit të ish Presidentit Rugova Në kuadër të aktivitete të shumta që po bëhen me rastin e katër vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, përfaqësues të instit
Gërdeci, Sequi: Progres raporti shpreh zvarritje të procesit “Bashkimi Europian e ka dënuar tragjedinë e Gërdecit. Mbetëm të shokuar në vitin 2008 nga ngjarja dhe viktimat e shumta.
Raporti i KSHH: Zvarritja e proceseve gjyqësore, shqetësuese Komitetit Shqiptar i Helsinkit gjatë një raporti mbi respektimin e të Drejtave të Njeriut të publikuar gjatë ditës së so
Mlladiç po zvarrit procesin Mandati i gjykatës së Hagës përfundon në vitin 2014 dhe ndoshta gjyqi më i rëndësishëm për krime lufte nga ish-Jugosllav
Dule: Qeveria po zvarrit regjistrimin Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka hedhur kritika në lidhje me projektligjin për regjistrimit të popullsisë duke akuzuar
Vidhen varret e rilindësve në Gjirokastër Varret e rilindësve në Gjirokastër janë dhunuar sërish mbrëmjen e së martës. Ata ndodhen pranë shkollës 9-vjeçare "Andon
Rama: Nuk ka më kohë, jepni rezultatin Pas daljes së kryeministrit Berisha në një konferencë për shtyp, të njëjtën gjë ka bërë edhe lideri i socialistëve, duke
Aleanca Kuq e zi, apel për moszvarritjen e numërimit Thirrja për mos zvarritjen e procesit të numërimit të votave vjen edhe nga Aleanca Kuq e zi. Përfaqësuesit e aleancës i
Në kërkim të varrit të Monalizës Nis zyrtarisht në manastirin e Shën Ursulës në Firence, fushata e kërkimit të varrit të Monalizës që frymëzoi piktorin e
Komiteti i Helsinkit: Problem zvarritja e gjyqeve Zvarritja e gjyqeve mbetet problem në Gjykatat më kryesore të vendit. Ky është një nga ngërçet që ka nxjerrë Komiteti Sh
Berisha i revoltuar për zvarritjen e gjyqit të Gërdecit Kryeministri Berisha zhvilloi sot një takim me një përfaqësi të komunitetit të banorëve të Gërdecit, në bashkinë Vorë. N
KLD: Zvarritja e proceseve çon në lirimin e të dënuarve Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka përfunduar kontrollin në gjashtë gjykata të vendit, duke arritur në përfundimin se zvar
Gjykata e Tiranës letër Dhomës së Avokatisë për zvarritjen e gjyqeve Avokatët kanë shtyrë sot për të 15- tën herë seancën e procesit gjyqësor në ngarkim të 29 të akuzuarve si përgjegjës për
Zvarritja e emrit, mund të shkaktojë tensione Analistët politikë në Maqedoni vlerësojnë se zvarritja e zgjidhjes së kontestit të emrit do të mund të shkaktojë tension