999 rezultate për

varrit

Video prekëse, qeni mëson beben të zvarritet Thonë që qeni është kafsha më besnike për njeriun dhe kjo është vërtetuar gjatë historisë së njerëzimit. Një qen zva
E Enjtja e Shenjtë sjell festimet e Pashkëve në Jeruzalem Sot përkujtohet e Enjtja e Shenjtë, tre ditë përpara ardhjes së Pashkëve. Patriarku i Jeruzalemit lau këmbët e 12 klerik
Naço kërkesë gjyqtarëve: Reduktoni në minimum zvarritjet e gjyqeve Ministri i Drejtësisë Nasip Naço i kërkoi sot gjyqtarëve të reduktojnë në minimum zvarritjet e proceseve gjyqësore. Sip
Kuvendi po zvarrit krijimin e FAK-ut Kuvendi i Kosovës në seancën e ditës së enjte nuk do të diskutojë për formimin e Forcave të Armatosura të Kosovës, pasi
Haradinaj-Thaçit: Ti e zvarrite Ligjin për veteranët e luftës ​Deputeti Daut Haradinaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Kosovës Has
Vdes burri që qëndroi për 20 vite tek varri gruas (FOTO LAJM) Ka dashuri që zgjasin deri në vdekje, por ka dashuri që zgjasin edhe pas vdekjes siç është rasti i një gruaje me fat e c
Gruevski: Pala tjetër neglizhon dhe zvarrit çështjen e emrit Përpjekjet për zgjidhjen e kontestit të emrit kanë qenë pjesë e diskutimit të djeshëm mes kryeministrit të Maqedonisë Ni
Manastir, 81 vjeçari vetëvritet duke u djegur pranë varrit të gruas së tij Një 81 vjeçar nga Manastiri dje pasdite u vetvra duke u djegur pranë varrit të bashkëshortes së tij të ndjerë. Ngjarja k
Serbia po zvarrit zbatimin e marrëveshjes Për të përfituar sa më shumë nga procesi i negociatave, Serbia vazhdon lojën e obstruksioneve për të zvarritur implement
Zvarritjet e pritshme në zbatimin e marrëveshjes Pajtimi në parim për planin e zbatimit të marrëveshjes ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit nga zyrtarët qeveritarë në Koso
Aksident i tmerrshëm (VIDEO) Tashmë janë bërë rutine videot ma aksidente nga Rusia ndërsa i fundit është videoja e mësipërme, ku shihet shoferi që zv
Dajti braktis sërish seancën, akuzon gjykatën për zvarritje të gjyqit Ka dështuar edhe seanca e sotme gjyqësore ndaj Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e kater punonjësve të policisë. Dajt
Zvarritet riformatimi, AKR kërcënon dalje nga koalicioni AKR-ja synon të marrë nga formatimi i Qeverisë edhe Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik, por me sa duket Partia Demokratike
Vazhdon zvarritja e gjyqit ndaj Dritan Dajtit Mungesa e avokatit mbrojtës ka bërë që gjyqi ndaj Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e 4 policëve në Durrës të shënojë
Çamët të enjten në protestë: Miratimi i rezolutës çame po zvarritet Shoqata Çamëria ka ftuar qytetarët protestojë ditën e enjte në orën 11:00 përpara Parlamentit në mbështetje të rezolutës
Kundershtari "përulet", Ronaldinho dhuron spektakël (VIDEO) "Përuljen" dhe respektin që mbrojtësi Joe Torrico ka treguar ndaj Ronaldinho-s në ndeshjen The Strongest- Atletico Minei
Xhaferi homazhe pranë varrit të Trajkovskit Ministri i Mbrojtjes së Maqedonisë, Talat Xhaferi, bashkë me një delegacion nga Qeveria e Republikës së Maqedonisë, ka k
Zvarritja e bisedimeve në dëm të BE-së dhe Maqedonisë Eurodeputja sllovene Tanja Fajon vlerëson se është për të ardhur keq që Maqedonia duhet të merret me probleme të histori
KE: Negociatat me Maqedoninë nuk do zvarriten Komisioni Europian nuk ka zbuluar se cila do të jetë korniza për zgjidhjen e kontestit të emrit në fazën e hershme të ne
Gostivar, zvarritet gjyqi për policin vrasës Polici Jakim Trifunovski, i cili gjatë ditës së sotme duhet të paraqitet në gjykatën e Gostivarit për vrasjen e dy shqip