999 rezultate për

varrit

26-vjetori i themelimit, LDK kryen homazhe para varrit të Rugovës (FOTO LAJM) Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër vendi, Isa Mustafa, bashkë me zyrtarë të tjerë të part
Ende në poste të larta përdhunuesit në burgjet e regjimit Për ironi të fatit, përdhunuesit në burgjet e regjimit janë ende në poste të larta. Agron Tufa, shkrimtari dhe drejtori
Nuk e përmbushën planin, i detyrojnë të zvarriten nëpër rrugë (FOTO LAJM) Shefi i një kompanie në Zhengshou të Kinës i ka detyruar punëtorët të ecin zvarrë në rrugë. Ky është një vendim që ai e
Vajza e dëshmorit përulet para varrit të babait para se të shkojë nuse (FOTO LAJM) Vajza e dëshmorit të Kosovës, Hasim Halilaj, ka zgjedhur të bëjë diçka të veçantë para se të shkonte nuse. Para se ti dr
"Monstra", familjarët të zhgënjyer me zvarritjen e procesit Në një kohë kur avokatët janë në bisedime me LSDM-në, për të poseduar dëshmitë për montimin e rastit "Monstra", familjar
Maqedonia zvarrit hapjen e pikëkalimit kufitar Bellanoc-Stançiq Maqedonia është mjaft e pranishme në tregun kosovar. Ndërmarrje të shumta të këtij vendi përpiqen vazhdimisht të kenë sa
Veseli përulet para varrit të Boletinit: Kemi pritur 100 vjet (FOTO LAJM) Nuk mund të mungonte në ceremoninë e rivarrimit të heroit kombëtar Isa Boletini as Kadri Veseli, kryetar i Kuvendit të K
Ndryshim rrënjësor për Lindsay Lohan (FOTO LAJM) Lindsay Lohan po na dëshmon dita-ditës se ajo ka ndryshuar dhe pas realizimit me sukses të shërbimit komunitar. Ajo ësht
Fal gjakun e djalit para varrit të Ibrahim Rugovës Sadik Halilajt nga Skënderaj iu deshën 9 vjet për të falur gjakun e djalit tzë vrarë. Ky vendim i vështirë erdhi pikëris
52 vjeçari vetëvaret pranë varrit të babait dhe bashkëshortes Pas vdekjes së babait dhe bashkëshortes, një 52 vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në një pemë pranë varrit t
PD: Zvarritja e dekriminalizimit, ngre dyshime për vullnetin e mazhorancës Shtyrjen e planifikuar për sot të mbledhjes së Komisionit për Dekriminalizimin, deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Byl
Aliti: Pse po zvarritet procesi i zgjedhjeve në BDI-në e Kumanovës Anëtari i Komisionit zgjedhor - Dega Kumanovë pranë BDI-së, Lulzim Aliti, ka pyetur publikisht nëpërmes rrjetit social "
Spektatori zgjat dorën dhe hedh tuç çiklisten (VIDEO) Loren Rowney ishte disa metra larg finisht në Molecaten Drentse 8 në Holandë, kur një dorë u shfaq nga spektatorët dhe e
Dhuna ndaj Strazimirit, Halimi: Procesi po zvarritet qëllimisht Paraditen e sotme është mbajtur seanca në ngarkim të deputeteve të PS, Pjerin Ndreu e Arben Ndoka, nën akuzën e dhunës f
Vret 38 vjeçarin pas një konflikti për punimet e varrit Një vrasje me armë zjarri është shënuar rreth orës 15:20, ku ka humbur jetën një 38 vjeçar. Policia e Tiranës bën me dij
Serbia përfiton nga zvarritja e dialogut Analisti politik Dushan Janjiç ka thënë ngecja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë i konverton më së shumti Beogradit se
Aurela Hoxha: "Ka çu fjal Fishta prej varrit, i lumtë dora atij shqiptarit" (FOTO LAJM) Edhe Aurela Hoxha nuk i ka shpëtuar mahnisë për të postuar foto në rrjetet sociale sa i takon ndeshjes Shqipëri-Serbi. N
Ja çfarë mesazhi vendosi tek gurri i varrit babai i mërzitur me fëmijët (FOTO LAJM) Një mesazh i çuditshëm në gurin e varrit të një personi nga Spanja, i cili e kishte lënë testament që ky mesazh së bashk
Ngjarje shokuese, fëmija zvarritet buzë greminës ndërsa prindërit bëjnë foto Tashmë është kthyer në një mani bërja e fotove, ku jo në pak raste ka pasur edhe viktima. I referohemi fotove të cilat r
Rama falenderon Barroson: Statusi jo trofe, do mbyllim reformat e zvarritura (VIDEO) Kryeministri Edi Rama falenderoi sot Presidentin e Komisionit Europian Jose Manuel Barroso për mbështetjen dhe dhënien e