999 rezultate për

varrit

Zvarritet hapja e vendkalimit Bellanoc-Stançic (VIDEO) Hapja e vendkalimit kufitar Bellanoc-Stançiç mbetet ende ëndërr, edhe pse marrëveshja për të daton që nga viti 2011. Der
Zaev dhe Borisov përulen para varrit të Goce Dellçevit Ta kalojmë të shkuarën dhe të tanishmen për shkak të së ardhmes së Maqedonisë, u shpreh kryetari i qeverisë së Maqedonis
Xharra: Shpend Ahmeti po synon zvarritjen e ndërtimit të xhamisë së madhe Anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra e ka bërë përgjegjës Shpend Ahmetin për vonesat që kanë të bëjnë me ndërtimin e Xhamisë
Përplasën makinat, vajzat lënë nam në mes të rrugës (VIDEO) Dy vajza janë konfliktuar rëndë me njëra-tjetrën, duke u shtrirë dhe zvarritur në rrugë, por ajo që kanë bërë më pas i k
Pse po zvarriten punimet rreth shtatores së Wiliam Walkerit? Banorët e fshatit Reçak kanë shprehur pakënaqësitë e tyre për punimet për shtatoren e ish-kreut të Misionit Verifikues t
"Po zvarritesha e përgjakur", ja e vërteta e Sheqerinskës pas sulmit në Kuvend (VIDEO) Deputetja e Lidhjes Socil-demoktare e Maqedonisë, Radmilla Sheqerinska, ka reaguar ndaj drejtorit të Klinikës së Onkolog
Paralajmëron Koçijançiç: Zvarritja e krizës sjell sanksione (VIDEO) Zgjatja e krizës politike në Maqedoni do të ketë ndikim në ekonominë e vendit, ka thënë Maja Koçijançiç. E pyetur se
Spasovski: VMRO po zvarrit seancën për zgjedhjen e kreut të parlamentit Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së Oliver Spasovski, duke replikuar për fjalimin e Milloshovskit, tha se është për t'u ç
Miratimi i projektligjit për FSK-në mund të zvarritet me muaj Procesi i miratimit të projektligjit për shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në forcë me mandat ushtarak, mund t
Nigerianët ekzekutojnë “Vampirin” që kishte vrarë mbi 200 njerëz (FOTO LAJM) Një vrasësi serial nigerian i quajtur “Vampiri” është ekzekutuar në një shkëmbim dramatik zjarri me policinë. Henry C
Rama: Shërbim konsullor online, i japim fund zvarritjeve dhe kostove të larta Kryeministri Rama ditën e sotme bëri thirrje se të gjithë shqiptarët që punojnë dhe jetojnë jashtë vendit mund të përdor
Analistët: Zvarritja e bisedimeve për formimin e qeverisë po thellon krizën Maqedonia është në periudhë që nuk ka kohë për të pritur, pasi zvarritja e vendimit për të formuar qeverinë e re, mund t
Vazhdon të vonojë drejtësia për Almirin e vogël, gjyqësori zvarrit procedurat Vazhdon të zvarritet procedura gjyqësore për vrasjen e 4-vjeçarit Almir Aliu nga Kumanova, i cili u shtyp me makinë nga
Vazhdojnë të zvarriten hetimet për vdekjen e Almirit të vogël Hetimet rreth vdekjes së Almirit të vogël vazhdojnë të zvarriten. “Është dhënë urdhër për kryerjen e hetimit neuropsi
Zaev: Gjykata Kushtetuese favorizon partitë në pushtet, zvarrit PSP-në Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, para disa minutave tha se deputetët e kësaj partie braktisin sërish punën e Kuvendit. "T
Babai invalid, zvarritet duke kërkuar të birin e zhdukur (FOTO LAJM) Kjo është një histori prekëse që ka ndodhur në Kinë, ku një baba me nevoja të veçanta, kërkon të birin e zhdukur para 15
Analistët: Gjykata Speciale po mban peng riformatimin e Qeverisë Kanë kaluar mbi tre muaj që ku postet qeveritare të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme kanë mbetur
Basha-Sokol Ballës: Po flet më shumë se unë! (VIDEO) Kreu i PD­së, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “TopStory” me moderatorin Sokol Ballën ka folur rreth letrës së kryemini
Haradinaj homazhe para varrit të Adem Jasharit Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,ka zhvilluar homazhe në kompleksin memorial "Adem Jashari", tha se kjo ngja
FSK me nderime ushtarake para varrit të Adem Jasharit (FOTO LAJM) Batalioni i Dytë i Brigadës për Reagim të Shpejtë (BRSh), realizoi Marshimin Kondicional "MARSI 2016", i cili filloi nga