999 rezultate për

varrit

A po zvarritet qëllimisht hetimi për faljen të hidrocentraleve? Nëse deri të mërkurën e dytë të muajit maj nuk nxirret aktvendim për fillimin e hetimeve të rastit të faljes së katër hi
Shkarkohen 46 zyrtarë në Hipotekë dhe tek ALUIZNI (VIDEO) Ministria e Drejtësisë ka vendosur shkarkimin e 46 zyrtarëve kryesisht në Hipoteka, por edhe në agjencinë e ALUIZNI-t.
Zvarritet hetimi ndërkombëtar për “Rastin Kumanova” 33 të dënuarit e të ashtuquajturit “Grupi i Kumanovës” ende nuk e kanë pranuar aktgjykimin në gjuhën shqipe. Krejt kjo p
Hashim Thaçi zvarrit emërimin e anëtarëve të KQZ-së Në një konferencë për media të Lëvizjes Vetëvendosje është folur rreth procesit të zvarritjes së emërimit të anëtarëve t
Ekuacioni që Stephen Hawking kërkoi të shkruhej në gurin e varrit (FOTO LAJM) Shkencëtari i madh Stephen Hawking, i cili vdiq në moshën 76 vjeçare, tha se e dinte atë që donte në varrin e tij. Ai
Zvarritet procedura për ndryshimin e emrit të shkollave Tashmë katër vjet shkolla fillore “25 Maji” në Hasanbeg ka dorëzuar iniciativë në Komunën e Gazi Babës për ndryshimin e
Rituali poshtërues, të rinjtë zvarriten nëpër zorrët dhe gjakun e kafshëve (FOTO LAJM) Një hetim është duke u zhvilluar, pasi pamjet filmike zbuluan një ceremoni të çuditshme për studentët e rinj të universi
Kryeministri malazez: Demarkacioni temë e kryer, zvarritja nga Kosova është e kotë Kryeministri i Malit të Zi Dusko Markoviq ka thënë se demarkacioni nuk është në agjendën e tij gjatë vizitës në Kosovë p
Acarohet Chelsea, është vetë Dzeko që po zvarrit transferimin në Londër Chelsea nuk ka durim për të pritur tekat e Romës dhe të Dzeks. Së fundmi blutë e Londrës i kanë dhënë një ultimatum Romë
Zbardhet arsyeja pse zvarritet demarkacioni nga kryesia Vendimmarrja për ratifikimin e Marrëveshjes së kufirit me Malin e Zi ka ngecur edhe pse janë bërë 10 ditë që kur Komisio
Komuna zvarrit tenderin, qytetarët ngelin në mes të borës Komuna e Ferizajt sivjet ka dështuar ta kontraktojë ndonjë kompani të rregullt për pastrimin e rrugëve dhe trotuareve ng
Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për gjuhën shqipe, plani për zvarritje Presidenti Gjorgje Ivanov nuk do ta nënshkruajë Ligjin për gjuhët, që rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe.
Drejtësia e zvarritur: 811 ditë për një aktgjykim 342 mijë e 590 lëndë vazhdojnë të mbesin të pazgjidhura në Gjykatat Themelore, atë të Apelit e në Gjykatën Supreme. K
Akuza ndaj Ramës: Po zvarritet e përgjërohet për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri Zgejdhja për kryeprokurorin e ri është tashmë ceshtja më pikante që zien mes qeverisë së Ramës dhe opozitës. Deputeti
Zvarritet ``Ligji për Gjuhët`` në Maqedoni Pasi me nenin 121 të Rregullores së Kuvendit të Maqedonisë, në leximin e dytë të Ligjit të Gjuhëve në Komisionin për Çës
EULEX-i zvarrit procesin gjyqësor ndaj Azem Sylës Afro 12 muaj po bëhen që kur është mbajtur seanca e fundit gjyqësore ndaj Azem Sylës dhe 38 të akuzuarve të tjerë për kr
Ministria zvarrit kthimin e sendeve të Jusuf Gërvallës Ka gati një vit që autoritetet e Shqipërisë u kanë kthyer përgjigje pozitive atyre të Kosovës për t’i tërhequr gjësendet
Historia si në filma e varrit të mallkuar që u merr jetën njerzëve që e hapin Ku u zbulua varri i Tutankhamonit, zbulimi më i madh arkeologjik në histori, të gjithë ishin shumë të lumtur. Por së shp
Sot do të mbushte 23-vjeç, motra e Ergi Dinin emocionon me fjalët pranë varrit U bënë tashmë disa muaj që këngëtari i ri Ergi Dini humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik. Sot Ergi d
Zvarritjet politike rrezikojnë pensionet e veteranëve (VIDEO) Ish-ministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Hikmete Bajrami, ka thënëpër arbresh.info se mosformimi i qeveris