999 rezultate për

varrit

Pasuria brenda varrit të Tutankhamonit që mahniti botën (FOTO LAJM) Viti 1922 shënon një zbulim të madh për qytetërimin egjiptian. Britaniku Hoëard Carter zbuloi varrin e Tutankhamonit
“Dosja 339”, Marku: Prokurori e ka zvarritur qëllimisht kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku tha se transferimi i prokurorit të dosjes 339 ishte transferuar rastësisht. “N
E vranë serbët, kështu përulej Ibrahim Rugova para varrit të Fehmi Aganit (VIDEO) Më 6 maj të vitit 1999, serbët ekzekutuan një prej intelektualëve më të respektuar të vendit, Fehmi Aganin. Fehmi Aga
Zbulohet varri i Kleopatrës Arkeologjia duket se ka hedhur dritë mbi një mit. Pas kërkimesh dhjetëra vjeçare, zbuluesit kanë gjetur varrin e Kleopat
Skandal pas skandali, Fevziu tregon mallkimin e mandatit të dytë të Ramës Duket se Fevziu ka një ide të qartë në lidhje me dështimet dhe skandalet e njëpasnjëshme të qeverisë Rama 2. Sipas ti
Qeveria e zvarrit, kompania koreano-jugore "zhduket" nga Shqipëria Një nga kompanitë më të mëdha në industrinë automotive, koreanojugorja Yura Corporation, me eksporte që në vitin 2017 ar
Dy vite pa Ergin, motra e tij e përkujton me fjalë prekëse pranë varrit (FOTO LAJM) Këngëtari i talentuar, Ergi Dini, humbi jetën në një aksident tragjik më 21 nëntor 2016 si pasojë e një aksidenti me mot
Perez telefonon trajnerin Italian, Lopetegui në gropë të "varrit" Fitorja e mbrëmshme e skuadrës së Realit ndaj Viktoria Plzen duket se nuk ka mjaftuar për të mbushur mendjen e president
Djali i Enver Hoxhës rrethote nga enveristët pranë varrit të diktatorit Edhe pse kanë kaluar 27 vjet nga rënia e bustit të Enver Hoxhës, në 110-vjetorin e lindjes së tij, simpatizantë të ardhu
Horror, qeni ka zvarritur një këmbë të njeriut në afërsi të varrezave të Shkupit Një pamje horror është regjistruar mbrëmë në mbrëmje në rrugën “Boca Ivanova”, në portën e dytë të varrezave “Butel”.
Kodin Zgjedhor, VMRO-DPMNE e zvarrit punën e seancës plenare Kuvendi i Republikës së Maqedonisë nuk arriti ta miratojë rendin e ditës së seancës së 53-të pasi që deputetët e VMRO-DP
Rritet misteri i varrit të zi që u gjend në Egjipt (FOTO LAJM) Gjetja e një sarkofagu në qytetin verior të Alaksandrisë në Egjipt ka ngjallur shpresat e studiuesve për zbulime të reja
Presidenti Thaçi qëllimisht po luan me KQZ-në Të enjten e kaluar një pjesë e të nominuarve të partive politike për anëtarë të KQZ-së do të duhej ta bënte betimin, meg
Dy rastet që po zvarriten, mund të ndikojnë te liberalizimi Gjykata Themelore në Prishtinë ka lënë 2 vjet të bllokuar një lëndë, që ka të bëjë me krim të organizuar e që përfshin b
Arkani shfaqet pranë varrit duke pozuar (FOTO LAJM) Sërish po bëhet fjalë për teorinë që krimineli Zhelko Razhnatoviq, i njohur i Arkan, ka falsifikuar vdekjen e tij, shkru
Fshehu emrat dhe dënimet, zvarritet gjyqi kundër Elvis Roshit Prej më shumë se një muaji, gjykata e Tiranës ende nuk ka vendosur nëse do të pranojë kërkesën për gjykim ndaj ish kryeb
PDK zvarrit formimin e Komisionit Parlamentar për mësuesit turq Formimi i Komisionit hetimor për dëbimin e shtetasve turq nga Kosova, i cili ka dalë si rekomandim i miratuar nga Kuvend
I gjithë qyteti turk në kërkim të vajzës që qan natën pranë varrit (VIDEO) Një vajzë e re që shfaqet në një varrezë dhe qan përpara një varri për pesë net rresht ka shkaktuar kureshje në qytetin
Kurti i përkulet varrit të Izetbegoviç Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka vizituar varrin e Alija Izetbegoviqit dhe monumentin e 1 mijë e 601 fëm
Zvarritet ndërtimi i çerdhës, fjalët e komunës i mori era Për shkak të disa çarjeve në mure, institucionit parashkollor “Yllkat”, në kryeqytet, i është vënë dryni më 16 shkurt.