999 rezultate për

varri

E çuditshme, vetëm varri i këtij ushtari amerikan rri në gjelbërim (FOTO LAJM) Në maj të vitit 2014 gruaja e dashur e Jake Reyssing vdiq në moshën 65-vjeçare. Në vitin e tij të 86 Jake çdo mëngjes sh
Politikanët në Serbi zihen me njëri-tjetrin, përmendet varrimi Lideri i LS të Vojvodinës, Nenad Çanak në profilin e tij në Twitter i është përgjigjur liderit të Lidhjes për Serbinë, D
Tribuja "dan", fisi i çuditshëm në Indonezi që ngre të vdekurit nga varri (FOTO LAJM) Këto fotografi japin një paraqitje të shkurtër të jetës me tribunë indoneziane ‘Dani’, praktikat e të cilit përfshijnë g
Kishte jetuar gjithë kohës poshtë një varri, burri merr vesh të vërtetën shokuese Një burrë nga Kazakistani është shokuar, pasi ka zbuluar një skelet njeriu në bodrumin e tij. Eltay Bazarbaev e ka bë
13 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës Me rastin e përvjetorit të 13-të të vdekjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, në Prishtinë do të organ
Zbulohet varri i Kleopatrës Arkeologjia duket se ka hedhur dritë mbi një mit. Pas kërkimesh dhjetëra vjeçare, zbuluesit kanë gjetur varrin e Kleopat
Detaje nga ceremonia e varrimit të Avni Hysenit Ish – luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Avni Hyseni sot varroset në Gllogjan. Ai kishte disa ditë që po qën
Haradinaj nga ceremonia e varrimit të Demajt: Policinë s'do ta lemë vetëm Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Demaj i ka dhënë Kosovës nder, jo vetëm si polic por edhe ushtar i lirisë “Ës
"E veshur nuse", Don Gjergj Meta tregon dhimbjen në varrimin e Griseldës Arqipeshkvi i Mirditës Don Gjergj Meta, duket se është tronditur shumë nga lajmi për vrasjen e 17 vjeçares në Laprakë dy
Në këtë ditë do të përcillet për në banesën e fundit polici i vrarë Polici i Kosovës, Izet Demaj i cili dje pasdite u vra në Istog nga një person i armatosur në përpjekje për të grabitur b
Zbulohet varri 4 400 vjeçar në Egjipt Varri i një prifti që është më i vjetër se sa 4 400 vite u zbulua në zonën e Sakara, pranë Kajros, nga një mision arkeol
Skandal pas skandali, Fevziu tregon mallkimin e mandatit të dytë të Ramës Duket se Fevziu ka një ide të qartë në lidhje me dështimet dhe skandalet e njëpasnjëshme të qeverisë Rama 2. Sipas ti
Trump edhe në varrim le nam, si sillet me Obamën dhe Bill Clinton (VIDEO) Gjatë cermonisë mortore për ish-presidentin e SHBA-së, Geroge H.W Bush, për herë të parë pas vitit 2017, janë takuar sy
Qeni nuk largohet nga varri i Ish-presidentit Bush Kjo fotografi ka prekur të gjithë ata që e kanë parë. Ky është Sully, qeni i shërbimit që i bënte shoqëri ish-presidenti
Qeveria e zvarrit, kompania koreano-jugore "zhduket" nga Shqipëria Një nga kompanitë më të mëdha në industrinë automotive, koreanojugorja Yura Corporation, me eksporte që në vitin 2017 ar
Vëllezërit përgjaken në varrimin e babait, 6 të plagosur Gjashtë të plagosur janë dërguar në spital, ndërsa 10 të tjerë janë arrestuar pas një sherri mes vëllezërve në varrimin
Dy vite pa Ergin, motra e tij e përkujton me fjalë prekëse pranë varrit (FOTO LAJM) Këngëtari i talentuar, Ergi Dini, humbi jetën në një aksident tragjik më 21 nëntor 2016 si pasojë e një aksidenti me mot
Zbulohet një varr masiv në Gjirokastër, kujt i përkasin eshtrat Zbulohen gjurmë të një varri masiv në Gjirokastër. Shoqatat e ish-të përndjekurve politikë dyshojnë për ekzistencën
Plaku del nga arkivoli gjatë varrimit, a është mrekulli? Një plak 95 vjeç në Indi ka shokuar familjarët e tij kur u zgjua në funeralin e tij duke thënë se ishte vetëm duke fjetu
Ilir Meta e bëri shqiptar, Janullatos paguan shpenzimet e varrimit të terroristit që sulmoi Policinë e Shqipërisë Vetëm pak kohë më parë, Janullatos mori nënshtetësinë shqiptare edhe pse Presidentët e mëparshëm ja mohuan këtë të drejt