999 rezultate për

varri

I dënuar me 35 vite burg, Kostandin Xhuvani merr pjesë në varrimin e të atit Kostandin Xhuvani rezulton i dënuar me 35 vite burg, për shkak të vrasjes së 5 personave ndër vite. Sot, drejtoria e
Ky është i riu që vdiq nga rryma, varrimi bëhet sot Sot, e premte në orën 17:00 varroset 32 vjeçari nga komuna e Deçanit, që dyshohet se humbi jetën nga kontakti me rrymën.
Bllokoi rrugën në varrimin e Kacifas, i refuzohet hyrja në Shqipëri ekstremistit grek I refuzohet hyrja në Shqipëri Kostas Dhimitropulos, një prej ekstremistëve grekë, të cilët bllokuan aksin rrugor Jorguca
Turp, dëmtohet varri i heroit shqiptar Varri i heroit kombëtar të rezistencës shqiptare kundër pushtuesve serbë, Azem Galicës është dëmtuar sot nga disa person
Institucionet maqedonase zvarrisin procedurën gjyqësore, Morina ende prapa grilave Gjasat që Tomor Morina të lirohet nga paraburgimi sot, janë të vogla pavarësisht optimizimit të shprehur ditë më parë ng
Meta: Jam i gatshëm të vendos lule te varri i Ramiz Alisë nëse nuk merr fund kriza Presidenti iIlir Meta gjatë konferencës për shtyp të mbajtur ditën e sotme, ka folur për situatën politike në vend.
"Gjyqi po zvarritet", Tahiri për herë të katërt të Krimet e Rënda Ish-ministri Saimir Tahiri është paraqitur për herë të katër, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, që prej kohës kur u mor si
Vdes një tjetër shqiptar në burgjet greke Një shqiptar ka ndërruar jetë në burgun e Patrës në Greqi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur të shtunën e kaluar. Viktima
Po zhvillohet ceremonia e varrimit të Florijanës (FOTO LAJM) Në Roben është duke u zhvilluar ceremonia e varrimit të futbollistes Florijana Ismaili e cila u gjet e vdekur në liqenin
DETAJET/ Ku do të mbahet ceremonia e varrimit të Florijanës Familja e Florijana Ismajlit, futbollistes së njohur shqiptare, anëtare e Nati-t të Zvicrës e cila humbi jetën para rret
Zbulohet pllaka përkujtimore te varri i legjendës, Fadil Vokrri (FOTO LAJM) Zyrtarë të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) e kanë zbuluar një pllakë përkujtimore te varri i legjendës së futbol
Pasuria brenda varrit të Tutankhamonit që mahniti botën (FOTO LAJM) Viti 1922 shënon një zbulim të madh për qytetërimin egjiptian. Britaniku Hoëard Carter zbuloi varrin e Tutankhamonit
“Dosja 339”, Marku: Prokurori e ka zvarritur qëllimisht kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku tha se transferimi i prokurorit të dosjes 339 ishte transferuar rastësisht. “N
Prekëse, babai ishte në një varrim kur mori lajmin për të bijën Menjëherë pas lajmit të rëndë, familja e 32-vjeçares Zarife Hasanaj, e cila banon në zonën e Babrrusë në periferi të kry
Hapet varri 4 500 vjeçar, çfarë u gjet në të (FOTO LAJM) Arkeologët që punojnë pranë piramidave të Gizës kanë zbuluar një varr të lashtë egjiptian që daton rreth vitit 2500 vite
E vranë serbët, kështu përulej Ibrahim Rugova para varrit të Fehmi Aganit (VIDEO) Më 6 maj të vitit 1999, serbët ekzekutuan një prej intelektualëve më të respektuar të vendit, Fehmi Aganin. Fehmi Aga
Zbulohet varri 2500 vjeçar Një varr që daton 2,500 vjet është zbuluar në Egjipt, që përmban një statujë gëlqerore të një prej familjeve të pronarëv
Flet vëllai i "dajes" nga Kosova: E kapën vetëm pse shkoi në varrimin e Admirit Ragib Hajdini është i arrestuar nga policia dhe dyshohet se bënte pjesë në grupin e Admir Muratajt që kryen grabitjen e
Nuk dihet fati i shokut të ngushtë të Alket Rizait, misteri i luleve në varrin e nënës (VIDEO) Delfin Musai emigroi që herët drejt tokës helene, bashkë me vëllanë e tij Qazimin. Pasi u kapën herën e parë nga policia
Më në fund Albin Kurti tregon pse nuk shkon te varri i Ibrahim Rugovës Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, duke folur për raportet me LDK-në, ka treguar për marrëdhëniet dhe për qëndrimin e