999 rezultate për

varri

Haziri: Obligimet e varrimit të familjes Bllaca i marr unë përsipër Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, në një deklaratë për Klan Kosovën ka thënë se gjithë organizimet e ceremoni
Kurti për herë të parë homazhe në varrin e Rugovës Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me kryeparlamentaren Vjosa Osmani kanë bërë homazhe dhe vënë kurora lulesh
Zbutet Albin Kurti, bën veprimin që kishte refuzuar prej vitesh Zëvendëskryeministri Haki Abazi ka bërë publike aktivitetet që do të mbahen ditën e Pavarësisë së Kosovës, ku spikat fak
S'ka më zvarritje pas aksidentit: Tani mund ta verifikoni shumë lehtë ç'po ndodh me dëmshpërblimin tuaj Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka ndërtuar regjistrin online të integruar për të gjitha dëmet e ndodhura për polica
"Varrimi sipas amanetit", ikona Nexhmie Pagarusha përcillet nesër për në banesën e fundit Ditën e djeshme këngëtarja Nexhmie Pagarusha u nda nga jeta dhe nesër do të përcillet për në banesën e fundit. Pasi
Nis ceremonia e varrimit të policit që humbi jetën në krye të detyrës Në fshatin Shkoroshnik të Malishevës filluar ceremonia e varrimit të policit Sami Thaçi i cili vdiq të martën mbrëma në
Kishte ardhur për varrimin e gjyshes, detajet e fundit nga ekzekutimi i të riut Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë ku është ekzekutuar me armë zjarri një i ri. Viktima ështe
Qytetarët të zhgënjyer me zvarritjet rreth formimit të Qeverisë Qytetarët shprehin zhgënjimin e tyre me zvarritjen e krijuar rreth formimit të Qeverisë së re të Kosovës. Përmes një
Thaçi i lodhur nga zvarritja e marrëveshjes: Do të marr masa! Zvarritja e marrëveshjes nga Kurti dhe Mustafa, duket se ka nxitur edhe reagimin e Presidentit të vendit, Hashim Thaçi.
Zvarritja e marrëveshjes Kurti-Mustafa, studentët nisin protestat Zvarritja që Kurti dhe Mustafa po i bëjnë formimit të qeverisë së re të Kosovës, ka shkaktuar jo pak pakënaqësi në popul
Nëna përlotet pranë varrit së vajzës 22 vjeçare që e masakruan në Reçak Nëna e Hanumshahe Mehmetit nuk arriti dot t’i mbaj lotët kur iu afrua varrit të së bijës 22 vjeçare që u masakrua më 15
Ulërima, dridhej toka nga rënkimet! Tmerri që dëgjuan ushtarët tek varri i Enverit 34 vite më parë (FOTO LAJM) Një histori e publikuar nga “Catholic World Report” mbi disa ngjarje të çuditshme në varrin e Enver Hoxhës natës që vdiq
Si e nxorri Saliu-Enverin nga varri: Nexhmije Hoxha rrëfen ditët kur u rrëzuan nga pushteti Çfarë ndodhi në natën e 3 majit 1992 te Varrezat e Dëshmorëve dhe si e ka përjetuar në qeli Nexhmije Hoxha zhvarrimin e
"U dogjën edhe paratë që kisha ruajtur për varrim", të moshuarit bëjnë apel për strehim (VIDEO) Kanë kaluar 10 ditë nga djegia e 12 apartamenteve në Pogradec dhe autoritetet nuk kanë marrë asnjë masë për banorët që k
Nuk u lejua në varrimin e vëllait, autori i grabitjes së bankës në Rinas ka një tjetër kërkesë Ditën e sotme ka ndërruar jetë babai i Admir Murataj i cili mbeti i vrarë në grabitjen që u bë në Rinas para disa muajsh
Ngjela: Rama duhet të ishte nën hetim, shkon nga një varrim në një tjetër duke fshehur diçka I ftuar mbrëmjen e djeshme në AbcNeës, Avokati Spartak Ngjela tha se Prokurori i ri i Përgjithshëm Olsjan Çela është i a
Kishit parë gjithmonë të kundërtën, grerëza helmon dhe tërheq merimangën gjigande (VIDEO) Një foto e pabesueshme që tregon një grerëzën duke zvarritur një merimangë gjuetare është bërë virale në internet. Im
“Vajza e 500 trëndafilave” përlotet për të dashurin e ndjerë: I shkoj te varri (VIDEO) Modelja dhe aktorja Nertila Kapaj, e njohur gjerësisht nën etiketimin “vajza e 500 trëndafilave” ishte e ftuar në “Ftesë
"Këngë varrimi", Robert Berisha "sulmon" publikisht Elvanën dhe Arilenën (VIDEO) Moderatori Eni Shehu çdo të hënë sjell në ekranin e TVSH, “Aperi Fest”. Ky program i është kushtuar të gjithë artist
E fiksuar pas teknologjisë, i krijojnë gurin e varrit në formën e i-Phone-it Zhvillimi i teknologjisë është aq i madh, saqë është ideuar edhe në një gur varri. Në Ufa të Rusisë ka një gur varri